International Film Festival Rotterdam onthult gasten voor Talks 2025

International Film Festival Rotterdam (IFFR) heeft de gasten voor de Talks aangekondigd voor de aankomende 54ste festivaleditie, die plaatsvindt van 30 januari tot en met 9 februari. IFFR presenteert twee verschillende soorten gesprekken: Big Talks met dialogen tussen wereldberoemde gasten uit diverse disciplines, en Tiger Talks die filmgerelateerde thema's verkennen en kwesties aankaarten zoals feminisme, de erfenis van kolonialisme en de sociaal-politieke rol van cinema.

Aanvullend zijn er Talks tijdens de RTM-dag, het IFFR-programma gewijd aan Rotterdam op 31 januari. Daarnaast is er het programma IFFR Pro Dialogues met discussies voor de industrie tijdens de IFFR Pro Days van 31 januari tot en met 5 februari.

IFFR verwelkomt de gasten die hun films presenteren, waaronder Payal Kapadia (All We Imagine as Light), Jan-Willem van Ewijk (Alpha), Uberto Pasolini (The Return), Matthieu Delaporte (Le Comte de Monte-Cristo), Julie Gayet (Six jours), Albert Serra (Tardes de soledad), Lou Ye (An Unfinished Film) en Wang Bing (Youth: Trilogy).

Vanja Kaludjercic, IFFR-festivaldirecteur: "IFFR creëert elk jaar een ruimte om mensen samen te brengen voor verwondering en dialoog. We belichten toonaangevende en opkomende makers met frisse perspectieven, unieke opvattingen of specifieke expertise om dat met ons publiek en professionals te delen - om een ​​platform van nieuwe ideeën te zijn. Ons team heeft een boeiende en eclectische mix van sprekers samengesteld, van de Japanse filmlegende Miike Takashi tot Alex Ross Perry, waarvan zijn nieuwe film deel uitmaakt van ons Focusprogramma over VHS. We zijn verheugd om het publiek weer te verwelkomen bij onder meer Big Talks die verankerd zijn rond individuele makers en hun ervaring, en Tiger Talks die een kans bieden om samen genuanceerde onderwerpen te onderzoeken."

De gasten die bij het aanbod van Big Talks zijn toegevoegd, zijn onder meer de Grieks-Franse filmregisseur, scenarioschrijver en producent Costa Gavras en Miike Takashi. Eerder werd al aangekondigd dat de filmmakers Albertina Carri en Cheryl Dunye onder de Big Talks-spekers vallen.

Tijdens de Tiger Talks, die vanaf zondag 2 februari worden georganiseerd, worden onderwerpen verkend zoals Cinema and the Rise of AuthoritarianismDepicting Nightlife en True Crime. De sectie bevat ook sessies met filmmakers uit het Focus-programma waarin de geschiedenis van vrouwen in film wordt onderzocht met Katja Raganelli, de wisselwerking tussen geschiedenis, archieven en fictie met Timoteus Anggawan Kusno en Matthew Lax, en de sociaal-politieke evolutie van Oekraïne met Sergii Masloboishchykov.

Daarnaast zal Saeed Nouri fragmenten delen van de populaire Iraanse cinema uit de jaren 40-60, ter ere van de wereldpremière van zijn film Tehran, An Unfinished History, en bespreken filmmaker Jessica Sarah Rinland en kunsthistoricus Sophie Berrebi hoe fotografie en film conventionele denkbeelden van representatie en kennis uitdagen. Dit jaar biedt Art Directions een programma met films en een gesprek met de beroemde kunstenaar Amie Siegel, gevolgd door de vertoning van haar werken Panorama en Bloodlines.

Tiger Talk Cinema and the Rise of Authoritarianism wordt georganiseerd in samenwerking met de International Coalition for Filmmakers at Risk, waarvan IFFR een van de oprichters is, samen met IDFA en de European Film Academy. Het festival verwelkomt Mohammad Rasoulof, Albertina Carri, Pier Giorgio BellocchioErhan Örs en nog meer sprekers, die nog bevestigd gaan worden.

Als onderdeel van het programma bestaan de drie RTM-gesprekken ​​uit een gesprek tussen Ine Lamers en Sam Koopman over de samenwerking tussen IFFR en Rotterdam Writers’ Room, is er een diepgaand gesprek over het schrijfproces van Drie dagen vis met schrijver/regisseur Peter Hoogendoorn en wordt er gefilosofeerd over de stad Rotterdam in Imagine the City Otherwise.

Nieuw in het IFFR Pro-programma is dit jaar een reeks Meet the Expert-sessies met namen als internationale producenten Alex Boden en Bianca Balbuena en scriptschrijver Claire Dobbin, die reflecties delen over hun werkwijze aan IFFR Pro-deelnemers.

Big Talks

Alex Ross Perry
Alex Ross Perry is een van de meest compromisloze kunstenaars die vandaag de dag in de onafhankelijke cinema werkt. Hij blikt terug op zijn inspiratiebronnen en creatieve loopbaan.

Cate Blanchett & Guy Maddin
Cate Blanchett en Guy Maddin bespreken hun creatieve samenwerking, filmfestivals, korte films en nog veel meer.

Cheryl Dunye & Albertina Carri
Prijswinnende pioniers Albertina Carri en Cheryl Dunye reflecteren op hun ruime ervaring met radicaal queer filmen.

Costa Gavras & Sungji Oh
Filmmaker Costa-Gavras en curator Sungji Oh bespreken hoe filmarchieven ons cultureel geheugen vormgeven

Miike Takashi & Saka Misako
Miike Takashi neemt je mee in zijn filosofie over de kunst en het ambacht van filmmaken.

Steffen Haars & Joseph Kahn
Duik in het gevarieerde oeuvre en verken de onwaarschijnlijke carrièrepaden van filmmakers Joseph Kahn en Steffen Haars.

www.iffr.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

I’m Still Here wint de IFFR Publieksprijs 2025

10-02-2025 | 18:08:00
De 54e editie van het International Film Festival Rotterdam (IFFR) was succesvol met meer dan 296.000 bezoeken en 482 films uit 94 landen

IFFR onthult winnaars Tiger Short Competition 2025

04-02-2025 | 16:50:00
Winnaars Tiger Short Competition 2025: A Metamorphosis, Lin Htet Aung (Myanmar) Temo Re, Anka Gujabidze (Georgië) Merging Bodies, Adrian Paci, (Italië)

IFFR presenteert programma Art Directions voor editie 2025

13-12-2024 | 08:49:00
Het International Film Festival Rotterdam (IFFR) brengt in 2025 een Art Directions-programma. Met een focus op innovatie en samenwerking

IFFR-website eerste resultaat van samenwerking met Level Level

04-12-2024 | 10:22:00
De vernieuwde website van het Internationaal Film Festival Rotterdam markeert het eerste resultaat van de samenwerking met digital agency Level Level.

IFFR introduceert Focus-programma’s over kunstenaar-filmmakers Matthew Lax en Timoteus Anggawan Kusno

29-11-2024 | 12:32:00
Tijdens IFFR 2025 staan twee korte Focus-programma's centraal rondom Matthew Lax en Timoteus Anggawan Kusno

Gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.