Stichting Nationaal Media Onderzoek (NMO) officieel opgericht

De Stichting Nationaal Media Onderzoek is officieel opgericht. Daarmee is het Nationaal Media Onderzoek (NMO) als formele entiteit een feit. Tot nu toe was het NMO een samenwerking van de joint industry comité's Stichting KijkOnderzoek (SKO), NLO (stichting Nationaal Luisteronderzoek), NOM (Nationaal Onderzoek Multimedia) en VINEX (Vereniging Internet Exploitanten).

De bedoeling is volgens NMO dat op termijn deze stichtingen opgaan in het NMO, waarbij een aantal afspraken over wie waar over gaat bij de verschillende onderzoeken wordt vastgelegd in statuten en reglementen. De NPO is overigens afzonderlijk participant bij het NMO zoals deze altijd afzonderlijk mede-opdrachtgever is van de verschillende onderzoeken.

Bestuur

In het bestuur van de Stichting Nationaal Media Onderzoek zijn als zogeheten A-bestuurders de NPO, Mediahuis, DPG Media, Talpa Network en RTL Nederland vertegenwoordigd, terwijl als zogeheten V-bestuurders Unilever, AS Watson en PMA zijn vertegenwoordigd.

Charelle Akihary-Lammers (directeur publiek & marketing bij de NPO), Rien van Beemen (algemeen directeur Mediahuis Nederland), Lauren van der Heijden (Chief Commercial Officer bij DPG Media België en Nederland), Joris van der Pol (algemeen directeur One Media Sales bij Talpa Network/Talpa Media Solutions en voorzitter van Audify), Ton Rozestraten (Chief Commercial Officer bij RTL Nederland en CEO van Ad Alliance) zijn de A-bestuursleden.

Harry Dekker (Media Director bij Unilever), Marielle Slenders (Head of Media & Performance bij AS Watson Benelux), Thijs Muller (directeur van Havas Media Nederland en voorzitter PMA, Platform Media Adviesbureaus) en Johan Smit (directeur bij PMA, Platform Media Adviesbureaus) zijn de V-bestuursleden. Binnenkort zal het bestuur een voorzitter kiezen.

Ton Schoonderbeek (algemeen directeur) en Patricia Sonius-Kruiniger (directeur onderzoek) vormen samen de directie over het Nationaal Media Onderzoek en de organisatie daarvan.

www.nationaalmediaonderzoek.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 
Lees ook:

NMO Luistercijfers december 2025: NPO Radio 2 onbetwist nummer 1

08-01-2026 | 20:50:37
Marketing Report heeft de december 2025-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Als elk jaar is NPO Radio 2 met de NPO Radio 2 Top 2000 de marktleider in alle doelgroepen

NMO Kijkonderzoek 2025: Eurovisie Songfestival best bekeken programma

08-01-2026 | 20:37:00
De finale van het Eurovisie Songfestival was het best bekeken Nederlandse tv-programma met gem. 3,59 miljoen kijkers en in totaal 6,56 miljoen aan bereik

NMO Luistercijfers 2025: OMS blijft marktleider; DPG Media Radio wint terrein

08-01-2026 | 19:02:00
Marketing Report heeft de jaarcijfers over 2025 verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. OMS (Talpa Network en Mediahuis Radio) levert in als marktleider, terwijl DPG Media terrein wint als nummer 2 bij 20-49 en 20-59

NMO: Patrick Molleman is benoemd tot bestuurslid

06-01-2026 | 07:30:00
Patrick Molleman is per 1 januari 2026 toegetreden tot het bestuur van de Stichting Nationaal Media Onderzoek (NMO). Hij zetelt daar namens de buitenreclame-exploitanten verenigd in Outreach

Buitenreclameonderzoek BRO Next voortaan onderdeel NMO

05-01-2026 | 10:27:00
De Stichting JIC BRO die opdrachtgever was, heeft daarbij het opdrachtgeverschap overgedragen aan de Stichting NMO en zal worden opgeheven.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

eyes + more en VENGEAN lanceren campagne met Sylvie Meis

02-02-2026 | 15:14:36
eyes + more introduceert de merkpositionering way more you en lanceert een internationale campagne, ontwikkeld door bureau VENGEAN.

Laatste kwartaalwinnaars Ster Gouden Loeki 2025 bekend

02-02-2026 | 14:34:00
Een onafhankelijk publiekspanel van GfK heeft tv-commercials uit het laatste kwartaal beoordeeld en daaruit 10 winnaars geselecteerd.

VENGEAN zet campagne Hans Anders voort met Yvon Jaspers

02-02-2026 | 14:06:00
De campagne bouwt verder op een strategie waarin bekende Nederlandse gezichten de merkbelofte Alleen de prijs is Anders laden.

Angelique de Hont: Workflows belangrijker dan losse AI-tools

02-02-2026 | 14:00:00
In de reeks What Matters Now House delen experts van Matter hun perspectief op ontwikkelingen die het contentvak structureel beïnvloeden

The Good Roll start campagne tegen taboe op bruin wc-papier

02-02-2026 | 12:22:00
Met de slogan Bruin, omdat er geen shit in zit vraagt het toiletpapierbedrijf aandacht voor de impact van een alledaags product waar weinig bij wordt stilgestaan.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.