Somention-stagiaire scoort 1,2 miljoen views op TikTok

[Interview] Frederique Bouvy: Viraal gaan blijft onvoorspelbaar

Tijdens de opnamedag van Marketing Report TV sprak Bas Vlugt met Frederique Bouvy, stagiaire bij Somention. Ze studeert International Business aan de hogeschool in Rotterdam en vertelt hoe ze met haar team content ontwikkelt voor TikTok, met soms miljoenen views als resultaat.

Praktijkervaring bij een jong en creatief bureau

Frederique Bouvy loopt stage bij Somention, een social media agency dat zich richt op merkcommunicatie via platforms als TikTok, Instagram en LinkedIn. Ze kwam via haar netwerk in contact met het bedrijf.
Frederique Bouvy: “Ik kende mensen die er al werkten of erover hadden gehoord. De sfeer sprak me aan, net als de jonge en creatieve manier van werken. Toen ik op gesprek kwam, klikte het meteen.”

Haar stage past goed bij haar studie International Business, die ze in drie jaar afrondt via een versnelde fasttrack-route. “Ik heb eerst aan de universiteit gestudeerd, maar dat paste niet bij mij. Toen koos ik voor deze praktijkgerichte opleiding, met een internationaal karakter. Dat bevalt veel beter.”

Viraal op TikTok: brainstormen, maken en analyseren

Bij Somention werkt Bouvy samen met vier andere stagiairs aan de inzet van TikTok als marketingtool voor het bureau zelf. “Elke maandag houden we een brainstorm over wat viraal zou kunnen gaan op TikTok. We bedenken hoe we die trend kunnen vertalen naar content voor Somention, werken de ideeën uit en posten ze in de loop van de week.”

Sommige video’s gaan razendsnel rond. Frederique Bouvy: “We hadden een video met 1,2 miljoen views. Dat is natuurlijk insane. Je weet van tevoren nooit wat werkt, maar als het eenmaal loopt, blijft het lopen.”

Aansluiten bij het juiste platform en publiek

Dat succes komt niet alleen voort uit creativiteit, maar ook uit analyse. “Ik kijk goed naar de data. Wie is ons publiek en wat vindt dat publiek leuk? TikTok draait om grappige content, op LinkedIn moet het juist zakelijker, en op Instagram weer heel anders. Voor elk kanaal pas ik de aanpak aan.”

Toekomstplannen: van content naar evenementen

Hoewel ze het naar haar zin heeft in de marketingwereld, droomt Bouvy uiteindelijk van een ander pad. Frederique Bouvy: “Over tien jaar zie ik mezelf als eventplanner. En als ik groot mag dromen, weddingplanner. Ik zou het geweldig vinden om Nederlandse bruiloften te organiseren op mooie plekken in Europa.”

www.somention.com/nl/

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Charlotte Koeleman spreekt op Paris Creator Week over waarde van UGC

04-12-2025 | 12:08:00
Tijdens de komende Paris Creator Week (PCW) is het bureau Influentials aanwezig met een eigen sessie over user-generated content (UGC).

Influencer & Content Marketing Awards 2025 | De Winnaars

20-11-2025 | 14:43:00
De prijzen bekronen onderscheidend werk in contentmarketing en influencermarketing, in zowel campagnerubrieken als bureaucategorieën.

[Vacatures] Somention zoekt een Social Creative (Jr.)

14-11-2025 | 09:03:00
Somention is per direct op zoek naar een Social Creative (Jr.) - Full-time · Rotterdam

TBWA\NEBOKO houdt huis bij Effies 2025

13-11-2025 | 22:53:00
Woeaaaaah! Het kan bijna niet anders dan dat TBWA\NEBOKO alle Nederlandse Effie-records heeft gebroken

DigitalAgency100 2026 | De Genomineerden

12-10-2025 | 09:24:00
De DigitalAgency100 2026 komt eraan! De lijst met de 100 meest invloedrijke mensen in de Nederlandse digital agency-wereld wordt bekendgemaakt tijdens het M100 Event, woensdag 3 december 2024 in PHIL in Haarlem


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Trainline zet merkstrategie om naar steunpunt voor reizigers

11-12-2025 | 14:06:00
Voor de introductie ontwikkelde W+K Amsterdam een campagne die herkenbare frustraties rond vertragingen centraal zet.

GoSpooky ontwikkelt social kerstserie de Etos Cadeaubus

11-12-2025 | 12:19:51
Etos start deze feestdagen met de Etos Cadeaubus, een vierdelige social kerstserie die te zien is op Instagram en TikTok.

[Vacatures] Springbok zoekt een SEA Consultant

11-12-2025 | 09:54:00
Springbok is per direct op zoek naar een SEA Consultant - Den Bosch

[Vacatures] Springbok zoekt een CRM Consultant

11-12-2025 | 09:29:00
Springbok is per direct op zoek naar een CRM Consultant - Den Bosch

[Vacatures] Serviceplan Group zoekt een Digital Consultant bij Mediaplus

11-12-2025 | 09:02:00
Serviceplan Group Netherlands is per direct op zoek naar een Digital Consultant bij Mediaplus - Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.