NMO Kids Monitor 2023: 95 procent van de kinderen gebruikt tv

95 procent van de kinderen van 6 tot 12 jaar gebruikt vaak een televisietoestel; 55 procent vaak en 40 procent af en toe. Dit blijkt uit de resultaten van de NMO Kids Monitor 2023 die beschikbaar is gekomen. Dit multi-cliënt onderzoek is in maart en april 2023 uitgevoerd door onderzoeksbureau Ipsos onder ruim duizend kinderen in de leeftijd van 6-12 jaar. Het Nationaal Media Onderzoek (NMO) is verantwoordelijk voor de technische begeleiding van deze vierde editie.

Doel van het onderzoek is om inzicht te krijgen in het mediagebruik van kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar. Voor deze doelgroep is het mediagedrag in kaart gebracht: leesgedrag van relevante titels voor kinderen, informatie over het gebruik van diverse devices, het kijken naar televisie en videodiensten, het lezen van boeken, bioscoopbezoek en overige activiteiten.

Devices

De rapportage van de NMO Kids Monitor bevat een groot aantal onderwerpen. Een van de onderwerpen betreft het gebruik van devices. Naast gebruik van het tv-toestel blijken 83 procent van de kinderen een smartphone te gebruiken en 81 procent een tablet.  

Kijken

Bij het Nationaal Media Onderzoek draait alles om kijken, lezen en luisteren, op alle platformen en devices. Aan respondenten is gevraagd welke media-activiteiten zij doen op hun smartphone. Als die activiteiten worden gegroepeerd naar kijken, lezen en luisteren, dan komt kijken op de eerste plaats: negen op de tien kinderen met een smartphone kijken naar tv-programma’s, films, series en andere videocontent op hun smartphone. 69 procent van de smartphone-bezitters luistert naar radiozenders of (streaming) muziek via hun smartphone. Lezen van tijdschriften en magazines, nieuwsberichten of andere content op de mobiele telefoon wordt door 44 procent van de kinderen met een smartphone of mobiele telefoon gedaan.

De resultaten zijn beschikbaar voor de afnemers van het onderzoek. Het is mogelijk om de volledige rapportage in de vorm van een PowerPoint te bestellen bij NMO.

De Kids Monitor is een multi-client onderzoek uitgevoerd 2013, 2017, 2020 en 2023. De editie van 2023 is uitgevoerd door Ipsos, daarvoor was de uitvoering in handen van GfK.

www.nationaalmediaonderzoek.nl

Lees ook:

NMO Luistercijfers februari 2026: NPO Radio 2 en Qmusic blijven domineren

04-03-2026 | 22:06:00
Marketing Report heeft de februari 2026-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. NPO Radio 2 blijft marktleider bij de doelgroepen 13+ en 25-67, terwijl Qmusic de doelgroepen 20-49 en 20-59 weet te domineren en zusterstation Joe weer mooie cijfers rapporteert

NMO Kijkonderzoek fase 2 (Video Totaal) start 6 april 2026

23-02-2026 | 07:00:00
De tweede fase van het NMO Kijkonderzoek die de naam Video Totaal heeft gekregen, start op 6 april 2026

NMO past organisatie aan

17-02-2026 | 15:29:00
Met de wijziging wil de organisatie beter aansluiten op de veranderende behoeften van de mediabranche en de verdere ondersteuning van marktstandaarden.

NMO Luistercijfers januari 2026: NPO Radio 2 en Qmusic weer marktleiders

05-02-2026 | 01:34:00
Marketing Report heeft de januari 2026-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Na de atypische december-maand is het evenwicht terug waarbij NPO Radio 2 weliswaar op 13+ marktleider blijft, maar Qmusic is opnieuw marktleider in de commercieel relevante doelgroepen

NMO Luistercijfers december 2025: NPO Radio 2 onbetwist nummer 1

08-01-2026 | 20:50:37
Marketing Report heeft de december 2025-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Als elk jaar is NPO Radio 2 met de NPO Radio 2 Top 2000 de marktleider in alle doelgroepen
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Merken zetten groot in op agentic AI

13-03-2026 | 14:51:47
Social media zijn misschien wel de meest zichtbare marketingfunctie, maar de professionals erachter staan steeds meer onder druk.

Koen Denolf: North by Northwest houdt acquisities open

13-03-2026 | 13:45:00
Marketing Report is in Antwerpen en spreekt met Koen Denolf, betrokken bij North by Northwest, de contentgroep die The Fat Lady en MediaMixer samenbrengt

Bsmart ontwikkelt always-on systeem voor Kvibille

13-03-2026 | 11:58:00
Samen met merk- en bureauteam The Barn ontwikkelde Bsmart een contentmodel dat social media benadert als infrastructuur in plaats van als losse promotie.

Hans Anders vervolgt campagne met Koen Wauters

13-03-2026 | 11:28:00
Hans Anders zet de Belgische merkcampagne voort met een tweede tv-commercial, waarin Koen Wauters solo centraal staat.

Cheil Benelux haalt Hester Westland binnen als Account Director

13-03-2026 | 10:22:00
Eerder was zij werkzaam bij Monks en vervulde zij rollen bij Talpa Network en RTL Nederland.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.