Jeroen van Eck weg bij Joe Public Amsterdam, nieuw in MT: Marcel Hartog, Jolies van Rijn, Mats Wilke, Ruben van Dijk en Merel Groenenboom

Jeroen van Eck heeft Joe Public Amsterdam per 1 juli verlaten.

De Managing Strategy Director was 12 jaar en 8 maanden geleden mede-oprichter van wat toen nog Joe Public Take Away Advertsing heette. Daarvoor werkte hij bij Doom & Dickson, OHRA en Unilever.

In die periode werd Joe Public 2 keer SAN Bureau van het jaar. De tweede keer was dit jaar.

Oprichter Antoine Houtsma: "We hebben in 2023 meer dan driekwart van onze pitches gewonnen. Het gemiddelde voor bureaus is 1 op 5. Maar het jaar begon heel slecht. We verloren onze grootste klant Lidl - 40 procent van het bureau-inkomen - en besloten niet mee te doen aan de pitch die Lidl uitschreef. Voor het eerst ons bestaan hebben we zeven mensen moeten laten gaan. Bij ons ontstond er een enorme drive om pitches te gaan winnen want het was gewoon broodnodig. Vervolgens wonnen we Grolsch, Aldi, Grand'Italia, Haribo en tal van andere accounts. We hebben nu flink meer mensen en ik durf wel te zeggen dat we een beter bureau zijn geworden."

Jeroen van Eck laat aan de collega's van Fonk weten dat hij op het hoogtepunt wil stoppen. Ook verwijst hij naar de integratie van Joe Public Amsterdam met Spingbok. In de afgelopen periode lag de focus van Jeroen op new business. Zijn taken worden overgenomen door Thecla Shaffer.

De tijd zal ongetwijfeld leren wat de precieze geweegredenen waren. Jeroen van Eck heeft zijn aandelen verkocht aan Springbok, wat een verdere integratie tussen Springbok en Joe Public Amsterdam illustreert.

Antoine Houtsma is en blijft managing direcor van Joe Public: "Het wordt tijd om een nieuwe generatie het MT van Joe Public binnen te halen. Per heden bestaat ons MT naast mijzelf als MD uit Marcel Hartog (ECD), Jolies van Rijn (CSD), Mats Wilke (CD), Ruben van Dijk (CD) en Merel Groenenboom (Head of production)."

www.joepublic.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Bronzen Euro Effie maakt Joe Public Belgium’s Most Effective Agency

11-12-2025 | 09:55:00
Joe Public heeft een Bronzen Euro Effie gewonnen voor de Stream Big-campagne van VTM GO in de Best of Europe-categorie.

Joe Public ontwikkelt kerstcommercial ALDI met Andy van der Meijde

06-12-2025 | 20:00:00
De door Joe Public ontwikkelde kerstcommercial van ALDI brengt met Andy van der Meijde brengt dit jaar de boodschap Bij ALDI kan je meer kerst vieren.

Joe Public ontwikkelt ALDI-commercial met teaser Andy van der Meijde

01-12-2025 | 13:19:00
Joe Public die de ALDI-kerstcommercial heeft ontwikkeld, kondigt een teaser aan met voetballer Andy van der Meijde en zijn vrouw Melisa Schaufeli

Joe Public wint pitch Almhof

26-11-2025 | 18:05:00
Joe Public Amsterdam heeft de pitch voor Almhof gewonnen. Daarmee neemt Müller Nederland (eigenaar van het merk Almhof) na meer dan 13 jaar afscheid van Talmon Kochheim die in 2017 samen met Pieter van Velsen Pret Amsterdam heeft opgezet

Sanne van Kuijk: BUUT maakt financiële opvoeding makkelijker

26-11-2025 | 10:43:56
Van Kuijk vertelt hoe het concept is ontstaan, hoe jongeren en ouders het gebruiken en waarom de timing voor een bank als BUUT relevanter is dan ooit.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Dentsu Creative tekent voor eindejaarsfilm Rabobank

15-12-2025 | 16:13:14
Centraal staat de rol die de bank speelt op dagelijkse momenten die voor klanten van belang zijn.

Rebranding van Whello krijgt vorm via eigen merchandise

15-12-2025 | 12:01:51
De kledinglijn met abstracte designs maakt het merkverhaal zichtbaar op de werkvloer en versterkt het werkgeversmerk.

NOISE kiest user-generated aanpak in vuurwerkcampagne

15-12-2025 | 11:27:00
NOISE maakt onderdeel uit van het Only-netwerk en bestaat deze maand 20 jaar.

[Vacatures] Key Agency zoekt een Community Manager / Webcare Agent

15-12-2025 | 09:23:00
Key Agency is per direct op zoek naar een Community Manager / Webcare Agent - 5-15 uur per week - Remote

Bruut en Rraarr lanceren documentaire voor Over Morgen

15-12-2025 | 09:20:00
De campagne stelt de menselijke waarde van zorg centraal en toont het dagelijks werk van zorgmedewerkers van dichtbij.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.