
[Grow by DPG Media] Vakantiegedrag Nederlandse consument 2025
Het vakantiegedrag van de Nederlandse consument is continu in ontwikkeling. De voorkeuren en prioriteiten veranderen, wat invloed heeft op hoe en wanneer mensen hun vakantie plannen. Maar ook op hun vakantiebestemming. Wat vinden Nederlanders vandaag de dag belangrijk als het gaat om hun vakantie? Welke rol spelen thema’s zoals duurzaamheid en inflatie in hun keuzes? DPG Media deed samen met Panel Inzicht onderzoek. In dit artikel op Grow van DPG Media staan een aantal inzichten voor je op een rij.
44 procent oriënteert zich een half jaar of langer van tevoren op hun grote vakantie
Consumenten oriënteren zich lang van tevoren op hun grote vakantie. De vakantieplannen worden dan ook vroeg gemaakt.
- Tip! Start vroeg met je campagnes, het liefst zes maanden voor de piekvakanties. Bied waardevolle inspiratie aan. Branded content artikelen over de mooiste vakantiebestemmingen die met de auto te bereiken zijn. Of de bestemmingen met de leukste activiteiten voor kleine kinderen. Breng jouw doelgroep in beweging met krachtige verhalen, op het juiste moment, en wakker zo de vakantiepret aan.
44 procent vindt vakantie vieren in Zuid-Europa te heet (2023: 36%)
Het percentage Nederlanders dat vakantie vieren in Zuid-Europa tijdens de zomer te heet vindt groeit ten opzichte van vorig jaar met 8 procent. Een kwart van de respondenten geeft aan een vakantiepark in Nederland te overwegen in 2025.
- Tip! Speel hierop in met je reiscampagne. Laat alternatieve bestemmingen zien of bied mooie reizen aan naar Zuid-Europa tijdens het voor- of naseizoen.
33 procent wil moeite doen om duurzaam op vakantie te kunnen gaan
Duurzaamheid blijft een belangrijk thema als het gaat om reizen. Een derde van de respondenten geeft aan moeite te willen doen om duurzaam op vakantie te gaan.
- Tip! Is jouw bedrijf bezig met duurzame initiatieven? Communiceer hier op een transparante en duidelijke manier over richting je doelgroep. Je leest hier meer over in dit artikel.
82 procent is van plan komend jaar op korte vakantie te gaan
Korte vakanties (1 tot 3 overnachtingen) worden steeds populairder - vooral onder koppels en gezinnen - en vinden in alle seizoenen plaats. Maar liefst 82 procent is van plan om in 2025 op een korte vakantie te gaan.
- Tip! Richt je campagnes niet alleen op zomervakanties, maar ook op korte, seizoensgebonden uitjes en stedentrips.
65 procent van de consumenten zag een bestemming in de media, waardoor zij daarheen willen
Bijna twee derde van de respondenten geeft aan enthousiast te worden van bestemmingen in de media, waardoor ze daarheen zouden willen op vakantie.
- Tip! Zet in op gerichte content marketing. Het creëren van visueel aantrekkelijke en inspirerende verhalen over mooie bestemmingen kan de motivatie bij je doelgroep verhogen om te boeken.
Direct alle resultaten uit het onderzoek lezen? Download de whitepaper in dit artikel op Grow van DPG Media.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
FD: overname RTL Nederland door DPG Media bijna rond bij ACM
Randstad zet verbindend werkgeverschap op de kaart
[DutchMedia Podcast] met Willem-Albert Bol
Daymakers wint vier internationale Eventex Awards
Helft van Nederlanders vindt energiecontract kiezen lastig
Gepubliceerd door: Lieselot Berentzen