Dentsu Creative ontwikkelt social-first campagne Zalando

In samenwerking met Dentsu Creative Amsterdam heeft Zalando een lokale, social-first campagne ontwikkeld waarin eigen stijl en vrije keuze het podium krijgen. De campagne vloeit voort uit de internationale merkcampagne What Do I Wear.

De campagne speelt in op de universele vraag die iedereen — ongeacht leeftijd, locatie, geslacht of achtergrond — zichzelf dagelijks stelt: wat doe ik aan?! Zalando wil met deze campagne laten zien hoe het platform het maken van modekeuzes eenvoudiger maakt en consumenten inspireert om met vertrouwen hun eigen stijl te ontdekken.

Met vier snap-style online video’s speelt Zalando in op de populaire meme-cultuur, waarin verrassende en herkenbare situaties centraal staan en fashion op een onverwachte, prominente manier naar voren komt. Hierbinnen is momentum in media extra belangrijk, daarom volgt de campagne een mediastrategie. De video's worden namelijk unbranded verspreid via populaire meme-platforms zoals Dumpert en ondersteund door samenwerkingen met creators. Pas later claimt Zalando de campagne door dezelfde video's, voorzien van branding, uit te rollen via DOOH en gesponsorde advertenties op verschillende lifestyle en fashion blogs.

Anne Merel, Creative Director bij Dentsu Creative: "Met deze campagne willen we meer doen dan alleen fashion laten zien; we willen cultureel relevant zijn. Door creatief om te gaan met media positioneren we Zalando als een merk dat niet alleen trends volgt, maar ook de culturele pulse van nu weet te vangen. Dit is de eerste stap naar een hyperlokale en herkenbare merkervaring."

Credits:

Klant: Zalando | Strategie en creatie: Dentsu Creative Amsterdam | Mediastrategie en inkoop: Dentsu Media | Productiemaatschappij: Underscore | Director: Ashley Röttjers

www.dentsu.com

www.zalando.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Dentsu Creative werkt voor Prinses Máxima Centrum

02-09-2025 | 09:27:00
De samenwerking begon met de campagne voor de Maand van Kinderkanker. Hierin staat het thema beter worden centraal

Defensie en Dentsu lanceren: Tijd om de stap te zetten

01-09-2025 | 00:00:00
Op 1 september start het Ministerie van Defensie de campagne Tijd om de stap te zetten, ontwikkeld door Dentsu Creative Amsterdam

Dentsu overweegt verkoop internationale tak

29-08-2025 | 17:35:00
De Japanse reclamegroep Dentsu is zich aan het oriënteren op de verkoop van de niet-Japanse activiteiten. Daarmee zou een einde komen aan de ambitie om te concurreren met de andere grote spelers als Omnicom/IPG, WPP, Publicis en Havas.

Dentsu wint Europees mediacontract BMW Group

30-07-2025 | 13:06:00
Vanaf 1 januari 2026 is het bureau verantwoordelijk voor de geïntegreerde mediastrategie en -uitvoering van BMW, MINI en BMW Motorrad in 23 Europese markten

Eerste veertig bureaus voor ADNIGHT Amsterdam bekend

08-07-2025 | 11:33:16
Op 10 oktober openen onder meer DEPT, Monks, AI AM, 100%, Ace en Dawn hun deuren voor het publiek.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: De toekomst van tv-metingen ligt in big data

05-09-2025 | 12:26:13
Door de explosie van streamingplatforms, on-demand content en gefragmenteerd kijkgedrag hebben traditionele meetmethoden moeite om het tempo bij te houden

Closed on Monday toont avontuur met De Koffiejongens

05-09-2025 | 09:27:58
Closed on Monday heeft voor De Koffiejongens een landelijke campagne ontwikkeld die de nieuwsgierige houding van het koffiemerk centraal stelt.

[Vacatures] TBWA zoekt een Brand Coordinator (NL)

05-09-2025 | 09:01:00
TBWA is per direct op zoek naar Brand Coordinator (NL) - Full-time  \  Amsterdam

Johan van der Zanden: Jeroen past perfect bij ons merk

04-09-2025 | 13:11:00
[Interview] Johan van der Zanden over de nieuwe supermarktmanager Daan, gespeeld door Jeroen van Koningsbrugge

Jeroen van Koningsbrugge supermarktmanager Daan Albert Heijn

04-09-2025 | 13:00:37
Albert Heijn heeft acteur Jeroen van Koningsbrugge gepresenteerd als het nieuwe gezicht in de reclamecampagnes.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.