Azerion verkoopt Whow Games aan DoubleDown Interactive

Azerion heeft een definitieve overeenkomst gesloten voor de verkoop van dochterbedrijf Whow Games aan DoubleDown Interactive. De deal, ter waarde van 65 miljoen euro, bestaat uit een directe betaling van 55 miljoen euro en een variabele component van maximaal 10 miljoen euro.

Met deze stap scherpt Azerion de strategische focus verder aan op digitale advertising, cloudinfrastructuur en AI-oplossingen. Whow Games vormde het grootste deel van de Premium Games-divisie.

Focus op advertising, cloud en AI

De verkoop past in een reeks portfoliowijzigingen, waaronder de eerdere verkoop van de social card games-divisie in 2023 voor 81,3 miljoen euro. Azerion wil zich profileren als Europees alternatief voor grote Amerikaanse aanbieders van cloud- en AI-diensten. Daarbij bouwt het voort op technologie die het ruim tien jaar intern heeft ontwikkeld.

Sebastiaan Moesman, Chief Strategy Officer Azerion: "We zijn blij dat we met deze verkoop onze digitale advertisingactiviteiten verder kunnen versterken. Dit stelt ons in staat om nog meer middelen en aandacht te richten op onze groeiplannen. We laten hiermee ook zien dat onze investeringsstrategie op lange termijn waarde creëert voor onze aandeelhouders."

Azerion Intelligence en digitale soevereiniteit

Recent lanceerde het bedrijf Azerion Intelligence, een platform met cloudhosting en opensource AI-tools. Moesman: "In Europa willen steeds meer organisaties hun data dichter bij huis houden en minder afhankelijk zijn van één partij. Die wens is niet nieuw, maar we zien nu een duidelijke verschuiving in prioriteit. Tegelijkertijd groeit de vraag naar lokale, betaalbare AI-diensten. Azerion speelt hier actief op in."

Azerion boekte in 2024 een omzet van 551 miljoen euro, een stijging van zeven procent ten opzichte van het jaar ervoor. Voor 2025 wordt een omzet van 600 tot 650 miljoen euro verwacht. In het eerste kwartaal van 2025 groeide het EBITDA met 68 procent op jaarbasis. De transactie werd begeleid door Mihada Capital als financieel adviseur.

www.azerion.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

[Vacancy] Azerion has a position for Marketing Manager

16-03-2026 | 07:36:00
Azerion is looking for Marketing Manager - Schiphol-Rijk, Noord-Holland (Hybrid)

BIEN.Media en Azerion bundelen krachten in audio

12-03-2026 | 15:29:58
Met de samenwerking willen ze de podcastmarkt verder professionaliseren en adverteerders beter toegang geven tot kwalitatieve podcastinventaris.

[Vacancy] Azerion has a position for Account Manager - Publishing team Gamedistribution

13-02-2026 | 07:46:00
Azerion is looking for Account Manager - Publishing team Gamedistribution 

Willem-Albert Bol en Maarten van Maaren (Azerion): Digitale media vragen om scherpte en specialisatie

02-02-2026 | 10:30:23
Willem-Albert Bol is sinds september 2025 Country Director van Azerion in Nederland; Maarten van Maaren is er sinds 1 februari 2026 Commercial Director

Maarten van Maaren Commercial Director Azerion Nederland

29-01-2026 | 11:12:57
In deze rol is hij verantwoordelijk voor de commerciële strategie, klantontwikkeling en de verdere groei van de advertentieactiviteiten op de Nederlandse markt.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Nationale Loterij kiest Springbok als digitaal partner

24-03-2026 | 00:00:00
Het bureau neemt zowel de productie als de optimalisatie van digitale campagne-assets op zich en gaat ook aan de slag met digitale conceptcreatie voor de Nationale Loterij Club.

Natwerk trapt Waterjaar ARTIS af met DUIK IN ARTIS-campagne

23-03-2026 | 16:49:00
Natwerk heeft voor ARTIS de campagne DUIK IN ARTIS ontwikkeld. Daarmee opent ARTIS in 2026 een jaarprogramma rond het thema water en wordt toegewerkt naar de opening van het ARTIS-Aquarium in juni.

Beeckestijn en Endeavour Heroes lanceren Heroes Academy

23-03-2026 | 16:23:41
Beeckestijn Business School en Endeavour Heroes starten een tweejarig post-hbo-traject voor digital marketing en AI.

Creative Cruise keert terug op Amsterdamse grachten

23-03-2026 | 14:16:00
Op 18 juni 2026 komen creatieve leiders uit de industrie samen voor een avond op het water, gericht op ontmoeting en uitwisseling.

Dentsu Creative Amsterdam en Defensie lanceren Wake:Up Call

23-03-2026 | 14:10:39
In de YouTube-serie worden jonge Nederlanders uit hun dagelijkse omgeving gehaald en geconfronteerd met hun talent, ambitie en mogelijkheden.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.