Zo meet je het effect van je (branded) podcast

Met de Podcast Effectmeting van Mediatest weet je wat jouw podcast écht doet

Podcasts zijn niet meer weg te denken uit het medialandschap. Uit het Grote Jongerenonderzoek van april/mei blijkt dat twee derde van de jongeren in de drie maanden daarvoor een podcast heeft geluisterd. Steeds meer organisaties starten daarom hun eigen podcastserie. Toch blijft de vraag: hoe weet je of jouw podcast écht effect heeft?

De Branded Podcast Effectmeting biedt inzicht in de prestaties van jouw podcast op relevante KPI’s, zoals terugkoppeling naar de afzender, effect op houding en imago, boodschapoverdracht, waardering en gedragsintentie. Ook wordt gemeten hoe aandacht en luistergedrag zich ontwikkelen met indicatoren als Listen-Through-Rate en Aandachtscore.

Inzicht in wat werkt, en wat beter kan

De resultaten laten in één oogopslag zien welke communicatiedoelen worden behaald en waar nog kansen liggen. Op basis daarvan ontvang je praktische aanbevelingen om de impact van je podcast te vergroten.

De meting bestaat uit vaste onderdelen en vragen, waardoor resultaten kunnen worden vergeleken met benchmarks van eerdere onderzoeken bij diverse organisaties. Daarnaast is er ruimte voor maatwerkvragen die aansluiten bij jouw specifieke doelstellingen.

Rapportage met heldere inzichten en adviezen

Na afloop van het onderzoek ontvang je een volledige rapportage met inzichten, aanbevelingen en een benchmarkvergelijking. De unieke Captivation-aandachtscurve laat precies zien op welke momenten luisteraars hun aandacht vasthouden of juist verliezen.

De uitvoering van het onderzoek wordt flexibel afgestemd op jouw planning, zodat je snel inzicht krijgt in de effectiviteit van jouw podcast.

Lees hier nog meer over de (Branded) Podcast Effectmeting en bekijk hier een case.

www.mediatest.nl


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

VRM: Vlaamse mediasector op kantelpunt: big tech zetten sector onder druk

09-12-2025 | 11:50:11
De Vlaamse mediasector staat op een kantelpunt. De Big Tech zet de mediasector onder financiele druk en bedreigen de lokale diversiteit. Dit stelt de Vlaamse regulator voor de Media (VRM) naar aanleiding van het verschijnen van het rapport Mediaconcentraties in Vlaanderen 2025

Audify en Screenforce met zesde editie van Santa Hug voor branchegenoten

08-12-2025 | 16:12:00
Voor de zesde keer organiseren brancheorganisaties Audify (voor de radio/audiosector) en Screenforce (voor de tv/videosector) Santa Hug in de december-maand

adpaq koppelt met internationale SSP Adswizz

06-12-2025 | 00:07:12
 Het digitale audio advertentieplatform adpaq heeft de technische koppeling gerealiseerd met de internationale SSP Adswizz

DPG Media wijzigt (directie)structuur in Nederland en België

01-12-2025 | 17:47:00
DPG Media wijzigt zijn structuur en daarmee ook de directiestructuur met onmiddelijke ingang. Daarmee gaat de transformatie van RTL Nederland volgens DPG Media officieel van start. Er zijn voortaan drie businessunits en drie saleshuizen.

[DutchMedia Podcast] met Amma Asante, voorzitter Commissariaat voor de Media

28-11-2025 | 11:03:00
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.