Philips Museum opent expositie brAInpower over artificial intelligence

Zaterdag 20 april heeft het Philips Museum zijn deuren geopend voor het publiek met de tentoonstelling brAInpower. Deze expositie draait om artificial intelligence (AI), een ontwikkeling waar Philips al lange tijd mee bezig is, nu specifiek in de zorg. Bezoekers van de tentoonstelling kunnen AI zelf op interactieve wijze beleven.

AI helpt zorg te verlichten

Shez Partovi, Chief Innovation & Strategy Officer van Philips: "De samenwerking van mens en AI staat centraal op de expositie: de breinkwaliteiten van de mens in combinatie met AI: Brain + AI = Power. Dit leidt tot innovaties op vele fronten, zoals in de gezondheidszorg. Dat is nodig, want de medische zorg staat wereldwijd onder druk. AI kan helpen om de werklast te verlichten. Nu al ondersteunt AI bij het opsporen, diagnosticeren, behandelen en monitoren van ziekten. Het gebruik van AI bij het analyseren van medische beelden, kan radiologen, cardiologen en andere specialisten ondersteunen om sneller en nog betere diagnoses te stellen. Ook helpt AI om patiënten te monitoren op vitale functies wat kan bijdragen aan een lager risico op heropname. Dit draagt bij de efficiëntie te verbeteren, zodat zorgverleners zich kunnen concentreren op hun patiënten. Op de expositie kunnen bezoekers hier verschillende voorbeelden van zien en beleven."

AI-evolutie

Bij binnenkomst maken bezoekers kennis met de deepfake van de grondleggers van Philips, Gerard en Anton. Zij leggen het verband tussen de opkomst van elektriciteit en de opkomst van kunstmatige intelligentie. Een uitgebreide tijdlijn toont de ontwikkeling van AI en de bijdragen van Philips. De geschiedenis van Philips met AI gaat terug tot de ontwikkeling van de elektronenbuis. Deze buis kwam voort uit de gloeilamp en was een stap op weg naar de ontwikkeling van de transistor en microchips. Deze innovaties waren cruciaal voor de huidige rekenkracht en dataopslag en vormen zo een onderdeel van de AI-evolutie. Tegelijk innoveerde Philips veel op het gebied van digitale medische beeldvorming. Zo loopt Philips vaak voorop in het toepassen van AI om de gezondheidszorg te verbeteren.

Over de tentoonstelling

BrAInpower is van oorsprong een tentoonstelling van Rijksmuseum Boerhaave. Deze is overgenomen, vernieuwd en uitgebreid door het Philips Museum. Het laat zien wat artificial intelligence is en wat Philips en andere bedrijven in de Brainportregio daarmee doen in de gezondheidszorg, design en het dagelijks leven. 

www.rijksmuseumboerhaave.nl

www.philips.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

[Vacatures] Influentials zoekt een Full-stack TypeScript Developer (Next.js) met PHP

23-12-2025 | 10:28:00
Influentials is per direct op zoek naar Full-stack TypeScript Developer (Next.js) met PHP - ervaring (Parttime / Freelance)

Michiel Frackers: Elon Musk Wint 2026

22-12-2025 | 13:29:00
Tijdens een goudkoorts koop je niet de mijn, oftewel het datacenter; je koopt de maker van de schoppen en de houwelen (Nvidia, Broadcom)

[Vacatures] ACE zoekt een Business Development Manager bij Lookgen AI

22-12-2025 | 07:21:00
ACE is per direct op zoek naar Business Development Manager bij Lookgen AI - Fulltime · Amsterdam

Waarom marketing vastloopt en hoe we daar in 2026 uitkomen

18-12-2025 | 13:06:00
Het einde van het jaar is traditioneel het moment van reflectie. Kijk ik terug op 2025 vanuit marketing, dan zie ik geen gebrek aan technologie maar een gebrek aan besluitvorming

Patrick Petersen: Een generatieve kerst (waar niemand om vroeg)

16-12-2025 | 11:31:00
Het begon onschuldig met zomaar een kerstkaart. Tenminste, dat dacht ik. Maar dit jaar kwam hij niet van tante Ria met haar onleesbare handschrift en een vergeelde foto van de hond.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

SEA Water positioneert Santa als waterambassadeur

23-12-2025 | 10:55:00
Na jarenlange samenwerking met een wereldwijd frisdrankmerk verruilt Santa Claus zijn vertrouwde rol voor een positie bij SEA Water.

Philips en Prusa lanceren Gen Fix in Praag

22-12-2025 | 15:08:00
Philips heeft samen met Prusa Gen Fix gelanceerd Met het programma leren kinderen en gezinnen praktische reparatievaardigheden via 3D-printen

Rodger Werkhoven: Schadenfreudevrije kerst gewenst, allemaal!

22-12-2025 | 11:54:00
Beeld- en mediatechnoloog Rodger Werkhoven droeg op uitnodiging van OpenAI vanaf ’21 bij aan de ontwikkeling van DALL·E en ’t inbouwen ervan in ChatGPT.

[Vacatures] DPG Media zoekt een Accountmanager Vtwonen

22-12-2025 | 08:16:00
DPG Media is per direct op zoek naar Accountmanager Vtwonen - Amsterdam

Bob Koigi: De ontwikkelingen die 2025 hebben gedefinieerd

19-12-2025 | 12:46:00
AI wordt in rap tempo de bepalende kracht achter de transformatie van marketing­leadership en prioriteiten voor 2026.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.