N=5 ontwikkelt bewustwordingscampagne ABN AMRO

Het betaallandschap is de afgelopen jaren sterk veranderd. Fysiek geld speelt voor jongeren bijna geen rol meer, geld is een getal, niet een munt of briefje. Uit onderzoek van Nibud blijkt dat in de afgelopen vijf jaar het aantal jongeren (onder de 24 jaar) met schulden met 70 procent is gestegen. N=5 ontwikkelde een campagne voor ABN AMRO om aandacht te vragen voor dit onderwerp en ouders een helpende hand te bieden.

Jongeren en geld

Bastiaan Weers, Managing Strategy Director bij N=5: "Onderwerpen die de opvoeding raken zijn altijd precair om campagne op te voeren. Ouders houden er over het algemeen niet van als merken een stellige mening hebben over de manier van opvoeden. Daarvoor is opvoeden te persoonlijk. Dat maakt het spannend voor een bank als ABN AMRO om hierover te beginnen. Tegelijkertijd zagen we in onderzoek dat ouders zoeken naar handvatten om het gesprek over de waarde en omgang met geld met hun kinderen te beginnen. De fantasiewereld van kinderen bleek daarbij de juiste vorm om dit moeilijke onderwerp zowel acceptabel als bespreekbaar te maken."

Credits:

ABN AMRO: Martijn Bolderdijk, Simone van der Wal | Creatie: Alex Herwig, Nick Maas | CD: Thijs B. | Account: Karijn van den Bossche, Puck de Mol van Otterloo | Strategie: Bastiaan Weers | Productie: Kiek Beljaars | Regisseur: Rogier Smalhout | DOP: Zeeger Verschuren | Productiemaatschappij: HALAL | Media: EssenceMediacom & Accenture Song

www.nis5.nl

www.abnamro.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

ICMA 2025 - Kraampje van Koophandel

25-09-2025 | 10:26:00
Een van de grootste uitdagingen voor KVK is het versterken van de maatschappelijke waarde van het merk.

ICMA 2025 - Holland & Barrett: Denk aan je brein

22-09-2025 | 13:01:53
Hoe Holland & Barrett met free publicity als vliegwiel doorbrak in een markt waarin ze volledig outspend worden door de concurrentie

Holland & Barrett lanceert HormoonWijzer voor vrouwen+

19-09-2025 | 15:04:00
Holland & Barrett heeft de HormoonWijzer gelanceerd, een praktische gids die vrouwen+ inzicht geeft in hun cyclus

ICMA 2025 - Breincampagne Holland & Barrett

18-09-2025 | 11:08:00
Holland & Barrett heeft de ambitie om te groeien in Nederland. Om dit te realiseren, moet de merkoverweging significant worden verhoogd.

ICMA 2025 - Podcast Consumentenbond: Knagende Vragen

18-09-2025 | 09:34:01
In de eerlijkste podcast van Nederland ‘Knagende Vragen’ duikt journalist Milou Brand in herkenbare vragen van luisteraars


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

GAMMA en VML Amsterdam lanceren duurzaamheidscampagne

25-09-2025 | 15:45:19
GAMMA werkt samen met VML Amsterdam aan een campagne die laat zien hoe eenvoudige aanpassingen in huis kunnen bijdragen aan het besparen van water, energie en geld.

Havas Lemz lanceert campagne tegen femicide

25-09-2025 | 14:53:15
Elke acht dagen wordt in Nederland een vrouw om het leven gebracht, vaak door haar partner of ex-partner.

INDIE Amsterdam ontwikkelt Vader Aarde-campagne Milieudefensie

25-09-2025 | 14:34:00
Milieudefensie wil dat klimaat en de rol van grote vervuilers nadrukkelijker op de politieke agenda komen.

BUUT ontwikkeld met DEPT: strategie, design, experience

25-09-2025 | 10:49:08
ABN AMRO lanceerde begin september BUUT, een bank voor tieners en hun ouders die is ontwikkeld door Tikkie in samenwerking met DEPT.

Joe Public lanceert introductiecampagne voor BUUT

24-09-2025 | 11:24:36
Centraal staat het werken met potjes, waarmee gebruikers eenvoudig budgetten kunnen maken en inzicht krijgen in inkomsten en uitgaven.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.