[Markteffect] In gesprek met Jan Zwang: Inschatten van het tipping-point, dat is dé uitdaging

Jan Zwang gaat in gesprek met Markteffect. Hier een voorsproefje:

VodafoneZiggo houdt zich bezig met uitgebreid marktonderzoek, waarbij ze zowel hun imago als sponsor van Ajax als hun wekelijkse marktaandeel in de iPhone 14 nauwlettend in de gaten houden. Dit onderzoek is essentieel omdat het feiten boven aannames plaatst, wat cruciaal is in een snel veranderende markt. Het bedrijf benadrukt dat meer dan 90 procent van de mensen nog steeds tv kijkt, zij het op een andere manier dan vroeger. Het doel is om veranderingen te volgen en te begrijpen, zodat ze op tijd kunnen inspelen op opkomende trends en zich beter kunnen aanpassen aan de behoeften van de consument.

Bij VodafoneZiggo zijn we heel erg data-driven. Dat is natuurlijk makkelijk gezegd, het is een gevleugelde term geworden, maar bij ons zijn de feiten en cijfers eigenlijk de basis voor alles. Van de directie tot de klantenservice, iedereen werkt met data. Marktonderzoek naar klanttevredenheid, consumentengedrag en gebruik van onze producten, is daar een belangrijk onderdeel van.

Marktonderzoek is een hulpmiddel, geen allesbepalende factor, en het bedrijf investeert voortdurend in innovaties zoals AI en nieuwe analysetools om hun vak beter te begrijpen. Ze erkennen het belang van monitoring en het herkennen van patronen, met als doel het identificeren van kritieke momenten, zoals het tipping-point van een trend. Terwijl onvoorspelbare gebeurtenissen zoals COVID-19 hen kunnen verrassen, helpen de inzichten uit hun onderzoek hen om beter voorbereid te zijn. De toekomst van AI in marktonderzoek is veelbelovend, maar de vraag blijft of de menselijke factor ooit volledig kan worden vervangen.

Lees het volledige gesprek op Markteffect

www.markteffect.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Meer dan helft Generatie Z maakt zich zorgen om financiën

04-12-2025 | 16:01:00
Uit de vierde editie van de Markteffect Koopkracht Monitor blijkt dat 57 procent van Generatie Z zich zorgen maakt over de eigen financiële situatie.

Higuita en Lot of Happiness lanceren eindejaarscampagne

02-12-2025 | 09:35:00
Voor bijna de helft van de Nederlanders is samenzijn met familie en vrienden de belangrijkste bron van geluk.

Onderzoek: gebruik vleesvervangers neemt af

28-11-2025 | 11:07:00
Het eetpatroon blijkt breed: 46 procent eet vrijwel dagelijks vlees of vis, 37 procent kiest bewust voor enkele vlees- of visdagen per week

Hoe marktonderzoek in citymarketing het verschil maakt

11-11-2025 | 10:56:00
De manier waarop we onze steden beleven, verandert razendsnel. Nieuwe woonvormen, slimme mobiliteitsoplossingen en een groeiende focus op duurzaamheid zorgen ervoor dat steden zich steeds opnieuw moeten uitvinden.

Ralf van Lieshout: Hoe publieksonderzoek GLOW helpt blijven stralen

10-11-2025 | 15:25:57
Elk jaar verandert Eindhoven in november in één groot lichtkunstwerk tijdens GLOW.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Joe Public ontwikkel kerstcommercial ALDI met Andy van der Meijde

06-12-2025 | 20:00:00
De door Joe Public ontwikkelde kerstcommercial van ALDI brengt met Andy van der Meijde brengt dit jaar de boodschap Bij ALDI kan je meer kerst vieren.

Hotel L’Amour ontwikelt Jumbo-kerstcommercial a la Dickens

06-12-2025 | 07:45:00
Hotel L’Amour heeft de Jumbo-kerstcommercial ontwikkeld onder de noemer a la Dickens. De boodschap is dat de mooiste kerst die je kunt wensen, met elkaar is en dat kerst niet helemaal perfect hoeft te zijn

TBWA\NEBOKO ontwikkelt kerstwereld-campagne Albert Heijn

06-12-2025 | 05:45:00
TBWA\NEBOKO heeft de kerstcampagne van Albert Heijn ontwikkeld waarin emotie, inspiratie, productaanbod, winkelcommunicatie en digital samenkomen in één herkenbare wereld

Natwerk ontwikkelt campagne ‘t Feest begint bij Gall & Gall

06-12-2025 | 02:08:00
Natwerk heeft de feestdagencampagne van Gall & Gall ontwikkeld onder de noemer ’t Feest begint bij Gall & Gall

TBWA\NEBOKO ontwikkelt Staatsloterij-kerstcommercial: Geef elkaar een beetje geluk

06-12-2025 | 01:52:21
TBWA\NEBOKO heeft de kerstcommercial Geef elkaar een beetje geluk voor de Staatsloterij ontwikkelt. Daarmee wil de Staatsloterij uitstralen dat echt geluk niet in het winnen van grote prijzen zit, maar in de warmte en aandacht die we elkaar geven
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.