Global Media & Entertainment werkt samen met Artcrush om digitale kunst toegankelijk te maken

Global Media & Entertainment kondigt een samenwerking aan met digital agency Artcrush om zowel opkomende als gevestigde internationale kunstenaars een platform te bieden. Maandelijks worden 28 digitale kunstwerken tentoongesteld via Globals netwerk van meer dan 3000 schermen in Nederland, waaronder locaties bij tankstations, treinstations, winkelcentra en langs snelwegen.

Kunst in de openbare ruimte

Waar buitenreclame vaak commercieel is, richt deze samenwerking zich op het integreren van kunst in het straatbeeld. Hiermee willen Global en Artcrush kunst toegankelijk maken voor een breed publiek en het visuele landschap verrijken.

Focus op diversiteit en talent

Binnenlandse en buitenlandse kunstenaars worden uitgenodigd om hun werk in te sturen, waarna de beste werken worden geselecteerd. Dit biedt kunstenaars de kans hun werk zichtbaar te maken voor een groot publiek, terwijl het straatbeeld wordt verrijkt met diverse kunstwerken.

Eric Kip, CEO van Global Media & Entertainment: “Commerciële uitingen vormen de kern van ons werk en zijn essentieel voor ons succes. Maar stel je voor dat deze uitingen niet alleen informatief zijn, maar ook een visuele verrijking van de openbare ruimte. Met Artcrush willen we precies dat bereiken. Dit project heeft de kracht om het alledaagse te transformeren en te inspireren. Dit is waar Out-of-Home écht het verschil maakt.”

Mathieu France, CEO van Artcrush: “Deze samenwerking stelt ons in staat om kunstenaars wereldwijd zichtbaar te maken op 3000 digitale schermen door heel Nederland. We bieden niet alleen internationale kunstenaars een podium, maar ook het beste Nederlandse talent krijgt een platform om te schitteren, zowel nationaal als internationaal. Samen willen we kunst en creativiteit een vaste plek geven in het dagelijks leven van mensen.”

Toekomstige mogelijkheden

De samenwerking loopt tot eind 2025, met plannen voor uitbreiding als het project succesvol blijkt. Het initiatief kan in de toekomst verder worden uitgerold, met kunstwerken die aansluiten bij lokale thema’s, evenementen of maatschappelijke initiatieven, wat de betrokkenheid van het publiek verder vergroot.      

www.artcrush.com

www.global.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Global blijft één jaar langer DOOH op NS Stations verzorgen

08-12-2025 | 08:45:00
Global Media & Entertainment Nederland blijft nog één jaar de digitale buitenreclames (DOOH) op de NS Stations exploiteren

Global geeft jongeren stem via buitenreclame

01-12-2025 | 08:43:20
Hun tekeningen zijn verwerkt tot grote posters in het kader van de tweede editie van Stem van de Straat, een project van Global Media & Entertainment

Dentsu Benelux onderzoekt aandacht en impact van Out of Home

25-11-2025 | 10:23:24
De studie laat zien dat OOH in een tijd van versnipperde aandacht nog steeds een krachtig medium is.

Mathijs Pattinama: Creativiteit cruciaal bij OOH-campagnes

23-10-2025 | 10:21:00
In de studio van New Business Radio spraken Peter Wybenga en Bas Vlugt met Mathijs Pattinama, Creative Marketeer bij Global.

Dentsu Benelux presenteert OOH-trendrapport 2025

15-10-2025 | 12:20:00
In het OOH-trendrapport 2025 worden de belangrijkste ontwikkelingen binnen de Out-of-Home-sector voor het komende jaar uiteengezet.

 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

SEA Water positioneert Santa als waterambassadeur

23-12-2025 | 10:55:00
Na jarenlange samenwerking met een wereldwijd frisdrankmerk verruilt Santa Claus zijn vertrouwde rol voor een positie bij SEA Water.

Philips en Prusa lanceren Gen Fix in Praag

22-12-2025 | 15:08:00
Philips heeft samen met Prusa Gen Fix gelanceerd Met het programma leren kinderen en gezinnen praktische reparatievaardigheden via 3D-printen

Rodger Werkhoven: Schadenfreudevrije kerst gewenst, allemaal!

22-12-2025 | 11:54:00
Beeld- en mediatechnoloog Rodger Werkhoven droeg op uitnodiging van OpenAI vanaf ’21 bij aan de ontwikkeling van DALL·E en ’t inbouwen ervan in ChatGPT.

[Vacatures] DPG Media zoekt een Accountmanager Vtwonen

22-12-2025 | 08:16:00
DPG Media is per direct op zoek naar Accountmanager Vtwonen - Amsterdam

Bob Koigi: De ontwikkelingen die 2025 hebben gedefinieerd

19-12-2025 | 12:46:00
AI wordt in rap tempo de bepalende kracht achter de transformatie van marketing­leadership en prioriteiten voor 2026.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.