Frans Klein vertrekt bij NPO

Frans Klein vertrekt per 1 augustus 2023 bij de NPO. Frans Klein legde op 22 november 2022 zijn werk neer als Directeur Video omwille van de onafhankelijkheid van het door de NPO ingestelde onderzoek van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) onder leiding van oud-minister Martin van Rijn (PvdA), die de sociale veiligheid binnen de gehele publieke omroep onderzoekt.
 
De verdere reden waarom Frans Klein officieel nu vertrekt en het verdere onderzoek niet afwacht, is niet gegeven. Frans Klein begon in 1998 te werken voor de toenmalige VARA en werd vanaf 2004 mediadirecteur bij de VARA. Op 1 mei 2014 werd Frans Klein door Henk Hagoort en Shula Rijxman (de toenmalige NPO Raad van Bestuur) benoemd tot directeur Video bij de NPO.
 
Tijdens het mediadirecteurschap bij de VARA was Frans Klein eindverantwoordelijk voor het programma De Wereld Draait door waar in november 2022 van bleek dat er jarenlang grensoverschrijdend gedrag heeft plaatsgevonden. Dit was voor de NPO aanleiding tot instelling van een onderzoekscommissie en het neerleggen van het werk van Frans Klein. Frans Klein was ook bestuursvoorzitter van de Stichting BVN en bestuurslid van Dutch CORE. Remco van Westerloo heeft zijn rol als voorzitter van BVN overgenomen en Jojanneke Doorn zijn rol bij Dutch CORE.
 
Frederieke Leeflang, voorzitter van de Raad van Bestuur van de NPO: "Frans Klein neemt afscheid van de NPO op een moment dat de NPO een nieuwe weg is ingeslagen en wij, samen met de omroepen, een nieuwe strategie ontwikkelen. Wij danken Frans voor zijn grote inzet, betrokkenheid en betekenis voor de programmering van de publieke omroep in de afgelopen 36 jaar. Wij wensen hem het allerbeste toe in zijn verdere carrière."

De benoemingsprocedure voor een andere Directeur Video wordt in gang gezet. Deze functie wordt sinds november 2022 waargenomen door Remco van Leen en Jojanneke Doorn.

www.npo.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

[DutchMedia Podcast] over NPO, DPG Media en de ACM

25-04-2025 | 10:54:00
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite

Kamer wil samenwerking NPO, RTL Nederland & Talpa Network

22-04-2025 | 17:40:00
De Tweede Kamer wil (opnieuw) dat de NPO, RTL Nederland en Talpa Network gaan samenwerken

Kamer steunt omroepplannen, debat over rol NTR blijft

14-04-2025 | 18:24:00
De Tweede Kamer lijkt de plannen van minister Eppo Bruins (NSC) om het landelijke publieke omroepsector te wijzigen, grotendeels te steunen. Alleen op het vlak van de NTR was een duidelijke botsing tussen minstens een vertegenwoordiging van 88 kamerzetels en de minister merkbaar

[DutchMedia Podcast] de NPO-toekomst en Guido van Nispen

11-04-2025 | 16:41:46
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite

Kamer wil NTR behouden via fusie met NOS

08-04-2025 | 19:59:00
GroenLinks-PvdA, D66, VOLT, ChristenUnie, Partij voor de Dieren, SP en regeringspartijen NSC en VVD willen de neutrale wettelijke taakopdrachten van de NTR redden door de NTR te laten fuseren met de NOS
 

Gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.