De Beste Filmposter 2024: nominaties bekend

Y Media Generation organiseert jaarlijkse verkiezing filmposters

Y Media Generation organiseert voor het derde jaar op rij de verkiezing voor de Beste Filmposter van het Jaar. De verkiezing benadrukt de kracht van visuele filmcommunicatie binnen Out of Home-campagnes.

Net als voorgaande jaren worden de uitingen onderverdeeld in twee categorieën: Still / Analoge posters en Full Motion / Animatie-uitingen.

Uit circa honderd campagnes van verschillende Nederlandse filmdistributeurs zijn per categorie vijf genomineerde posters geselecteerd. Deze selectie is gemaakt door een vakjury met vertegenwoordigers van Global, Bauer Media Group, JCDecaux, Centercom en CS Digital:

Global:

Mariëlle Kuiper

Emma Berndt

Michiel Janssen

Bauer Media Group:

Thom Dijkshoorn

JCDecaux:

Niels Kuipers

Erik Spruijt

Centercom:

Diana Winkelman

Chaneequa Dam

Maurice Dieckman

CS Digital:

Marcel Ott

Jury beoordeelt op duidelijkheid, kleur en call to action

Nominaties

De genomineerden in de categorie Still / Analoge posters zijn:

  • Cat Person – Independent Films
  • De Z van Zus – Dutch FilmWorks
  • The Promised Land – September Film
  • The Beekeeper – The Searchers
  • Small Things Like These – Dutch FilmWorks

Voor Full Motion / Animatie-uitingen zijn geselecteerd:

  • Patrick and the Whale – Cinema Delicatessen
  • Flow – Bantam Film
  • Imaginary – Splendid Film
  • De Jackpot – Splendid Film
  • The Strangers: Chapter 1 – Independent Films

De beoordeling vindt plaats op basis van duidelijkheid, kleurgebruik en effectiviteit van de call to action.

Winnaars bekend via Marketing Report

De winnaars worden op donderdag 1 mei bekendgemaakt via Marketing Report. Y Media Generation werkt voor deze verkiezing samen met vijf exploitanten: Global, Bauer Media Group, JCDecaux, Centercom en CS Digital.

John van der Burg, eigenaar van Y Media Generation: "De juiste locatie zorgt voor zichtbaarheid, een sterke poster voor impact. Samen bepalen ze het succes van een buitenreclamecampagne – wij brengen de perfecte combinatie samen."

Winnaars ontvangen onder meer een pakket aan abri-plaatsen en digitale zichtbaarheid op locaties zoals NS-stations, Tanknet, winkelcentra en hotspots. Vorig jaar gingen de prijzen naar Kandahar van Dutch FilmWorks (Full Motion) en Hardcore Never Dies van The Searchers (Analoge Poster).

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Ad the Museum tijdens Museumnacht met CS Digital Media en Marketing Report

03-11-2025 | 23:15:00
Tijdens Museumnacht Amsterdam 2025 is onder de noemer Ad the Museum speciaal door Rodger Werkhoven met AI gecreërde reclamekunst vertoond

GB Snowsport kiest Ocean Outdoor als outdoorpartner

03-11-2025 | 12:24:04
In een overeenkomst van 1 jaar worden hoogtepunten van Britse topatleten in skiën en snowboarden getoond op het netwerk van Ocean in Groot-Brittannië.

Monks ontwikkelt Veerkracht-campagne voor Pink Ribbon

28-10-2025 | 17:25:00
Kleine gebaren zijn nooit echt klein. Een berichtje, een knuffel, een herinnering of een cadeautje: ze brengen steun, hoop en bouwen veerkracht, in de ander en in onszelf.

Disney en CS Digital Media lanceren Tron-campagne in metro

20-10-2025 | 14:33:00
The Walt Disney Company Benelux start de lancering van de film Tron: Ares met een grootschalige reclamecampagne in het Rotterdamse metronetwerk.

Dawn maakt merkcampagne voor Exact

14-10-2025 | 10:10:00
In de uitrol positioneert Exact zijn bedrijfssoftware als rustpunt in de hectiek van alledaags werk.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Wibra en Giesbers Retail lanceren de wiBRA

05-11-2025 | 15:33:00
Wibra heeft de wiBRA geïntroduceerd: een bh van hoge kwaliteit voor €9,99. De lancering gaat gepaard met een campagne ontwikkeld door Giesbers Retail

Makro en Yune lanceren campagne over de hectiek van december

05-11-2025 | 10:43:00
Onder het motto De meest hysterische tijd van het jaar positioneert de groothandel zich als partner voor ondernemend Nederland in een periode vol hectiek

Feestcampagne Coca-Cola combineert creatie en AI

05-11-2025 | 09:15:00
Coca-Cola start de campagne Refresh Your Holidays, waarin de mensen worden geëerd die achter de schermen de magie van de feestdagen mogelijk maken

Stukje Van Mij uitgeroepen tot beste PR-campagne

05-11-2025 | 08:44:00
De KPN-campagne Stukje Van Mij is tijdens de Global SABRE Awards uitgeroepen tot de beste PR-campagne ter wereld.

Melvin Woudenberg lanceert Growth Agency Gangmakers

05-11-2025 | 08:00:00
Het bureau combineert digital marketing, technologie en AI om bedrijven te helpen groeiplafonds te doorbreken.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.