De Beste Filmposter 2024: nominaties bekend

Y Media Generation organiseert jaarlijkse verkiezing filmposters

Y Media Generation organiseert voor het derde jaar op rij de verkiezing voor de Beste Filmposter van het Jaar. De verkiezing benadrukt de kracht van visuele filmcommunicatie binnen Out of Home-campagnes.

Net als voorgaande jaren worden de uitingen onderverdeeld in twee categorieën: Still / Analoge posters en Full Motion / Animatie-uitingen.

Uit circa honderd campagnes van verschillende Nederlandse filmdistributeurs zijn per categorie vijf genomineerde posters geselecteerd. Deze selectie is gemaakt door een vakjury met vertegenwoordigers van Global, Bauer Media Group, JCDecaux, Centercom en CS Digital:

Global:

Mariëlle Kuiper

Emma Berndt

Michiel Janssen

Bauer Media Group:

Thom Dijkshoorn

JCDecaux:

Niels Kuipers

Erik Spruijt

Centercom:

Diana Winkelman

Chaneequa Dam

Maurice Dieckman

CS Digital:

Marcel Ott

Jury beoordeelt op duidelijkheid, kleur en call to action

Nominaties

De genomineerden in de categorie Still / Analoge posters zijn:

  • Cat Person – Independent Films
  • De Z van Zus – Dutch FilmWorks
  • The Promised Land – September Film
  • The Beekeeper – The Searchers
  • Small Things Like These – Dutch FilmWorks

Voor Full Motion / Animatie-uitingen zijn geselecteerd:

  • Patrick and the Whale – Cinema Delicatessen
  • Flow – Bantam Film
  • Imaginary – Splendid Film
  • De Jackpot – Splendid Film
  • The Strangers: Chapter 1 – Independent Films

De beoordeling vindt plaats op basis van duidelijkheid, kleurgebruik en effectiviteit van de call to action.

Winnaars bekend via Marketing Report

De winnaars worden op donderdag 1 mei bekendgemaakt via Marketing Report. Y Media Generation werkt voor deze verkiezing samen met vijf exploitanten: Global, Bauer Media Group, JCDecaux, Centercom en CS Digital.

John van der Burg, eigenaar van Y Media Generation: "De juiste locatie zorgt voor zichtbaarheid, een sterke poster voor impact. Samen bepalen ze het succes van een buitenreclamecampagne – wij brengen de perfecte combinatie samen."

Winnaars ontvangen onder meer een pakket aan abri-plaatsen en digitale zichtbaarheid op locaties zoals NS-stations, Tanknet, winkelcentra en hotspots. Vorig jaar gingen de prijzen naar Kandahar van Dutch FilmWorks (Full Motion) en Hardcore Never Dies van The Searchers (Analoge Poster).

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Rodger Werkhoven: We maken van Amsterdam CS de grootste gallery van de stad

23-09-2025 | 22:01:00
CSDM en Marketing Report tonen reclame als kunstvorm tijdens Museumnacht, Rodger Werkhoven art director en AI expert

Gido Andriessen: Digitale groei drijft OOH bij Vistar Media

22-09-2025 | 11:45:00
Tijdens de DMEXCO 2025 in Keulen sprak David de Jong met Gido Andriessen, Country Manager Benelux bij Vistar Media.

Marc van Hamelen: Aandacht en emotie in de publieke ruimte

21-09-2025 | 07:00:00
Vraag een marketeer wat op dit moment de grootste uitdaging is, en de kans is groot dat het antwoord aandacht luidt.

100%NL en Summit Retail Media Group brengen Meezing Top 1000 naar het tankstation

20-09-2025 | 17:10:00
100%NL en Summit Retail Media Group brengen Meezing Top 1000 naar tankstation. Radio en retailmedia smelten samen

Maurice Ridder: 75 procent van onze doelgroep behoort tot Gen Z

20-09-2025 | 15:44:00
[Forum] Maurice Ridder: Basic-Fit combineert DOOH-schermen in de clubs, in-app advertising, vending, branded items en sampling. 75 procent van onze doelgroep behoort tot Gen


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

GAMMA en VML Amsterdam lanceren duurzaamheidscampagne

25-09-2025 | 15:45:19
GAMMA werkt samen met VML Amsterdam aan een campagne die laat zien hoe eenvoudige aanpassingen in huis kunnen bijdragen aan het besparen van water, energie en geld.

Havas Lemz lanceert campagne tegen femicide

25-09-2025 | 14:53:15
Elke acht dagen wordt in Nederland een vrouw om het leven gebracht, vaak door haar partner of ex-partner.

INDIE Amsterdam ontwikkelt Vader Aarde-campagne Milieudefensie

25-09-2025 | 14:34:00
Milieudefensie wil dat klimaat en de rol van grote vervuilers nadrukkelijker op de politieke agenda komen.

BUUT ontwikkeld met DEPT: strategie, design, experience

25-09-2025 | 10:49:08
ABN AMRO lanceerde begin september BUUT, een bank voor tieners en hun ouders die is ontwikkeld door Tikkie in samenwerking met DEPT.

Joe Public lanceert introductiecampagne voor BUUT

24-09-2025 | 11:24:36
Centraal staat het werken met potjes, waarmee gebruikers eenvoudig budgetten kunnen maken en inzicht krijgen in inkomsten en uitgaven.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.