Alfred wint pitch Leescoalitie

Alfred start samenwerking met De Leescoalitie. Aan de keuze ging een kennismakingspitch vooraf, waaraan in totaal drie bureaus deelnamen. De communicatiestrategie en zoektocht naar een passend bureau werd begeleid door Marc Oosterhout en Judith Lavalette van Eastwood. The Art of Positioning.

De Leescoalitie is een samenwerkingsverband tussen 10 organisaties. Samen zetten zij zich in om zoveel mogelijk mensen aan te zetten om meer (voor)te lezen. Opdracht voor Alfred is om samen met de coalitiegenoten een campagne te ontwikkelen die Nederland meer aan het lezen krijgt. Deze campagne wordt mede gefinancierd door het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

Gerlien van Dalen, voorzitter van De Leescoalitie: "We hebben unaniem gekozen voor Alfred vanwege hun zichtbare passie voor het onderwerp en hun visie over hoe we deze opdracht tot een goed einde kunnen brengen."

Yvette Belt-Beekman, Managing Director Alfred:  "Dit is een prachtige opdracht, want in lezen schuilt zoveel rijkdom. Dat maakt dat iedereen bij ons op kantoor het belang van deze opdracht ook persoonlijk voelt. Als ik alleen al naar mezelf kijk: vroeger was ik een echte boekenwurm, maar vandaag de dag lees ik veel minder dan ik eigenlijk zou willen. De bedoeling is dat de campagne een krachtig fundament legt om de magie van het lezen over te brengen. Een fundament dat als basis dient voor de vele activiteiten die de partners in de Leescoalitie ondernemen."

Coalitie

De Leescoalitie bestaat uit tien coalitiegenoten:

  • Stichting Lezen (voorzitter)
  • KB nationale bibliotheek
  • Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek
  • Vereniging van Openbare Bibliotheken
  • Nederlands Letterenfonds
  • Literatuurmuseum/ Kinderboekenmuseum
  • De Taalunie
  • Stichting Lezen & Schrijven
  • De Schoolschrijver
  • De Schrijverscentrale

Meer informatie over De leescoalitie

www.alfred.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Alfred lanceert campagne Texels, voortbouwend op eilandmentaliteit

22-08-2025 | 01:17:00
Speciaalbiermerk Texels, onder andere bekend van het bierlabel Skuumkoppe, lanceert een campagne waarin de Texelse eilandmentaliteit centraal staat

Edward van de Ridder vertrekt bij Alfred

18-08-2025 | 11:16:00
Van de Ridder kwam in 2017 bij Alfred om de verschuiving naar digital en activatie te versnellen:

Eerste veertig bureaus voor ADNIGHT Amsterdam bekend

08-07-2025 | 11:33:16
Op 10 oktober openen onder meer DEPT, Monks, AI AM, 100%, Ace en Dawn hun deuren voor het publiek.

ASN Bank kiest Alfred voor campagne en landelijke rebranding

01-07-2025 | 15:29:00
ASN Bank introduceert een landelijke campagne, ontwikkeld door bureau Alfred, en opent 116 winkels verspreid over Nederland.

SIRE start campagne tegen vooroordelen over ouder worden

01-07-2025 | 09:09:00
Met Je bent nooit te oud om te leven wil de organisatie het beeld bijstellen dat ouderdom automatisch gepaard gaat met kwetsbaarheid of passiviteit


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

BMW start wereldwijde campagne voor iX3

15-09-2025 | 15:51:00
BMW heeft samen met Jung von Matt HAMBURG een internationale campagne gelanceerd rond de introductie van de BMW iX3.

Supermarkt Dirk benadrukt betaalbaarheid met Telegraaf-bijlage

15-09-2025 | 14:05:00
Supermarktketen Dirk heeft een bespaarbijlage uitgebracht in De Telegraaf. Daarmee speelt de keten in op de discussie over koopkracht en prijzen

Univé Zakelijk kiest Zandbeek na creatieve pitch voor zakelijke marketingcampagnes

15-09-2025 | 12:31:00
Verzekeraar Univé heeft na een pitch Zandbeek verkozen als creatief bureau voor zakelijke marketingcampagnes en content

[Vacatures] iO zoekt een Marketing Strateeg

15-09-2025 | 08:50:00
iO is per direct op zoek naar Marketing Strateeg - Campus Den Bosch

[Vacatures] Influentials zoekt een Medior Campaign Manager

15-09-2025 | 07:49:00
Influentials is per direct op zoek naar Medior Campaign Manager (36-40 uur) Fulltime · Rotterdam / Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.