Yune verdiept #MourningRoutines-campagne met DELA

Socialmedia-initiatief over rouw onder jongvolwassenen breidt uit naar Spotify en podcastapps

Coöperatie DELA lanceert een serie podcasts als uitbreiding op de lopende campagne #MourningRoutines. De campagne, ontwikkeld door contentbureau Yune, richt zich op het bespreekbaar maken van rouw onder jongvolwassenen en krijgt nu een verdiepende laag in audioformaat.

De oorspronkelijke campagne maakt rouw zichtbaar via persoonlijke routines die helpen omgaan met verlies. Bekende creators als Niek Roozen, Niels Oosthoek en Lieke Augustijn deelden op TikTok en Instagram hun eigen ervaringen. De oproep om mourning routines te delen leidde tot duizenden reacties en gedeelde verhalen.

Rouw krijgt plek in populaire podcastformats

Vanaf 7 mei verschijnen drie afleveringen op platforms als Spotify. Bekende formats als Borrelpraat, Drie Kwartjes en De Grote Gwen en Geraldine Show staan in het teken van rouw. De gesprekken gaan in op de invloed van verlies op vriendschappen, werk en identiteit.

Nienke van den Nieuwenhof, manager merk en communicatie DELA: "Met de social campagne hebben we het gesprek over rouw onder jongvolwassenen geopend. We willen laten zien dat er geen goed of fout is bij het verwerken van verlies. En dat erover praten helpt, ook op plekken waar je het misschien niet verwacht zoals social media of podcasts."

Inzicht: jongeren zoeken geen hulp, maar wel herkenning

Uit onderzoek van DELA blijkt dat twee op de drie jongvolwassenen geen hulp zoeken na verlies. De campagne speelt hierop in door rouw te koppelen aan herkenbare dagelijkse routines, zoals het dragen van een kledingstuk van een overledene of het luisteren naar een dierbaar liedje.

Thijs Jaski, managing director bij Yune: "We zagen hoe groot de afstand is tussen hoe jongeren zich online uiten en de rauwe werkelijkheid van rouw. Door mourning routines te koppelen aan vertrouwde formats en gezichten, ontstaat ruimte voor openheid, troost én herkenning."

Start podcastreeks

  • 7 mei: Drie Kwartjes
  • 10 mei: De Grote Gwen en Geraldine Show
  • 14 mei: Borrelpraat

www.yune.nl

www.ipgmediabrands.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Seedtag introduceert neuro-contextual advertising

23-02-2026 | 12:01:00
Seedtag introduceert neuro-contextual advertising, een technologie die artificial intelligence koppelt aan neurowetenschappelijke principes.

Saskia Wagenmakers: Samen sterker in data

17-02-2026 | 11:20:32
Sinds 1 december 2025 is Saskia Wagenmakers CEO van het fusiebedrijf. We spreken haar.

Yune en UM winnen geïntegreerde pitch STIHL

12-02-2026 | 09:24:00
De samenwerking ging officieel van start op 1 januari 2026. STIHL werkte eerder samen met Only Humans uit Antwerpen voor creatie en met ZIGT voor media.

25 opmerkelijke account wins in 2025

31-12-2025 | 12:45:00
Door het jaar heen publiceert Marketing Report over vele tientallen account wins

Omnicom Media Nederland: wijzigingen op komst

17-12-2025 | 11:01:00
Omnicom Media Nederland zal de komende tijd nog een aantal wijzigingen aankondigen op het vlak van onder meer de organisatie en huisvesting. Ondertussen heeft Onno Seelen (Chief Commercial Officer van het voormalige Omnicom Media Group NL) het bedrijf verlaten

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Digitale advertenties ontwikkelen zich verder

24-04-2026 | 14:28:11
De markt voor digitale advertenties groeit allang niet meer alleen, hij versnelt zichzelf.

Dentsu, Havas Lemz en TBWA genomineerd voor SAN Bureau van het Jaar

24-04-2026 | 12:29:00
De ABC jury heeft na een tweede ronde in voorgaande weken de Shortlisten voor de drie SAN ABC Accenten 2025 vastgesteld

Proefdiervrij en The Creators Hive lanceren campagne Tijd voor menselijkheid

24-04-2026 | 06:00:00
Creatief bureau The Creators Hive heeft voor Stichting Proefdiervrij een campagne ontwikkeld onder de naam Tijd voor Menselijkheid. De campagne heeft als doel mensen aan het denken te zetten over dierproeven

AI AM breidt uit en wijst op AI-achterstand Nederland

23-04-2026 | 15:42:12
Volgens de initiatiefnemers wijst die groei op een bredere uitdaging: de adoptie van AI in Nederland blijft achter door een gebrek aan infrastructuur.

Dorst & Lesser verzorgt socialstrategie Center Parcs

23-04-2026 | 15:17:53
De samenwerking richt zich op het verbreden van de merkperceptie, waarbij het merk zich positioneert als meer dan een familieresort.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.