RTL Nederland verhoogt omzet met 4,5 procent; Videoland winstgevend

RTL Nederland heeft zijn omzet met 4,5 procent verhoogd naar 301 miljoen euro. De aangepaste ebita winst  is gestegen met 20,3 procent naar 83 miljoen euro. De netto winst steeg van 55 naar 63 miljoen euro.

Videoland winstgevend

Videoland is volgens eigenaar RTL Group met 1,449 miljoen abonnees voor het eerst winstgevend. Het afgelopen half jaar steeg het aantal abonnees met 49.000 (3,5 procent), op jaarbasis steeg dit met 181.000 (14,3 procent).

RTL Group stelt dat de positieve resultaten vooral ingegeven zijn door Videoland’s hogere omzetten en schat in dat de Nederlandse tv-reclamemarkt met 5,6 procent zou zijn gedaald in het eerste half jaar. Brancheorganisatie Screenforce komt op 3 september met officiële marktcijfers. Directeur Michel van der Voort hintte in de DutchMedia Podcast al op een daling.

Lager marktaandeel

Het marktaandeel van de RTL Nederland-zenders daalde overigens met bijna 2 procent in de kerndoelgroep van 34,3 procent naar 32,5 procent door onder meer het EK Voetbal.

Verkoop aan DPG Media

In december 2023 kondigden RTL Group en DPG Media aan dat de intentie is RTL Nederland aan DPG Media te verkopen. Op 18 juli 2024 heeft DPG Media hiertoe een vergunningsaanvraag gedaan nadat op 17 mei 2024 de ACM de meldingsaanvraag afwees, aangezien deze nadelige consequenties ziet en van mening is dat er een vergunningsaanvraag moest worden gedaan. RTL Group verwacht dat omstreeks eind 2024 de overname alsnog doorgang kan vinden.

Sven Sauvé

Sven Sauvé, CEO van RTL Nederland: “Het gaat onverminderd goed met RTL. Naast mooie financiële resultaten tot nu toe, zien we vooral dat het publiek onze programma’s en platforms heel goed weet te vinden.

Zo steeg het aantal abonnees voor Videoland flink door naar maar liefst 1.449 miljoen en hebben onze tv-zenders met 32,5 procent over het eerste half jaar het hoogste kijkersaandeel van alle grote mediabedrijven in Nederland.

Een dik compliment voor iedereen van Team RTL, onze makers, adverteerders en andere partners, maar vooral ook dank aan iedereen in Nederland die onze mix van top-entertainment en toegankelijke journalistiek zo weet te waarderen.

Deze goede cijfers zijn vooral te danken aan de stijging van het abonneebestand van Videoland, de verdere ontwikkeling van de abonnementsvormen van onze streamer, maar ook door de opbrengst van licenties van onze succesvolle tv-content.

Hoewel we zien dat de algehele kijktijd naar lineaire zenders terugloopt, en dit voor uitdagingen op de tv- en reclamemarkt zorgt, zijn we vol vertrouwen over de tweede helft van dit jaar. Op RTL 4 loopt alweer enkele weken met veel succes het vierde seizoen van publiekslieveling B&B Vol Liefde en de abonnees van Videoland kunnen zich weer opmaken voor een flink pakket aan nieuwe series en programma’s. En met onze veelgebruikte apps RTL Nieuws & Entertainment en Buienradar houden we iedereen ook op de hoogte tijdens de vakantie.”

www.rtl.com

www.rtl.nl/over

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

RTL Group en Bertelsmann krijgen andere leiding

13-11-2025 | 11:49:00
De Fransman Clement Schwebig wordt per 1 mei 2026 CEO van RTL Group en Thomas Coesfeld wordt per 1 januari 2027 bestuursvoorzitter van Bertelsmann

RTL AdAlliance TV Key Facts: focus op kwaliteitsmedia en vertrouwen

07-11-2025 | 12:09:00
TV Key Facts, het jaarlijkse internationale onderzoek van RTL AdAlliance focust in zijn 2025-editie op de relevantie van wat het kwaliteitsmedia noemt

RTL Nederland in H1, 2025: omzetstijging en resultaatdaling

08-08-2025 | 10:15:00
In het eerste half jaar van 2025 heeft RTL Nederland een omzet van 307 miljoen euro behaald, een stijging van 2 procent, vooral dankzij de resultaten van streamingdienst Videoland. De aangepaste ebita daalde met 5 procent naar 78 miljoen

ACM gelooft niet in one stop shop DPG Media/RTL Nederland

18-07-2025 | 13:44:00
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft de openbare versie van het concentratiebesluit en het verbintenissenvoorstel omtrent de overname van RTL Nederland door DPG Media gepubliceerd

[Column] David de Jong: DPG Media heeft slim spel gespeeld

30-06-2025 | 21:57:00
DPG Media heeft het spel slim gespeeld en de benodigde toestemming van mededingingsautoriteit ACM binnen om RTL Nederland over te nemen. ACM spreekt van strenge voorwaarden en betrokkenen hebben het erover dat dit soort voorwaarden uitzonderlijk zijn
 

 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Mediahuis Nederland en ANWB lanceren campagne met radiospel voor Wegenwacht

14-11-2025 | 14:12:00
Mediahuis Nederland en de Wegenwacht van de ANWB zijn een samenwerking gestart ten behoeve van de campagne Je hebt pas echt pech als je geen Wegenwacht hebt

Bob Koigi: De opmars van de B2B-influencer

14-11-2025 | 12:32:20
In een gefragmenteerde digitale wereld nemen de pogingen om de aandacht van invloedrijke trendsetters te trekken snel toe.

[Vacatures] Serviceplan Amsterdam zoekt een Customer Journey Director bij Plan.Net

14-11-2025 | 08:36:00
Serviceplan Amsterdam is per direct op zoek naar een Customer Journey Director bij Plan.Net - Amsterdam

TBWA\NEBOKO maakt Sinterklaas-commercial voor Albert Heijn

13-11-2025 | 14:00:00
Albert Heijn bereidt zich voor op het jaarlijkse Sinterklaasfeest en richt zich dit jaar sterk op de traditie van het schoentje zetten.

Inter lanceert INTERISTA met DEPT

13-11-2025 | 11:00:23
Het Nederlandse verfmerk Histor is gestart met Geef kleur aan jouw verhaal, een social-first campagne waarin persoonlijkheid en verhalen worden vertaald naar een eigen verfkleur.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.