Roderick Hietbrink: We willen hét merk van Nederland zijn

[Interview] Head of Marketing Verkade over de kracht van traditie, lokale trots en nieuwe media

Marketing Report is te gast bij Verkade in Zaandam. Tussen de geur van versgebakken koekjes en het geluid van draaiende machines sprken we met Roderick Hietbrink, Head of Marketing bij Verkade, over de geschiedenis, toekomst en digitale koers van het iconische Nederlandse merk.

Traditie in beweging

In de fabriek aan de Zaan draait alles op volle toeren. De bekende Spritslijn, waar de beroemde koekjes nog altijd worden gebakken, vormt het kloppend hart van Verkade. Roderick Hietbrink: "Wij zitten hier al bijna 140 jaar, en dat gaan we volgend jaar natuurlijk vieren. Al die tijd maken we deel uit van de gemeenschap hier in Zaandam. Dat is iets waar we trots op zijn."

Naast de eigen producten maakt Verkade in de fabriek ook koekjes voor andere merken, waaronder Sultana. Toch ligt de nadruk volgens Hietbrink op de Nederlandse markt: "Onze focus ligt op wat we hier maken voor Nederland. Vijf miljoen mensen eten elk jaar onze koekjes en chocolade. Wij willen het merk zijn van de Nederlander: lekker, nuchter en herkenbaar."

Van Sprits tot social media

Waar traditie en ambacht centraal staan, is er ook volop ruimte voor vernieuwing. Zo zet Verkade sinds kort actief in op TikTok. Vanuit de fabriek zelf worden korte video’s gemaakt waarin medewerkers het verhaal van het merk delen. Sommigen van hen hebben inmiddels meer dan een miljoen views verzameld.

"We deden daar tot voor kort nog weinig mee. Maar het is een kanaal waar we als merk aanwezig moeten zijn, zeker als we ook een jongere doelgroep aan ons merk willen verbinden. Daarom hebben we de strategische keuze gemaakt om die route te verkennen."

Merk van en voor Nederland

Verkade wil vooral herkenbaar blijven. Het merk positioneert zich nadrukkelijk als een vertrouwd onderdeel van het Nederlandse leven.

"Wij zijn een echt Nederlands merk. We willen dat mensen ons zien als iets dat bij hun dagelijks leven hoort. Echt lekker, down to earth, heel Hollands, dat is de kern van wat Verkade is en wil blijven."

De fabriek zelf, een karakteristiek pand aan de Zaan, is nog altijd een icoon binnen de Nederlandse voedingsindustrie. "Het is prachtig om te zien hoe de geschiedenis en moderne technologie hier samenkomen."

www.verkade.nl

 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

GoSpooky ontwikkelt social kerstserie de Etos Cadeaubus

11-12-2025 | 12:19:51
Etos start deze feestdagen met de Etos Cadeaubus, een vierdelige social kerstserie die te zien is op Instagram en TikTok.

Nederlanders besparen opnieuw het meest in de supermarkt

09-12-2025 | 08:00:00
De financiële druk blijft voelbaar voor veel Nederlanders. Uit onderzoek van Markteffect blijkt dat 43 procent minder kan sparen dan een half jaar geleden.

Domino’s kiest TEAM LEWIS als creatief PR-bureau

08-12-2025 | 11:08:00
TEAM LEWIS gaat het pizzamerk ondersteunen met merkactivaties en een doorlopende PR-campagne die de merkpositie van Domino’s verder moet versterken.

DEPT ontwikkelt Bijenkorf-campagne feestdagen

08-12-2025 | 09:34:29
DEPT heeft de feestdagen-campagne van de Bijenkorf ontwikkeld en maakt deel uit van de 155-jarige jubileumviering. Die jubileumviering startte tijdens de herfst/wintercampagne

DEPT ontwikkelt kerstcampagne Bol

07-12-2025 | 22:49:00
Het creatieve digitale bureau DEPT heeft voor internetwinkel Bol de kerstcampagne ontwikkeld. Bol duidt die met de gedachte van betekenisvol geven, met cadeaus die ertoe doen
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.