
Robert Essenstam: De Bonk is dé prijs van Brabant
[Marketing Report TV] Zelfstandig merk- & communicatie-strateeg over de enige regionale communicatieprijs van Nederland
Robert Essenstam, zelfstandig merk- en communicatiestrateeg, was te gast bij Marketing Report TV. In gesprek met Bas Vlugt vertelt hij over De Bonk, de enige regionale communicatieprijs van Nederland, de kracht van de Brabantse creatieve sector en de opkomst van AI in marketingcampagnes.
25e editie met vernieuwde opzet
De 25e editie kent een aantal veranderingen. Zo worden nu goud, zilver en brons uitgereikt binnen diverse categorieën, waarbij ruimte is voor zowel grote campagnes als kleinere initiatieven. Elk jaar wordt kritisch gekeken naar de relevantie van de categorieën.
Wat De Bonk uniek maakt, is de regionale focus.
Robert Essenstam: “Er zijn veel prijzen, maar geen enkele die zich specifiek richt op een regio zoals Brabant.”
Brabantse cultuur: open, informeel en samenwerkend
Volgens Robert is er in Brabant sprake van een warme, toegankelijke cultuur, die verschilt van de Randstad.
Robert Essenstam: “In Brabant is het meteen: kom binnen, wil je koffie, wat kunnen we samen doen?”
Hij ziet dat terug in het creatieve klimaat in steden als Eindhoven, Breda, Tilburg en de regio Uden-Veghel, waar creatieve broedplaatsen en bedrijvigheid elkaar versterken.
Liefdewerk achter de schermen
De Bonk wordt mogelijk gemaakt door een klein, toegewijd team en een beperkt budget van circa 12.000 euro. De campagnes rondom De Bonk worden vrijwillig gemaakt door betrokkenen als Bram en Luc van Schepens.
Robert Essenstam: “Als we daar allemaal facturen voor zouden sturen, bestond de prijs allang niet meer.”
AI en digitalisering laten hun sporen na
De ingezonden campagnes weerspiegelen de ontwikkelingen in het vak. Dit jaar werd AI voor het eerst duidelijk zichtbaar in de inzendingen, zowel in concept als uitvoering.
Robert Essenstam: “Dat roept vragen op: hoe zit het met auteursrechten, met privacy? Het geeft het juryberaad een hele nieuwe laag.”
Betrokkenheid van opdrachtgevers groeit
Hoewel vooral bureaus en makers inzenden, nemen ook opdrachtgevers steeds vaker initiatief. En als er een prijs wordt gewonnen, delen ze graag mee in het succes.
Bekijk de video hier:
Marketing Report TV is powered by Iron Films en Abovo Maxlead

IRON Films is een creatief productiebedrijf gespecialiseerd in Virtual Production, Motion Control en visuele pre-productie. Vanuit onze Pop-Up studio's in Nederland (co)produceren we commercials voor televisie en online. We combineren technische expertise met creatieve visie en helpen organisaties bij de implementatie van toekomstgerichte productietechnieken, zoals led-volumes, real-time rendering en pre-visualisatie. Naast producties bieden we ook advies, trainingen en tools voor onderwijsinstellingen en mediaprofessionals.

Wij zijn Abovo Maxlead; 230 specialisten in marketing en media, gevestigd in Hoorn en Oegstgeest. We zijn het grootste onafhankelijke marketing- en mediabureau van Nederland. We zijn eigenzinnig. Eigenzinnig in marketing en media.
Van een full funnel, crossmediale marketingcampagne tot een nieuwe website, en van een verse huisstijl tot een complete omnichannel marketingstrategie; we kunnen het allemaal voor je maken. We zijn continu op zoek naar de meest effectieve marketing- en mediamix, in nauwe samenwerking met onze klanten. Omdat we alle disciplines onder één dak hebben zijn de lijnen kort en kunnen we je optimaal bedienen. We kennen elke markt als onze broekzak.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Ruben Wollerich: Brandgang verbindt data, creatie en tech
Coca-Cola: Digital én live activeren met Megawatt
Stephan Kwast: AI versnelt activatieconcepten bij Megawatt
Heidi Anthonis: Klantactivatie blijft onze kern
Liridon Bejta: Data maken marketing meetbaar bij Springbok
Cees Faes: Belgen willen eerst echt kennismaken
Esther Goos: Scooperz groeit hard in social media met impact
Youri Harmsen: Marketing automation versterkt creatief werk
Stefan Niemer: Een sterk team trekt de juiste mensen aan
Vera Kops: TEAM LEWIS biedt internationale slagkracht
Michiel van Riemsdijk: Springbok is sparringpartner
Danielle Guirguis (Smarthouse) & Esther Smit (Remake Society) over impact maken
Joost van Gorsel (0to9): Een merk moet kloppen van binnen én buiten
Marianela Queme (DPDK Digital Agency): We go beyond tech delivery
Tobias van Veen (Alpha Tango): We opereren liever als een voetbalteam dan als een groot bureau
Gepubliceerd door: Daan Dekkers