Peter van Wijnaerde: Mijn wenslijstje voor een marketingpaus

[Column] CMO Springbok Agency over een frisse wind in marketing

Misschien wordt het tijd dat ons vak ook een nieuwe paus kiest. Of pausin. Of paus-die/hun. Liefst dat laatste. Iemand die terug een beetje unie in onze markt brengt. Iemand die zich niet laat vastnagelen aan een kamp. Geen digital-only profeet die nooit iets gemaakt heeft. Maar ook niet de retro-romanticus die denkt dat je met één goeie lijn en een dure voice-over de wereld nog kan veroveren. Nee, ik wil iemand die marketing nog als een levend, evoluerend vak ziet. Niet als een religie met dogma.

Iemand die niet predikt dat klanten dom zijn of geen lef hebben. Eentje die snapt dat adverteerders ook weer bazen hebben. Stakeholders zoals CFO’s. Excel-mensen met een reMarkable Paper Pro. Mensen die 'ROI' zeggen zonder ironie. Ik wil een nieuwe paus die ons helpt omgaan met die realiteit met zachtheid, kennis en empathie. Niet met overtuiging en koppigheid. Iemand die agencies niet leert pitchen, maar hen helpt helpen. Echte hulp. Geen theater.

Die nieuwe paus snapt dat we de publieke ruimte en persoonlijke feeds vullen. Dat reclame overal binnenkomt, meestal ongevraagd. En dat dat dus betekent dat we nederig verantwoordelijkheid nemen. Met mooie dingen, eerlijke dingen. Niet met schreeuwerige aankondigingen en promobollen.

Pas op, mijn paus is woke. Want ja, die verantwoordelijkheid gaat verder dan esthetiek. Die denkt ook na over wie we tonen en wie we vergeten. Over duurzaamheid, inclusie, representatie. Over het besef dat mensen in staat zijn om een beetje hemel op aarde te maken, en dat reclame daar soms iets in kan betekenen.

Het is ook een realist. Iemand die ons eraan herinnert dat niet elk advies oprecht is. Dat cynisme vaak gewoon in een LinkedIn-post zit, vermomd als inzicht. Of dat een verkoopspraatje herverpakt wordt als trend of in een column zoals deze. Die weet dat een community bouwen meer is dan comments verzamelen en engagement uitlokken. Mijn paus predikt niet voor het koor voor lidmaatschap of likes en laat zich niet meeslepen door hypes die meer lijken op clickbait titels dan op waarheden.

Voel je je geroepen, ben je alles wat hierboven staat en nog heiliger? Dan heb je de morele verplichting daar wat mee te gaan doen. Voor je vak. Contacteer je lokale parochie. Als Belg bel je die best aan bij het ACC, als Nederlander ga je naar VIA, die kunnen deze frisse wind vast wel appreciëren.

 

Peter Van Wijnaerde, CMO bij Springbok / Joe Public, bouwt aan the full package agency voor de allround CMO. Een agency-Belg met een brede blik, die graag ommetjes maakt in andere sectoren en landen.

www.springbok.nl

www.joepublic.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Sammy Colson: Springbok groeit door ondanks tegenwind in de sector

22-09-2025 | 12:59:00
Tijdens de vierde editie van Time to Make Sense bij de Verbeke Foundation in Antwerpen spreekt Marketing Report met Sammy Colson, CEO van Springbok, over de uitdagingen én kansen waar bureaus voor staan

Peter van Wijnaerde: De besmette glans van AI

22-09-2025 | 10:10:00
Gladde stockgezichten. Plastic teksten. Hyperrealistische plaatjes. Het voelt steeds minder fris omdat het symbool wordt voor manipulatie

[Vacatures] Springbok zoekt een New Business Director

22-09-2025 | 09:00:06
Springbok is per direct op zoek naar een New Business Director - Den Bosch

Iris Gündel: Generaties versterken elkaar op de werkvloer

21-09-2025 | 16:06:00
Tijdens het door Springbok georganiseerde inspiratie-event Time to Make Sense bij Verbeke Foundation in Waasland bij Antwerpen spreekt Iris Gündel, eigenaar van Voorkans

Caroline van Turennout: Zuinig is kostenbewust en zorgzaam

19-09-2025 | 15:27:00
Tijdens het Time to Make Sense-event van Springbok in België sprak Bas Vlugt met Caroline van Turennout, directeur marketing en e-commerce bij Zeeman


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

SuperRebel.Agency ontwikkelt internationale merkfilm VGP

23-09-2025 | 11:01:42
Het project vormt het centrale onderdeel van een campagne die deze week in achttien landen start

[Vacatures] DPG Media zoekt een Redacteur Video Qmusic

23-09-2025 | 09:27:00
DPG Media is per direct op zoek naar Redacteur Video Qmusic - Amsterdam

Joe Public en ALDI benadrukken bekroonde kwaliteit in campagne

23-09-2025 | 09:04:00
Joe Public Amsterdam heeft voor ALDI een vervolg ontwikkeld in de Fans van Voordeel-campagne.

ARA Creative Agency ontwikkelt campagne Sok je mee

22-09-2025 | 15:54:22
Op Wereld Alzheimer Dag presenteert Team Alzheimer de campagne Sok je mee. Doel is zoveel mogelijk Alzheimer Socks te verkopen

Hart voor de Zaak ontwikkelt actie Week van de Stamceldonor

22-09-2025 | 13:49:52
De Week van de Stamceldonor is gestart met een koffiebekeractie op vijf treinstations en de Universiteit van Amsterdam.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.