Lucien Brouwer neemt rol en positie Paul Doop over in Raad van Bestuur NPO

Lucien Brouwer is benoemd tot lid van de Raad van Bestuur van de NPO. Hij neemt per 1 juli 2024 de rol en taken over van Paul Doop die sinds augustus 2019 lid was van de Raad van Bestuur van de NPO en met pensioen gaat. De Raad van Toezicht  van de NPO stelt dat de NPO de focus versterkt op de verschuiving naar on demand en online mediagebruik en de uitbouw van NPO Start en NPO Luister. De Raad van Bestuur van de NPO bestaat uit twee leden; Frederieke Leeflang werd op 1 januari 2022 voor 5 jaar benoemd als voorzitter.

Eerder CMO RTL Nederland

Alhoewel Lucien Brouwer per 1 juli 2024 aantreedt in de Raad van Bestuur van de NPO zal hij per 1 juni 2024 in dienst treden van de NPO. Lucien Brouwer was van januari 2018 tot april 2023 Chief Marketing Officer bij RTL Nederland en heeft daarvoor voor de telecombedrijven Ziggo, Liberty Global en KPN gewerkt. Daar richtte hij zich  onder meer op digitale productinnovatie, klanttevredenheid en veranderprocessen.

Tjibbe Joustra

Tjibbe Joustra, Voorzitter Raad van Toezicht van de NPO: "Lucien Brouwer is gezien zijn achtergrond en ruime ervaring de juiste persoon om de publieke omroep in de digitale transitie voort te stuwen en deze te versnellen. Samen met Frederieke Leeflang gaat hij uitvoering geven aan de gezamenlijke strategie van de NPO en de omroepen. Belangrijk onderdeel daarvan is het online mediagebruik, We kiezen met de benoeming van Lucien Brouwer dan ook bewust voor een bestuurder met veel kennis op het gebied van streaming, innovatie en technologie."

Lucien Brouwer: "In het dynamische medialandschap wil ik graag een bijdrage leveren aan het verder ontwikkelen van de platforms van de publieke omroep. Om zoveel mogelijk Nederlanders te bereiken met het diverse aanbod van alle omroepen ga ik me ervoor inzetten om de zichtbaarheid en vindbaarheid van de programma's te optimaliseren. Ik kijk uit naar de samenwerking met alle collega's van de NPO, de omroepen en andere betrokken partijen."

Tjibbe Joustra: "We zijn Paul Doop dankbaar voor zijn enorme inzet en betrokkenheid de afgelopen vijf jaar. Met de wijze waarop hij invulling heeft gegeven aan zijn rol in de Raad van Bestuur heeft Paul een grote bijdrage geleverd aan de publieke omroep."

Paul Doop heeft tijdens zijn NPO-bestuurslidmaatschap geen interviews gegeven of publieke optredens gedaan.

credits foto: Roy Beusker

www.npo.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Ster-omzet daalde in 2025 naar 189 miljoen

06-03-2026 | 09:11:00
Ster draagt over 2025 in totaal 167 miljoen euro af aan het ministerie van OCW ten behoeve van de mediabegroting waar onder meer de NPO van betaald wordt

[DutchMedia Podcast] met Frank Volmer (Ster) over 2025 en r/tv-ontwikkelingen

06-03-2026 | 08:51:00
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite

Ster: Geen Vlaamse reclameversies NPO1, 2 en 3

05-03-2026 | 12:05:00
Er komen geen Vlaamse reclamevensters op NPO1, NPO 2 en NPO3. Ster, de reclameverkoopmaatschappij die de reclames bij de NPO verkoopt, heeft de afgelopen tijd onderzocht of het opportuun was om dit te initiëren

Tjibbe Joustra verlaat NPO Raad van Toezicht

16-02-2026 | 13:04:00
Tjibbe Joustra verlaat medio 2026 voortijdig de Raad van Toezicht van de NPO. De benoemingstermijn van voorzitter Tjibbe Joustra loopt nog tot 31 mei 2028; hij is sinds juni 2018 actief in deze functie

Rianne Letschert is beoogd minister OCW met mediaportefeuille

06-02-2026 | 14:40:00
Rianne Letschert (D66) is per 23 februari 2026 de beoogd minister van OCW die hoogstwaarschijnlijk ook de mediaporteuille onder zich zal krijgen
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Merken zetten groot in op agentic AI

13-03-2026 | 14:51:47
Social media zijn misschien wel de meest zichtbare marketingfunctie, maar de professionals erachter staan steeds meer onder druk.

Koen Denolf: North by Northwest houdt acquisities open

13-03-2026 | 13:45:00
Marketing Report is in Antwerpen en spreekt met Koen Denolf, betrokken bij North by Northwest, de contentgroep die The Fat Lady en MediaMixer samenbrengt

Bsmart ontwikkelt always-on systeem voor Kvibille

13-03-2026 | 11:58:00
Samen met merk- en bureauteam The Barn ontwikkelde Bsmart een contentmodel dat social media benadert als infrastructuur in plaats van als losse promotie.

Hans Anders vervolgt campagne met Koen Wauters

13-03-2026 | 11:28:00
Hans Anders zet de Belgische merkcampagne voort met een tweede tv-commercial, waarin Koen Wauters solo centraal staat.

Cheil Benelux haalt Hester Westland binnen als Account Director

13-03-2026 | 10:22:00
Eerder was zij werkzaam bij Monks en vervulde zij rollen bij Talpa Network en RTL Nederland.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.