
Lidl lanceert Sinterklaas-campagne met hulp van Alfred en Dylan Haegens
Met de feestdagen in aantocht heeft Lidl, in samenwerking met reclamebureau Alfred, een uitgebreide Sinterklaas-campagne gelanceerd. De campagne zet in op betaalbare speelgoedmerken zoals Lego, Paw Patrol, Barbie en Marvel.
De inzet van Sintfluencer Dylan Haegens als hulp-sinterklaas geeft de campagne een extra creatieve en verrassende dimensie. Onderdeel van de campagne is een speciaal cadeaupapier, ontworpen door Alfred, dat als herkenbare rode draad door alle communicatie-uitingen loopt.
Lidl als speelgoedbestemming
Lidl wil zich tijdens de Sinterklaasperiode profileren als dé bestemming voor kwalitatief speelgoed tegen scherpe prijzen. Laura Klaver, Head of Marketing bij Lidl Nederland: “Veel mensen denken bij speelgoed niet direct aan Lidl. En al helemaal niet aan pakjesavondwaardig speelgoed van grote merken. Daarom pakken we nu groots uit met een campagne die benadrukt dat ook dit soort speelgoed bij Lidl tegen de scherpste prijs te vinden is. In de winkel én online.”
Dylan Haegens tv- en social media-campagne
In tv-commercials en online video’s verschijnen verschillende hulpsinterklazen, onder wie Dylan Haegens. Op social media zorgt Haegens op een humoristische manier voor aandacht, met video’s waarin hij onder andere zijn favoriete speelgoed promoot. Daarnaast publiceert hij op zijn YouTube-kanaal de video Top 10 sinterklaasirritaties, gemaakt in samenwerking met Lidl. Ook zijn persoonlijke Top 10 speelgoedkeuzes zijn opgenomen in het uitgebreide Lidl Speelgoedboek.
Aldwin van Pareren, oprichter van OnSocial (onderdeel van Alfred): “De kinderen die met dit speelgoed spelen, vind je vooral op TikTok en YouTube. Hun ouders daarnaast ook op Instagram. Dylan Haegens heeft letterlijk miljoenen volgers. Hij is veelzijdig en bereikt met zijn content miljoenen kinderen en hun ouders; waaronder veel Gen Z’ers die vroeger zelf ook naar Dylan keken. Hij verbindt dus letterlijk generaties.”
Campagne-uitrol in november
De campagne is inmiddels gestart met de introductie van het speelgoedboek. Vanaf 12 november wordt de campagne verder uitgerold op social media, met onder andere het Instagram-kanaal van Dylan Haegens en Lidl. Op 17 november volgt de YouTube-video van Haegens, waarna verschillende korte video’s in november blijven verschijnen. Zo zorgt Lidl met behulp van Alfred en Dylan Haegens voor een feestelijke, doorlopende zichtbaarheid gedurende de drukke Sinterklaasperiode.
Credits
Klant: Lidl Nederland | Verantwoordelijk bij Lidl: Laura Klaver, Cato Sampers, Dianne Kooij- van der Sloot, Marlot Langendonk | Bureau(s): Alfred, Freddy, OnSocial | Strategie: Edward van de Ridder, Zaid El Ouardani | Account: Marleen Delisse, Francis van Teeffelen, Jochem Bron | Creatie: Jeroen van de Sande (ECD), Rogier Mahieu (ECD), Janne van Hees, Vera Huizinga, Aldwin van Pareren, Paul van Uden, Martijn van Sambeek | Agency producer: Charlotte Kempers, Sasja van Nie, Sanne Groot | Productiemaatschappij: Suikerdepôt & Jeroen de Wit (Vlimse) | Regisseur: Werner Damen | Producer: Paul Harting | Sounddesign: TopFormat | Media: Zigt Media
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Eerste veertig bureaus voor ADNIGHT Amsterdam bekend
ASN Bank kiest Alfred voor campagne en landelijke rebranding
SIRE start campagne tegen vooroordelen over ouder worden
Alfred haalt Specsavers binnen
Countdown to Cannes - Sindi Ibrisimovic, Alfred
Gepubliceerd door: Saskia van Weert