Kamers bij NMO ingericht voor onderzoeken naar luisteren, kijken, online en lezen

Het Nationaal Media Onderzoek (NMO) heeft inmiddels de zogeheten kamers ingericht voor de onderliggende onderzoeken aangaande luisteren, kijken, online en lezen.

In de kamers van het NMO vinden de inhoudelijke discussies plaats. Daarbij gaat het om wat te meten, met welke techniek en hoe er wordt gefinancierd. NMO werkt in zijn structuur met een stichtingsbestuur (onder voorzitterschap van Jacques Kuyf), directie (Ton Schoonderbeek en Patricia Kruiniger-Sonius) en kamers.

De kamers vervangen deels de taken die de afzonderlijke stichtingen/verenigingen (die zijn of worden opgeheven) bij de toenmalige afzonderlijke onderzoeken als Stichting Kijkonderzoek, Stichting Nationaal Luisteronderzoek, Vereniging Internet Exploitanten en Stichting Nationaal Onderzoek Multimedia.

Opvallend is dat aan adverteerderszijde loterijen een belangrijke rol spelen, terwijl supermarkten bijvoorbeeld als grote adverteerder, niet direct vertegenwoordigd is. Bij het luisteronderzoek hebben DPG Media en Mediahuis Radio geen vertegenwoordiging en Talpa Network praat niet direct mee bij NMO Kijken. Aan de zijde van de mediabureaus valt de grote vertegenwoordiging van de GroupM/WPP-bureaus op. Formeel vertegenwoordigen de deelnemers de verschillende brancheorganisaties.

Hier de lijst van deelnemers aan de NMO-kamers.

NMO Luisteren:

NMO Lezen:

NMO Online

NMO Kijken:

www.nationaalmediaonderzoek.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

NMO Luistercijfers februari 2026: NPO Radio 2 en Qmusic blijven domineren

04-03-2026 | 22:06:00
Marketing Report heeft de februari 2026-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. NPO Radio 2 blijft marktleider bij de doelgroepen 13+ en 25-67, terwijl Qmusic de doelgroepen 20-49 en 20-59 weet te domineren en zusterstation Joe weer mooie cijfers rapporteert

NMO Kijkonderzoek fase 2 (Video Totaal) start 6 april 2026

23-02-2026 | 07:00:00
De tweede fase van het NMO Kijkonderzoek die de naam Video Totaal heeft gekregen, start op 6 april 2026

NMO past organisatie aan

17-02-2026 | 15:29:00
Met de wijziging wil de organisatie beter aansluiten op de veranderende behoeften van de mediabranche en de verdere ondersteuning van marktstandaarden.

NMO Luistercijfers januari 2026: NPO Radio 2 en Qmusic weer marktleiders

05-02-2026 | 01:34:00
Marketing Report heeft de januari 2026-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Na de atypische december-maand is het evenwicht terug waarbij NPO Radio 2 weliswaar op 13+ marktleider blijft, maar Qmusic is opnieuw marktleider in de commercieel relevante doelgroepen

NMO Luistercijfers december 2025: NPO Radio 2 onbetwist nummer 1

08-01-2026 | 20:50:37
Marketing Report heeft de december 2025-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Als elk jaar is NPO Radio 2 met de NPO Radio 2 Top 2000 de marktleider in alle doelgroepen
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Merken zetten groot in op agentic AI

13-03-2026 | 14:51:47
Social media zijn misschien wel de meest zichtbare marketingfunctie, maar de professionals erachter staan steeds meer onder druk.

Koen Denolf: North by Northwest houdt acquisities open

13-03-2026 | 13:45:00
Marketing Report is in Antwerpen en spreekt met Koen Denolf, betrokken bij North by Northwest, de contentgroep die The Fat Lady en MediaMixer samenbrengt

Bsmart ontwikkelt always-on systeem voor Kvibille

13-03-2026 | 11:58:00
Samen met merk- en bureauteam The Barn ontwikkelde Bsmart een contentmodel dat social media benadert als infrastructuur in plaats van als losse promotie.

Hans Anders vervolgt campagne met Koen Wauters

13-03-2026 | 11:28:00
Hans Anders zet de Belgische merkcampagne voort met een tweede tv-commercial, waarin Koen Wauters solo centraal staat.

Cheil Benelux haalt Hester Westland binnen als Account Director

13-03-2026 | 10:22:00
Eerder was zij werkzaam bij Monks en vervulde zij rollen bij Talpa Network en RTL Nederland.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.