iO en de NGF lanceren versie 2.0 van de golf.nl app

Sinds 2016 werken de Koninklijke Nederlandse Golf Federatie (NGF) en blended agency iO samen aan een inclusievere digitale golfervaring voor elke speler – ongeacht leeftijd, gender of spelniveau. Versie 2.0 van de Golf.nl app, die meer dan 130.000 maandelijkse gebruikers telt, is een stap in deze missie. 

De uitdagingen: vergrijzing en scheve genderbalans 

Hoe verlaag je de drempel om te beginnen met golf, voor een bredere en jongere doelgroep? En hoe zorg je ervoor dat het spel nog leuker wordt? De NGF en iO tackelen deze uitdagingen met uitbreidingen van de Golf.nl app. De features zijn onderdeel van een meerjarenplan dat er kwam na onderzoek onder 5.000 appgebruikers. 

Danielle Wallet, Algemeen Directeur Bedrijfsvoering van NGF: "Voor een gezonde golfsport is een evenwichtige golfpopulatie een belangrijke focus. Daarom werken we er dagelijks aan om meer vrouwen en jongere mensen aan te trekken voor de golfsport. Toegankelijkheid staat centraal, digitalisering is daarbij essentieel. Met de app Golf.nl bedienen we elke golfer met relevante diensten en het vergroten van het spelplezier. Nu de app ook beschikbaar is voor beginnende spelers die nog geen lid zijn van een club, zetten we weer een volgende stap bij het toegankelijker maken van de golfsport."

Van wens naar werkelijkheid: toegang voor iedereen 

Eenvoudig een starttijd boeken, het spel van je golfvrienden volgen, hun foto’s bekijken en zelf foto’s delen van je gespeelde rondes? Het is mogelijk met de versie van de Golf.nl app. De grootste verandering is dat de app nu ook beschikbaar is voor wie nog geen lid is van een golfclub. In de app vinden beginners informatie, inspiratie en begeleiding om de sport op hun eigen tempo te ontdekken, in lijn met de grootste bewustwordingscampagne van de NGF ooit: ‘Welcome to the Club’. 

Max Doomernik, Product Owner bij iO: "Met de nieuwste ontwikkelingen in de Golf.nl app hebben we een belangrijk digitaal touchpoint toegevoegd aan de customer journey van beginnend golfers. Zo verlagen we de drempel om de sport te beoefenen en maken we golf toegankelijker voor iedereen. Een fantastische mijlpaal die helemaal in lijn ligt met de strategische focus van de NGF." 

www.iodigital.com

www.golf.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

iO ontwikkelt Generative UI-oplossing voor locaties.nl

10-03-2026 | 10:40:00
Digital agency iO heeft voor locaties.nl een Generative UI-oplossing ontwikkeld waarbij digitale interfaces zich realtime aanpassen aan de intentie en context van gebruikers.

iO treedt toe tot Elite Partner-netwerk van Contentstack

05-03-2026 | 08:54:20
De erkenning volgt op investeringen van iO in een gespecialiseerd Contentstack-competentiecentrum.

iO Digital organiseert CMS-panel over platformstrategie

02-03-2026 | 10:33:30
Tijdens de online sessie staat de keuze voor een headless CMS centraal en krijgen deelnemers handvatten om een onderbouwde beslissing te nemen.

iO herpositioneert Sigmax en ontwikkelt website

26-02-2026 | 15:01:00
Interne groei, een aangescherpte focus en internationale ambities maakten duidelijk dat de identiteit niet langer aansloot bij de koers van het bedrijf.

Clarissa Filius: LLM-verkeer vormt minder dan 0,5% van organisch zoekverkeer

24-02-2026 | 09:42:00
Onderzoek van iO toont aan dat Large Language Models (LLM's) slechts tussen de 0,4 en 0,5 procent van het totale organische verkeer genereren


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

P&P Company treedt toe tot Wings Group

11-03-2026 | 14:47:00
Door de samenwerking ontstaat een marketinggroep met ruim 50 specialisten op het gebied van strategie, branding, online marketing en digitale uitvoering.

Koopmans laat zien: thuis is meer dan je ouderlijk huis

11-03-2026 | 12:54:00
Koopmans lanceert een campagne waarin het vertrouwde thuisgevoel van het merk een bredere betekenis krijgt.

Marc Wellens: Merken worden menselijker. Of verdwijnen

11-03-2026 | 11:43:00
Merken die in 2026 het verschil maken, zijn geen uithangborden meer. Geen logo’s-met-een-missie

Lode Schaeffer: Iedere dag zin

11-03-2026 | 11:22:00
Er verandert veel in de wereld, dus er verandert ook veel in ons vak. Daar kun je in iedere column over horen en lezen.

Petra De Roos: ACC zet in op eerlijke pitches en AI

11-03-2026 | 10:07:43
In het gesprek gaat het over de druk op de bureauwereld, de impact van pitches op de winstgevendheid van bureaus
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.