
Havas Lemz ontwikkelt campagne voor Geldfit
59 procent van de jongeren kampt met geldstress en betalingsproblemen onder jongeren tussen de 18 en 27 jaar nemen toe. Geldfit is partner van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en biedt advies en hulp aan mensen met geldzorgen, ook via WhatsApp. De campagne van Havas Lemz voor Geldfit, in opdracht van het ministerie, moet ervoor zorgen dat jongeren die hulp ook aangrijpen.
Ruim de helft van de jongeren geeft aan weleens een onbetaalde rekening of een betalingsachterstand te hebben (bron: ministerie van SZW en Geldfit). En als jongeren in de schulden komen stapelen deze zich vaak snel op. Hoe eerder geldzorgen bij jongeren worden aangepakt, hoe beter ze zijn op te lossen. Maar hoe bereik je hen en hoe zorg je dat ze op tijd hulp zoeken?
Jongeren hebben geen geldzorgen, ze zitten eventjes ‘krap bij kas’
Jannes Boon, strateeg bij Havas Lemz: “Geldzorgen en schulden zijn woorden die niet resoneren onder jongeren. Ze ervaren het vaak anders, ze zitten ‘even krap bij kas’. Maar stress over geld herkennen ze wél. Dat, en het gegeven dat jongeren direct aangesproken willen worden, willen weten wat ze ergens aan hebben en er meteen wat mee kunnen, vormt de basis van de nieuwe campagne voor Geldfit. In de campagne koppelen we herkenbare ‘geldstress-momenten’ gelijk aan de advies-app van Geldfit. Anders ben je ze alweer kwijt.”
Geldstress centraal
Harrolf Staal en Tom Hoefnagels, creatief duo bij Havas Lemz: “Jongeren doen ongeveer alles met hun smartphone. Dus hebben we een online-campagne ontwikkeld met herkenbare momenten, zo realistisch mogelijk, waarin jongeren schrikken van een melding op hun telefoon. Ze krijgen bijvoorbeeld een tikkie, of een pushbericht van de bank dat de betaling van hun zorgverzekering geweigerd is. Geldstress dus. In de campagne koppelen we dit direct aan een duidelijke actie: appen met Geldfit.”
Flinke inzet op social media
De online-campagne wordt ingezet op Instagram, YouTube en Facebook en bestaat uit drie 10-secondenfilmpjes met een WhatsApp-knop die linkt naar de website van Geldfit, waarna je direct met iemand van Geldfit kunt appen.
Credits:
Verantwoordelijk bij klant: senior communicatieadviseur Meike Skolnik (ministerie van SZW); teammanager communicatie Marijn Op ’t Land (Geldfit). | Bureau: Havas Lemz | Gedragsbureau: Duwtje | Agency Producer: Havas Rise | Media: Initiative | PR: exPRtease | Productiepartij: MODU | Regie: Joy Heistee | Executive Producer: Emeline Visser-Bakker & Rogier Sol / producer: Mick Brand | DOP: Youp Kruijsdijk | Offline & Online edit: Ishan Qureshi | Geluidsstudio: Soundcircus | Voice-over: Chiem Vreeken
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
AKQA en TBWA winnen meeste Lampen bij ADCN Awards
DDB en Fitzroy aan kop bij Esprix-uitreiking
Havas Lemz ontwikkelt campagne voor Optimel Probiotica
Havas voortaan beursgenoteerd in Amsterdam; Canal+ in Londen
Havas Lemz ontwikkelt digitale campagne voor Pearle
Gepubliceerd door: Daan Dekkers