Elektrificatie drijft groei MultiTankcard in 2025
MultiTankcard sluit 2025 af met een groei van 2,5 procent in het totale aantal mobiliteitspassen. Daarmee groeit de aanbieder tegen de markttrend in, aangezien de leasemarkt tot en met oktober 8,6 procent lager lag dan in 2024.
De groei komt vooral uit elektrisch rijden. Het marktaandeel van elektrische voertuigen in de leasemarkt steeg volgens Aumacon naar 35,4 procent. Bij MultiTankcard bestaat inmiddels bijna de helft van alle uitgegeven passen uit laadtokens. Grote corporate klantgroepen versnellen de elektrificatie van hun wagenparken, mede onder invloed van wetgeving zoals CSRD.
Elektrificatie structureel
Patrick Roozeman, directeur: “De gesprekken die wij dagelijks voeren laten zien dat elektrificatie structureel is. Bedrijven willen vooruit en verwachten van ons dat we een betrouwbaar en flexibel platform bieden dat meegroeit met hun wensen. Dat is precies waar we de afgelopen jaren op hebben ingezet.”
Breder aanbod en IT-investeringen
MultiTankcard biedt al ruim 15 jaar laadoplossingen en breidde het aanbod verder uit met aanvullende MSP-diensten, waaronder in 2025 Shuttel en Mobilitics. Voor 2026 staan meerdere nieuwe proposities gepland.
De sterke groei van EV-transacties leidde tot extra IT-investeringen. Inmiddels komt bijna 90 procent van alle EV-transacties realtime binnen op het platform. Dit maakt snelle signalering van afwijkend laadgedrag mogelijk en geeft klanten direct inzicht.
Combinatie van tanken en laden groeit
Het aantal passen waarmee zowel kan worden getankt als geladen nam in 2025 toe met 17 procent. Opvallend is dat het aantal getankte liters met 23 procent steeg, terwijl het aantal geladen kilowattuur met 15 procent toenam.
Voor 2026 ligt de focus op verdere optimalisatie van transactie-autorisatie en -verwerking, verbeterde prijstransparantie en administratieve afhandeling in het licht van Europese wetgeving. Roozeman: “De diversiteit in aandrijvingsvormen vraagt om flexibiliteit. Wij zorgen dat klanten in elke fase van hun transitie volledig worden gefaciliteerd.”
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Serviceproviders laten groeiende cybersecuritymarkt liggen
Serviceplan Group CMO Barometer: Nederlandse CMO’s temperen optimisme
Menno Westinga: Mediaplus verbindt media en creatie
Tom Huijgen: Te gewaagd om te werken? Daarom werkt het!
Shirin Arfa-Kia: Europa’s antwoord op de agent-economie
Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert