Dawn ontwikkelt merkstrategie en campagne voor Greenpeace
Greenpeace presenteert een merkcampagne die het werk van de organisatie breder en inhoudelijker in beeld brengt. De campagne en de onderliggende merkstrategie zijn ontwikkeld in samenwerking met creatief bureau Dawn.
De campagne speelt in op de groeiende urgentie van de klimaat- en natuurcrisis. Greenpeace wil meer mensen betrekken bij haar missie en laten zien welke rol de organisatie al meer dan 50 jaar speelt in het beschermen van een leefbare planeet.
Activisme in een bredere context
De beeldvorming rond klimaatactivisme wordt vaak bepaald door protestacties en demonstraties. Minder zichtbaar is het langdurige werk dat hieraan voorafgaat en erop volgt, zoals onderzoek, juridische procedures, lobby en internationale onderhandelingen. Greenpeace zet juist die veelzijdigheid centraal in de aangescherpte merkstrategie.
Het uitgangspunt van die strategie is dat Greenpeace doorgaat waar anderen stoppen. Activisme wordt neergezet als het werk van toegewijde professionals en vastberaden vrijwilligers die structureel werken aan verandering en verantwoordelijkheid nemen namens een breed publiek.
Doen wat nodig is
De merkcampagne is opgebouwd rond het centrale idee Doen wat nodig is. Daarmee laat Greenpeace zien dat haar werk complex en veelzijdig is en zich afspeelt op uiteenlopende plekken, van actievoeren tot onderhandelen.
Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland: "Midden in de klimaatcrisis en de huidige geopolitieke situatie is ons werk en activisme harder nodig dan ooit. Klimaatdoelen worden niet gehaald, de biodiversiteit holt achteruit en de politiek staat erbij en kijkt ernaar. Terwijl zij erin verzuimen grote vervuilers ter verantwoording te roepen, zijn wij overal. Van boorplatform tot boardroom, van IJmuiden tot de Amazone. Niet voor applaus, niet voor de likes, maar omdat het nodig is."
Brenda Waegemaekers, creative director bij Dawn: "Het activisme van Greenpeace is meer dan de acties uit de media. Het is ook jarenlang werken aan één rechtszaak. Dat ziet er misschien minder spannend uit dan iemand die zich voor een walvisjager werpt, maar ze zijn beide net zo belangrijk."
Campagnefilm vanuit het perspectief van de activist
Voor de campagnefilm is uitsluitend gebruikgemaakt van archiefmateriaal van Greenpeace. Samen met regisseur en editor Camille Boumans is gezocht naar beelden die het werk van de organisatie tonen vanuit het perspectief van de activist. De film laat de breedte van het activisme zien en benadrukt dat dit werk alleen mogelijk is met steun van het publiek.
Credits
Strategie & Concept: Dawn | Regie & Edit: Camille Boumans (vertegenwoordigd door productiemaatschappij 100%) | Grading: Luke Osborne | Muziek en sound design: Public Audio | Animatie: Fons de Haan
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Dawn distantieert zich van oprichter David Snellenberg en Stem voor Stabiliteit
Dawn maakt merkcampagne voor Exact
Dawn en Vattenfall maken stroompieken hoorbaar
Wehkamp kiest na pitch voor Dawn
Lonneke van der Horst: klanten reageren positief op merknaam Ayvens
Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers