Bol bereikt festivalpubliek via eerste BeReal-campagne

Bol heeft deze zomer haar eerste BeReal-campagne gelanceerd, ter ondersteuning van de bol festivalcampagne 2025. Voor het tweede jaar op rij flaneerde bol op Lowlands met een fysieke retaillocatie waar ze alle festivalessentials verzorgden. Deze activatie was onderdeel van de crossmediale campagne, bestaande uit digitale en OOH-zichtbaarheid in zowel Nederland als België.

Een primeur voor het merk

Het is de eerste keer dat bol experimenteert met BeReal als marketingkanaal, en de pilot toont aan dat het platform mogelijkheden biedt voor authentieke merkbeleving. De afwisselende posts genereerden veel interactie en positieve reacties binnen de doelgroep.

Met de campagne onderstreept bol haar ambitie om relevant aanwezig te zijn in het dagelijks leven van klanten, niet alleen online maar ook daar waar ze plezier maken en herinneringen creëren. Deze klanten zijn voornamelijk Gen Z en jongere millennials: een groep die lastig te bereiken is met generieke reclamematerialen maar juist wél ontvankelijk is voor creatieve, authentieke merkuitingen.

Met WebAds als exclusieve Nederlandse salespartner sloegen Dentsu, Crocodile Agency, bol en BeReal de handen ineen rondom de campagne. Met authentieke advertenties in BeReal-stijl, waarbij voor- en achtercamera gebruikt werden, toonden bol-influencers zowel hun online aankopen tijdens de voorbereiding op het festival als die op locatie.

Een mix van takeovers en in-feed-uitingen op verschillende momenten werd strategisch ingezet. Hiermee heeft bol het moment vóór en tijdens festivals geclaimd als dé winkel met alles voor je festival.

Voor en na afloop van de campagne onderzocht bol de merkassociatie onder BeReal-gebruikers. Hieruit bleek dat gebruikers na het zien van de campagne tot 11 procent vaker een associatie leggen tussen festivals en bol.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Aangiftecampagne roept 9,6 miljoen mensen op

06-03-2026 | 14:16:00
Belastingdienst is gestart met de publiekscampagne Aangifte inkomstenbelasting.

BZK zet stemmers op een voetstuk in verkiezingscampagne

06-03-2026 | 10:55:27
Onder de titel Elke stemmer verdient een standbeeld worden stemmers centraal gezet.

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een Junior HR/OPS manager

06-03-2026 | 08:49:00
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar Junior HR/OPS manager - Fulltime · Amsterdam

Bob Koigi: De burn-out achter de groei van social media

06-03-2026 | 08:42:10
Social media zijn misschien wel de meest zichtbare marketingfunctie, maar de professionals erachter staan steeds meer onder druk.

Aranka Staijen en Katja Bauer (3MO): Pitchcode helpt voor meer bewustzijn

05-03-2026 | 21:07:00
Marketing Report onderzoekt de pitchcultuur in Nederland in een serie interviews en fora. Vandaag aan het woord Katja Bauer en Aranka Staijen, beiden Consulting Partner bij 3MO
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.