Airborne produceert AD-podcast De Stiefmoedermoord

Vanaf woensdag 20 september 2023 is De Stiefmoedermoord van het AD te beluisteren. In deze true crime-podcast probeert een Zweedse onderzoeksjournalist te achterhalen of de juiste persoon is veroordeeld voor een moord in huiselijke kring. Deze serie deed in Zweden veel stof doen opwaaien. Door een samenwerking vanuit het Algemeen Dagblad met de nieuwe Podster/Airborne-alliantie is de reeks nu ook in het Nederlands beschikbaar.

In 1986 wordt de 15-jarige Samir veroordeeld tot psychiatrische dwangverpleging, vanwege de moord op zijn stiefmoeder. Nadat hij in eerste instantie de moord heeft bekend, trekt hij anderhalf jaar later zijn bekentenis in: niet hij, maar zijn vader is de dader. Klopt het wat hij zegt? Journalist Anders Johansson van de krant Aftonbladet start een onderzoek dat hij minutieus vastlegt in een podcast. Miljoenen Zweedse luisteraars volgden de ontdekkingen van Johansson op de voet.

Alliantie

Tot voor kort was de podcast alleen in het Zweeds beschikbaar, maar door de alliantie tussen Podster en Airborne is de serie nu ook in het Nederlands te beluisteren. Podster is een Deense start-up die de rechten verwerft van lokale podcast-hits om ze vervolgens internationaal uit te brengen. Daarvoor heeft het voor de Nederlandse markt een alliantie gesloten met audio agency Airborne, dat verantwoordelijk is voor de productie en het afsluiten van lokale overeenkomsten.

Hoogwaardige productie

Daan Hofstee, Manager Podcast DPG Media, waar het Algemeen Dagblad deel van uitmaakt: "Audio en podcasts vormen inmiddels een onmisbare pijler binnen onze redactionele strategie. Door internationale succesvolle podcasts te lokaliseren, kunnen we ons redactionele aanbod sneller uitbouwen met hoogwaardige producties. Voor ons is deze samenwerking met Podster/Airborne dan ook een zeer interessant experiment."

Henriette Høj Gharib, CEO en Co-founder van Podster: "We zijn heel blij dat we samen met Airborne onze entree op de Nederlandse markt kunnen maken. Door hun vakmanschap ligt er nu een show van absolute topkwaliteit."

Marvin Jacobs, Creative Director van Airborne: "Het ontwikkelen van originals is normaal gesproken een intensief en kostbaar proces. Wij zijn blij dat we door deze nieuwe alliantie ineens een enorme bibliotheek aan prachtige shows kunnen aanbieden binnen Nederland. Deze productie is nog maar het begin."

Luister naar De Stiefmoedermoord 

De eerste twee afleveringen van de podcast zijn te beluisteren op alle reguliere podcastplatformen. De rest van de serie is alleen beschikbaar voor abonnees van het AD.

www.airborne.audio

www.dpgmediagroup.com

www.podster.app

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook

Mediahuis NRC neemt Airborne Network over

12-03-2026 | 09:32:09
Het team van Airborne wordt onderdeel van brandedcontentstudio XTR, waarmee Mediahuis NRC zijn aanbod in branded content op audio en video uitbreidt.

Dit zijn de genomineerden voor de Audify Awards 2025

30-09-2025 | 09:34:00
De jury keek naar de kracht van geluid, auditieve originaliteit en de manier waarop merk en boodschap elkaar versterken.

Airborne maakt podcast voor Joods Cultureel Kwartier

25-09-2025 | 11:09:00
De reeks neemt de gebeurtenissen rond Ajax – Maccabi Tel Aviv in november 2024 als startpunt, waarbij Israëlische fans werden mishandeld en bedreigd

Marvin Jacobs: Is AI-slop de toekomst van podcasting?

24-09-2025 | 10:13:00
Liefdeloze content of een slimme innovatie die laat zien hoe de podcastwereld zich ontwikkelt?

Mediahuis NRC en Airborne ontwikkelen podcastserie Achmea

22-09-2025 | 13:37:00
De reeks richt zich op maatschappelijke thema’s als duurzaamheid en toekomstbestendig werken.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Vacancy] All Response Media has a position for Digital Account Director

30-03-2026 | 10:17:00
All Response Media is directly looking for Digital Account Director - Amsterdam

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een Junior HR Manager

30-03-2026 | 09:57:23
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar Junior HR Manager - Amsterdam

Van Dal kiest SuperRebel.Agency voor herpositionering

30-03-2026 | 09:37:00
Centraal staat de campagne Stijl komt met de jaren, waarmee het merk zich richt op mannen die waarde hechten aan ervaring, karakter en zelfvertrouwen.

Richard Smoorenburg: Zeg maar dag met je SaaS-handje

30-03-2026 | 09:08:00
Marketingstacks lijken inmiddels op een digitaal kerkhof van ongebruikte logins, overlappende features en ruziënde API's

PINK ontwikkelt datagedreven campagne voor IKEA Delft

30-03-2026 | 08:36:23
De vestiging kiest het bureau als mediapartner voor een campagneaanpak waarin data, media en creatie worden gecombineerd.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.