Airborne maakt podcast voor Joods Cultureel Kwartier

Maker Max Boogaard onderzoekt rellen rond Ajax – Maccabi Tel Aviv

Airborne Network heeft in opdracht van het Joods Cultureel Kwartier de podcastserie 7 Dagen in november geproduceerd. De reeks neemt de gebeurtenissen rond de voetbalwedstrijd Ajax – Maccabi Tel Aviv in november 2024 als startpunt, waarbij Israëlische fans werden mishandeld en bedreigd. Burgemeester Femke Halsema sprak destijds van een uitbarsting van antisemitisme.

De podcast, gemaakt door Max Boogaard, onderzoekt wat die nacht heeft blootgelegd over hedendaags antisemitisme, polarisatie en groepsdenken. De reeks telt vijf afleveringen en verschijnt wekelijks op alle grote luisterplatformen, waaronder Spotify.

Persoonlijke zoektocht

De gebeurtenissen lieten Max Boogaard, destijds 26 jaar, in verwarring achter. In de serie gaat hij op zoek naar antwoorden. Waarom maakte die nacht zoveel los? Wat leert het ons over antisemitisme vandaag? En welke mechanismen spelen een rol bij radicalisering en polarisatie?

Tijdens zijn zoektocht komt hij in contact met historici, deskundigen én de verdachten zelf in de rechtszaal. De gesprekken vormen de kern van een persoonlijke en diepgravende verkenning.

Meer dan een reconstructie

7 Dagen in november is geen feitelijke reconstructie van de rellen, maar een journalistieke poging te begrijpen hoe het zover heeft kunnen komen. De podcast belicht de bredere verhalen die we elkaar vertellen in een tijd van polarisatie.

De productie kwam tot stand in nauwe samenwerking tussen Max Boogaard, Airborne Network en het Joods Cultureel Kwartier. Financiële steun werd geleverd door het Netty Rosenfeldfonds.

Makers

Max Boogaard studeerde politicologie en filosofie en werkt sinds enkele jaren als podcastmaker. Zijn eerdere reeks Jan van Leiden en het einde der tijden werd genomineerd voor een Dutch Podcast Award.

Airborne Network produceert sinds 2018 verhalende podcasts voor onder meer het Rijksmuseum, KNVB, ASN Bank en de politie. Voor het Joods Cultureel Kwartier maakte het eerder de series De man met de rammelaars, Vergeet me niet en De verdwenen collectie Heppner.

www.airborne.audio


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Marvin Jacobs: Is AI-slop de toekomst van podcasting?

24-09-2025 | 10:13:00
Liefdeloze content of een slimme innovatie die laat zien hoe de podcastwereld zich ontwikkelt?

Mediahuis NRC en Airborne ontwikkelen podcastserie Achmea

22-09-2025 | 13:37:00
De reeks richt zich op maatschappelijke thema’s als duurzaamheid en toekomstbestendig werken.

Sanne Kanis en Airborne Network lanceren Made in Europe

17-09-2025 | 16:56:00
Wekelijks spreken zij wetenschappers, ondernemers, investeerders en beleidsmakers over de vraag hoe Europa digitaal soeverein kan worden.

Jeroen de Bakker strategisch adviseur Ainigma

15-07-2025 | 15:16:00
Jeroen de Bakker is per 1 jul 2025 aangesteld als strategisch adviseur bij Ainigma. Ainigma is een bouquet consultancybedrijf die door Arne Mosselman is opgericht

Airborne lanceert podcast over werkcultuur

06-05-2025 | 11:22:00
Airborne heeft het podcastformat Het Betere Werk gelanceerd, waarin inclusie op de werkvloer centraal staat.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.