VCR benoemt Robert Bernink tot voorzitter

Robert Bernink, algemeen directeur radio van DPG Media, is benoemd tot de voorzitter van de Vereniging Commerciële Radio (VCR). Hij volgt hiermee per direct Paul Römer op, die per 1 mei 2024 vertrekt als Managing Director radio & tv bij Talpa Network. David Baum heeft als secretaris zijn rol in het bestuur namens Talpa Network overgenomen. David Baum is Business Affairs Director bij Talpa Network. Het bestuur bestaat verder uit Herbert Visser, die algemeen directeur is bij Mediahuis Radio. 

De VCR is de branchevereniging die de belangen behartigt van de commerciële radiostations in Nederland. De VCR onderhoudt nauwe contacten met het ministerie van Economische Zaken en Klimaat, dat onlangs op de hoogte is gebracht van de veranderingen in het bestuur. 

In de periode voordat de hoogste rechter (het CBB) de uitspraak had gedaan die leidde tot de veiling etherfrequenties, was DPG Media (Robert Bernink) het oneens met de andere leden van de VCR, waaronder met name Talpa Network en VCR-voorzitter Paul Römer. Die vonden dat een verlenging van de bestaande licenties gerechtvaardigd was.

Talpa Network (Radio 538, Sky Radio, Radio 10), Mediahuis Radio (Radio Veronica, 100% NL, Slam!, Sublime en Sunlite), FD Mediagroep (BNR Nieuwsradio) en DPG Media (Qmusic en Joe) zijn lid van de VCR. Radio4all, dat op 1 september een landelijke uitzendlicentie kreeg, is geen lid van de VCR.

www.dpgmedia.nl

www.mediahuisradio.nl

www.fdmediagroep.nl

www.talpanetwork.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Mediahuis NL & DPG Media stoppen bezorging Vlieland en Schiermonnikoog

21-04-2026 | 23:00:00
Mediahuis Nederland stopt per 1 juli 2026 de bezorging van zowel de kranten van Mediahuis Nederland, Mediahuis NRC en DPG Media op de eilanden Vlieland en Schiermonnikoog

Lokaal mediagebruik versterkt aandacht en impact

14-04-2026 | 16:43:00
Een bewuste keuze voor lokale journalistieke media zorgt voor meer focus, rust en betrokkenheid bij mediagebruikers.

DPG Media onderzoekt eigen technologie voor Videoland

14-04-2026 | 00:00:00
DPG Media onderzoekt of het de streamingtechnologie Bedrock die Videoland sinds 2021 gebruikt kan inruilen voor eigen technologie die bij onder meer VTM wordt gebruikt. DPG Media heeft bij de overname van RTL Nederland afgesproken de diensten van Bedrock tot minstens 1 juli 2028 te zullen afnemen

RTL Nederland: Lichte omzetgroei met ebitda-daling door overname

02-04-2026 | 15:13:00
RTL Nederland draaide over geheel 2025 een omzetgroei van 1,4 procent en zag zijn ebitda-winst dalen met 24 miljoen euro naar 133 miljoen euro. Dit blijkt uit bestudering door Marketing Report van de jaarstukken van DPG Media en RTL Group

DPG Media groeit door integratie RTL en abonnementen

31-03-2026 | 14:32:38
DPG Media heeft in 2025 een omzet van ruim 2 miljard euro gerealiseerd, mede door de integratie van RTL Nederland en beperkte organische groei.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Digitale advertenties ontwikkelen zich verder

24-04-2026 | 14:28:11
De markt voor digitale advertenties groeit allang niet meer alleen, hij versnelt zichzelf.

Dentsu, Havas Lemz en TBWA genomineerd voor SAN Bureau van het Jaar

24-04-2026 | 12:29:00
De ABC jury heeft na een tweede ronde in voorgaande weken de Shortlisten voor de drie SAN ABC Accenten 2025 vastgesteld

Proefdiervrij en The Creators Hive lanceren campagne Tijd voor menselijkheid

24-04-2026 | 06:00:00
Creatief bureau The Creators Hive heeft voor Stichting Proefdiervrij een campagne ontwikkeld onder de naam Tijd voor Menselijkheid. De campagne heeft als doel mensen aan het denken te zetten over dierproeven

AI AM breidt uit en wijst op AI-achterstand Nederland

23-04-2026 | 15:42:12
Volgens de initiatiefnemers wijst die groei op een bredere uitdaging: de adoptie van AI in Nederland blijft achter door een gebrek aan infrastructuur.

Dorst & Lesser verzorgt socialstrategie Center Parcs

23-04-2026 | 15:17:53
De samenwerking richt zich op het verbreden van de merkperceptie, waarbij het merk zich positioneert als meer dan een familieresort.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.