Tweede Kamer wil verlenging concessie NPO tot 1 januari 2028 (en niet 2029)

De Tweede Kamer heeft via een aangenomen motie van VVD'er Claire Martens-America de regering verzocht de concessie aan de NPO tot 1 januari 2028 te verlengen. Ook verzoekt de motie om uiterlijk eind mei 2025 tussentijds te evalueren over de voortgang van de hervorming van het publieke omroepbestel.

De huidige concessie van de NPO loopt af op 31 december 2026. Eerder had demissionair staatssecretaris Fleur Gräper-Van Koolwijk (D66) aangegeven dat wat de demissionaire regering betreft, de concessie tot aan 1 januari 2029 zou worden verlengd, zodat ruim de tijd is om hervormingen te kunnen doorvoeren. Een meerderheid van de tWeede Kamer vindt in totaal ruim 4,5 jaar voorbereidingstijd voor NPO-hervormingen te lang en perkt dat aldus in tot 3,5 jaar.

Volgens een meerderheid van de Tweede Kamer is de NPO in zijn huidige vorm onvoldoende toekomstbestendig. De discussie over de toekomst van de NPO werd onlangs in een mediadebat gevoerd mede naar aanleiding  van het rapport van de commissie onder voorzitterschap van CDA'er Pieter van Geel.

De aangenomen motie stelt verder dat in een rechtsstaat een betrouwbare informatie voorziening van wezenlijk belang is en dat de NPO zal moeten worden hervormd zodat de journalistiek, inclusief een veelzijdig aanbod, kwalitatief hoogwaardig vormgegeven en gewaarborgd kan worden.

De motie kreeg de steun van PVV, NSC, VVD, BBB en JA21 en FvD. Partijen als CDA, ChristenUnie, GroenLinks-PvdA, PvdD, DENK en D66 stemden tegen.

De Tweede Kamer heeft ook in meerderheid verzoek van Denk gesteund aan de regering om deepdive-onderzoek uit te voeren om bestedingen van NPO-programma’s onder de loep te nemen en structureel te maken.  

Joost Eerdmans (JA21) heeft via een motie het kabinet opgeroepen om uiterst zorgvuldig met de aanbevelingen uit het rapport om te gaan, zodat de NPO voor iedereen een veilige en betrouwbare werkomgeving wordt waarin mensen niet worden afgeserveerd op basis van anonieme meldingen zonder weerwoord of context.

Aangezien het ernaar uitziet dat de huidige demissionaire regering van VVD, CDA, D66 en ChristenUnie eind juni/begin juli zal worden vervangen door een regering van PVV, VVD, NSC en BBB die ook deze motie steunden, ziet het ernaar uit dat de concessie van de NPO met één jaar verlengd zal worden. De demissionair D66-staatssecretaris Fleur Gräper-Van Koolwijk bekleedt sinds 12 januari 2024 haar functie.

www.npo.nl

www.tweedekamer.nl

www.rijksoverheid.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte van NPO Radio 2 naar Radio 10

23-06-2026 | 00:11:00
Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte stappen per 1 september over van NPO Radio 2 (BNNVARA) naar Talpa Network en gaan daar de ochtendshow op Radio 10 maken

NPO vraagt het publiek over NPO-aanbod

16-06-2026 | 12:51:00
De NPO is via een publieksraadpleging gestart met het vragen wat het publiek verwacht van het aanbod van de landelijke publieke omroep

NPO is trots op recordjaar 2025 met 1 miljard aan inkomsten

05-06-2026 | 01:35:00
De NPO zegt trots te zijn op de prestaties uit 2025. Dit stellen de leden van de Raad van Bestuur van de NPO

[DutchMedia Podcast] met Marc Adriani over BNR Nieuwsradio

29-05-2026 | 10:31:00
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite

Daan Jansen hoofd communicatie NPO

22-05-2026 | 16:50:00
Daan Jansen is per 1 juni 2026 benoemd tot hoofd communicatie bij de NPO. Hij is de tweede rijksambtenaar die vanuit OCW naar de NPO overstapt in die functie
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Wieden+Kennedy wint Gouden Lion met Lego

24-06-2026 | 21:30:00
Gut Amsterdam heeft samen met Jones Knowles uit Londen zowel een Zilveren als Bronzen Lion gewonnen voor de campagne Dressed for Wimbledon die het voor het biermerk Stella Artois heeft gemaakt

Andy Mosmans: Branding voorbij Sharp en Ritson

24-06-2026 | 19:45:00
Zowel Sharp als Ritson benaderen branding nog steeds grotendeels door de lens van reclame.

Buutvrij ontwikkelt Lidl-kindercampagne voor groente en fruit

24-06-2026 | 19:28:49
Buutvrij heeft voor Lidl een campagne ontwikkeld om kinderen te motiveren meer groente en fruit te eten

Justus Verkerk: De publieke omroep remt innovatie

24-06-2026 | 16:29:00
Het gesprek draait om de veranderingen in de televisiemarkt, de financiering van content en de toekomst van de publieke omroep.

Kiki Maaskant: Niet meer content, maar betere content

24-06-2026 | 15:14:00
Het gesprek draait om de effectiviteit van content, de zoektocht naar talent en de veranderende uitdagingen binnen de creatieve industrie.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.