Truus ontwikkelt campagne rond meme voor KFC

Reclamebureau vertaalt internetklassieker naar cheesy burger

Reclamebureau Truus heeft de campagne ontwikkeld voor de introductie van de Ik Wil Kaas- burger van KFC. De actie is gebaseerd op een virale uitspraak die tien jaar geleden ontstond bij een Nederlandse kaasboer en inmiddels is uitgegroeid tot een bekende internetmeme. De campagne speelt in op die internetcultuur en is bedoeld om een jonge doelgroep aan te spreken.

Centraal in de campagne staat een tv-commercial in brainrot-stijl, waarin snelle montage, overdaad aan visuals en referenties naar de meme samenkomen. De uitgesproken stijl sluit aan bij een generatie die is opgegroeid met TikTok-edits en ironische nostalgie.

Tamara van Beelen, Head of Marketing van KFC Nederland: "Deze burger gaat over meer dan kaas. Het is een knipoog naar een stukje Nederlandse internetgeschiedenis. En natuurlijk wilden we daar een campagne bij maken die net zo brutaal en herkenbaar is als de uitspraak zelf."

De campagne is ontwikkeld in samenwerking met mediabureau Abovo Media en PR-bureau Ovide.

www.truus.co

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Influencer & Content Marketing Awards 2025 | De Winnaars

20-11-2025 | 14:43:00
De prijzen bekronen onderscheidend werk in contentmarketing en influencermarketing, in zowel campagnerubrieken als bureaucategorieën.

Branded content scoort hoger dan tv- en radioreclame

25-09-2025 | 11:35:00
Een belangrijke conclusie uit het onderzoek is dat een sterke fit tussen merk en campagneconcept cruciaal is voor succes.

Cannes 2025: Japie Stoppelenburg over Truus

19-06-2025 | 14:14:00
New Business Radio zendt deze week live uit vanaf het Cannes Lions International Festival of Creativity. Iedere dag spreken Bas Vlugt en Peter Wybenga met toonaangevende professionals uit media en marketingcommunicatie.

Truus aan de slag met social content Douwe Egberts

06-05-2025 | 16:23:12
De samenwerking richt zich op het bereiken van een jongere doelgroep.

DDB en Fitzroy aan kop bij Esprix-uitreiking

11-04-2025 | 15:09:54
Tijdens de Esprix-uitreiking op 15 mei in het STRAAT Museum in Amsterdam ontvangen 26 campagnes in totaal 32 bekroningen.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Fightclub geeft ticket weg voor BAM Congress 2025

25-11-2025 | 16:35:00
Fightclub organiseert een actie waarbij deelnemers kans maken op een ticket voor het BAM Congress 2025.

Smirnoff start wereldwijde Why Change a Good Thing-campagne

25-11-2025 | 14:28:26
De campagne richt zich op de culturele positie van het merk en de nadruk op constante smaak en kwaliteit.

Dirk van den Bosch: iO is agency, tech én consultancy

25-11-2025 | 12:04:00
In een gesprek met Bas Vlugt vertelt Dirk van den Bosch hoe iO werkt op het snijvlak van technologie, creatie, marketing en consultancy

Rick Franx: Social-first en bewijslast bij Abovo Maxlead

25-11-2025 | 11:31:00
In een gesprek met Marketing Report vertelt Rick Franx hoe de verschuiving van creatie naar bewijslast het werk fundamenteel verandert

Hotel L’Amour ontwikkelt derde hoofdstuk in ANWB-serie

25-11-2025 | 10:10:00
Het is het derde hoofdstuk in de serie ANWB helpt Nederland op weg, waarin de organisatie laat zien dat ondersteuning verder gaat dan pech onderweg.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.