Alfred haalt Specsavers binnen

Specsavers heeft na een oriëntatie Alfred aangewezen als het creatief bureau en een eerste campagne gelanceerd waarin benadrukt wordt goede oog- en hoorzorg voor iedereen bereikbaar moet zijn. De oriëntatie vond in 2024 plaats; Alfred werkt sinds januari 2025 voor Specsavers en maakte  met de eerste campagne bekend het account te hebben binnengehaald. 

Eddy Salfischberger, Managing Director en partner bij Alfred, geeft desgevraagd aan dat OnSocial (onderdeel van Alfred) het social media-account heeft verkregen. Het is de bedoeling is dat Alfred de komende jaren het creatief bureau voor Specsavers zal zijn.

Oriëntatie

Tijdens de oriëntatie ging het volgens Alfred vooral om de strategie. Eddy Salfischberger: "Het is een onderscheidend familiebedrijf dat 40 jaar bestaat met een duidelijke purpose. Wij hebben dan ook gefocussed op strategie, dat was leidend. Met een luchtige toon met humor. Het is dan ook voortaan rebel with a cause in plaats van rebel without a cause. 

Alfred verwacht dat de campagne always on zullen zijn en zal Specsavers daarbij ondersteunen. De eerste zichtbare campagne gaat over brillen; de volgende campagne zal naar verwachting over hoortoestellen gaan.

Eerste campagne

Oprichters Mary en Doug Perkins begonnen in 1984 met de overtuiging dat iedereen recht heeft op goed kunnen horen en zien, ongeacht budget. Het bedrijf is nog steeds een familiebedrijf, waarbij elke vestiging in een joint venture zit.

Stephan van Ee, Marketing Director: "In Engeland kent iedereen dit verhaal, maar in Nederland is dat nog niet zo. Met deze campagne laten we zien waar we voor staan: hoogwaardige zorg voor iedereen."

Humor blijft leidend

De campagne legt de missie van de oprichters uit, maar behoudt de luchtige toon waar Specsavers om bekendstaat. Paul van Kuilenburg, Strategy Director bij Alfred: "Een plotseling serieuze toon zou onoprecht kunnen overkomen. Humor zorgt dat we opvallen en dat het onderwerp toegankelijk blijft."

De campagne is te zien op radio, tv, TikTok, Meta, YouTube, in de bioscoop, op POS en OOH.

Credits:
Specsavers: Stephan van Ee | Truusje Wijsman | Leonie Hoogendoorn | Marko van Dijk | Peter Bakker | Maik Koster | Bureau: Alfred | OnSocial | Productiebegeleiding: Freddy | Productiemaatschappij: Pink Rabbit | Director: Teddy Cherim | DOP: Daan Bukman | Steadicam: Kevin Vidal | Executive Producer: Niels Visser | Producer: Minou Hiemstra | Production Manager: Erik Mertens | 1st AD: Fabian van der Hulst | Focus Puller: Luuk Schmitz | Gaffer: David Bels | Grip: Mike Laureys | Production Design: Jeroen Echter | Set Dresser: Marten Hoekstra | Styling: Claudia Damman | HMU: Annemiek Bohnnen | Location Manager: Floris van der Wal | Fotografie: Jaap Vliegenthart | Media: EssenceMediacom

www.alfred.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Alfred breidt team uit met vijf collega’s

04-12-2025 | 11:24:28
Met deze uitbreiding wil het bureau meer capaciteit en diversiteit toevoegen om de groei en nieuwe opdrachten in de komende periode te ondersteunen

TBWA\NEBOKO houdt huis bij Effies 2025

13-11-2025 | 22:53:00
Woeaaaaah! Het kan bijna niet anders dan dat TBWA\NEBOKO alle Nederlandse Effie-records heeft gebroken

[Vacatures] Alfred zoekt een Designer

10-10-2025 | 10:22:00
Alfred  is per direct op zoek naar een Designer - Full-time · Amsterdam

Alfred lanceert campagne met dames van Van Dobben

07-10-2025 | 11:28:00
Alfred en OnSocial hebben een merkcampagne ontwikkeld voor croquetmerk Van Dobben, waarin de dames uit de iconische Amsterdamse Eetsalon centraal staan

[Vacatures] Alfred zoekt een Senior Producer

24-09-2025 | 08:00:00
Alfred  is per direct op zoek naar een Senior Producer - Full-time · Amsterdam


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Trainline zet merkstrategie om naar steunpunt voor reizigers

11-12-2025 | 14:06:00
Voor de introductie ontwikkelde W+K Amsterdam een campagne die herkenbare frustraties rond vertragingen centraal zet.

GoSpooky ontwikkelt social kerstserie de Etos Cadeaubus

11-12-2025 | 12:19:51
Etos start deze feestdagen met de Etos Cadeaubus, een vierdelige social kerstserie die te zien is op Instagram en TikTok.

[Vacatures] Springbok zoekt een SEA Consultant

11-12-2025 | 09:54:00
Springbok is per direct op zoek naar een SEA Consultant - Den Bosch

[Vacatures] Springbok zoekt een CRM Consultant

11-12-2025 | 09:29:00
Springbok is per direct op zoek naar een CRM Consultant - Den Bosch

[Vacatures] Serviceplan Group zoekt een Digital Consultant bij Mediaplus

11-12-2025 | 09:02:00
Serviceplan Group Netherlands is per direct op zoek naar een Digital Consultant bij Mediaplus - Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.