Screenforce Jaarrapport 2023

Het TV Jaarrapport beginnen we altijd met de belangrijkste cijfers over reclame op de TV-zenders. Hiervoor doet Telmar een analyse op de SKO kijkcijfers van de uitgezonden TVcampagnes. Deze analyse kan enkel gedaan worden op de 36 full audit zenders. Dat zijn de zenders waarvan NMO de cijfers rapporteert op programma- en reclameniveau. De werkelijke reclamedruk zal groter zijn omdat de zogenaamde light audit zenders ontbreken en omdat billboards geen onderdeel uitmaken van deze analyse. 

Over de jaren heen zien we een dalende trend van aantallen adverteerders en merken op TV. In 2023 hebben 920 adverteerders TV ingeschakeld, met in totaal 1.305 merken. Dit heeft geleid tot minder reclamevolume in 2023. In onderstaande tabel zien we dat terug in het aantal uren aan reclame, dat met 8% is afgenomen. De combinatie van een minder aantal spots (-7%) en een lagere kijkdichtheid van de reclameblokken (-4%) heeft geleid tot lager een aantal GRP’s of reclamecontacten (-11%).

Een gegeven dat in de loop der jaren nauwelijks wijzigt, is het aantal commercials per adverteerder. Een adverteerder gebruikt per jaar gemiddeld 8 commercials. Dat zijn er gemiddeld 6 per merk. 

Het gehele jaarrapport staat hier

www.screenforce.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Michel van der Voort: Explosieve groei streaming redt tv niet

03-03-2026 | 21:29:00
Michel van der Voort is algemeen directeur van brancheorganisatie Screenforce en presenteerde gisteren in Beeld en Geluid het tv Jaarrapport 2025

Tv-reclamemarkt daalt naar €850 miljoen

03-03-2026 | 17:00:00
De tv-reclamemarkt is in 2025 uitgekomen op 850 miljoen euro, een daling van 5,1 procent ten opzichte van 2024

Screenforce- Ipsos: merkverlangen voorspelt groei challengers

24-02-2026 | 09:36:37
Uit onderzoek van Ipsos blijkt dat de omvang van het mediabudget neit doorslaggevend is, maar de mate waarin een merk mentaal sterk aanwezig is bij consumenten.

NMO Kijkonderzoek fase 2 (Video Totaal) start 6 april 2026

23-02-2026 | 07:00:00
De tweede fase van het NMO Kijkonderzoek die de naam Video Totaal heeft gekregen, start op 6 april 2026

Lokale uitgevers sluiten aan bij politiekereclame.nl

20-02-2026 | 11:19:00
Politiekereclame.nl is gereed voor de komende gemeenteraadsverkiezingen.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Michael van Kerkwijk: Creatie is niet waar AI het verschil maakt

25-03-2026 | 15:52:37
Michael van Kerkwijk is owner van de Comet Group

N=5 ontwikkelt Sleep Scan campagne voor Auping

25-03-2026 | 15:35:00
Auping lanceert een campagne rond de Sleep Scan™, ontwikkeld door N=5. In de campagne staat het matras op maat centraal

RA*W en Crocodile starten Short Form Challenge

25-03-2026 | 15:23:00
RA*W en Crocodile Agency lanceren samen de Short Form Challenge, een competitie voor startend creatief talent.

Patrick van Drongelen: Omarm AI. Totdat je het ook echt doet

25-03-2026 | 11:02:00
Patrick van Drongelen is Managing Director & Partner at PEEK Creative Studios in zijn column heeft hij het over AI, kwaliteit en resultaat

Pitch Greenchoice: Alfred wint creatief account

25-03-2026 | 08:00:00
Creatief bureau Alfred wint als creatief bureau de pitch die energieleverancier GreenChoice heeft uitgezet. Naast Alfred deden ook Gardeners en Natwerk mee aan de pitch
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.