Reinier Steures: Plezier in projecten houdt Natwerk scherp

[Marketing Report Radio] Oprichter van Natwerk over leiderschap, werkplezier en ondernemerschap

Tijdens de uitzending van Marketing Report op New Business Radio sprak Peter Wybenga met Reinier Steures, oprichter van creatief bureau Natwerk. Een openhartig gesprek over werk, leven, verandering in het vak en de balans tussen persoonlijke groei en zakelijk succes.

Een nieuw hoofdstuk

Reinier Steures blikt terug op een druk, maar mooi jaar. Hij werd veertig, verloofde zich, vierde het twintigjarig bestaan van Natwerk en merkte dat zijn rol in het bedrijf veranderde. “Ik werk niet minder, maar wel verstandiger,” vertelt hij. “Mijn dagen zijn nog steeds gevuld, maar ik deel mijn tijd beter in. De ondernemer in mij blijft altijd nieuwe kansen zien.”

Die persoonlijke verschuiving vertaalt zich ook in de organisatie van Natwerk. Taken zijn beter verdeeld en het leiderschap wordt gedeeld. “Ik ben blij dat ik het niet meer alleen hoef te doen. Dat geeft rust, maar ook ruimte om weer te bouwen.”

Realisme en reflectie

Steures is open over de grillen van het vak. “Het bureauvak is ontzettend veranderd. Er is continu beweging. Klanten komen en gaan, het is steeds projectmatiger geworden. Als je daar niet in mee verandert, loop je achter.”

De onzekerheid die bij het vak hoort, is volgens hem soms frustrerend. “We hebben pitches gewonnen en vervolgens maanden met procurement gezeten, om dan te horen dat ze toch niks gaan doen. Dat is pijnlijk, maar het hoort erbij. Je moet blijven bewegen.”

Werkplezier als basis

Voor Steures draait het uiteindelijk om plezier. “Je moet zorgen dat je het onderweg naar je zin hebt. Als een klant even geen energie geeft, dan verzin ik weer iets nieuws. Er is altijd wel iets waar je vol voor kunt gaan.”

Zijn optimisme is aanstekelijk, al schuwt hij de moeilijke kanten van het vak niet. “De reclamewereld is soms keihard. Maar zolang ik plezier heb in de projecten, in de mensen om me heen en in de creatieve uitdaging, blijf ik doorgaan.”

Toekomstvisie in het nu

Hoewel Reinier Steures geen langetermijnplan heeft, ziet hij wel mogelijke paden. “Misschien word ik ooit leraar maatschappijleer. Of ga ik werken met kinderen met het syndroom van Down. Dat lijkt me prachtig. Maar voorlopig ben ik ondernemer. En zolang dat goed voelt, blijf ik dat doen.”

Zijn bescheiden, realistische kijk op het vak contrasteert met de grootsheid waarmee het soms gepresenteerd wordt. “Ik geloof niet dat het bureau altijd de klanten krijgt die het verdient. Maar ik geloof wel dat als je goed werk maakt en goed bent voor mensen, je altijd weer nieuwe kansen krijgt.”

Luister hier dit interview

Luister hier de volledige uitzending van 19 augustus 2025

Meer podcasts over marketing vind je hier: marketingreport.nl/podcast. Marketing Report is iedere derde dinsdag van de maand te horen op New Business Radio van 18:30 tot 20:00 uur.

Marketing Report Radio is een initiatief van Media Meetings & Magazines.

Partners Marketing Report op New Business Radio


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Florian Toen: Gaming bereikt twee op de drie Nederlanders

22-01-2026 | 10:01:12
Bij Marketing Report spreekt hij over de misverstanden rond gaming, de omvang van het kanaal en hoe hij de complexiteit eruit haalt voor adverteerders.

Floor Hesselmans: Westland Kaas groeit al 90 jaar op smaak

22-01-2026 | 09:42:00
We spreken haar over het negentigjarig bestaan van het bedrijf, de combinatie van marketing en operatie en de manier waarop ze blijft bouwen aan merken

Gookie Sassen: Op maandag werken we voor de wereld

22-01-2026 | 08:40:43
Gookie Sassen is oprichter van Closed on Monday. In Marketing Report op New Business Radio vertelt hij over creatief bureau Closed on Monday

Madelein Hiensch: Eén loket maakt retail media schaalbaar

21-01-2026 | 10:18:00
In Marketing Report op New Business Radio vertelt zij hoe het bedrijf retailers en exploitanten samenbrengt in één salesnetwerk voor retail media.

Tom Dijk: Consistente merkuitrol vraagt om regie door RGN

21-01-2026 | 09:35:00
Bij Marketing Report op New Business Radio vertelt hij hoe RGN is uitgegroeid tot een implementatiepartner die alle merkdragers overziet


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Eva Chapiteau: Empathie is strategische precisie

11-02-2026 | 14:54:00
Nu de rol van strategische planning verandert in een wereld die steeds meer door AI wordt gedreven, onderzoekt Eva Chapiteau wat strategen écht onderscheidt

NOISE ontwikkelt campagne over verborgen diabetes type 2

11-02-2026 | 11:45:22
Centraal in de campagne staat het gegeven dat in Nederland naar schatting 400.000 mensen rondlopen met diabetes type 2 zonder dat zij dit weten.

Paul van Kuilenburg: Pepsi | Grubhub | Rippling

11-02-2026 | 10:57:00
[The International] Head of Strategy en Partner bij Alfred bespreekt een aantal Super Bowl-commercials

Zandbeek ontwikkelt campagne voor Bruynzeel cosmetic homecare

11-02-2026 | 10:49:00
Centraal in de campagne staat de herkenbare Bruynzeel-fles. De houtnerven, bronzen details en de paarse kleur zijn in de video nadrukkelijk in beeld gebracht.

LYNX kiest Lemon Scented Tea als creatief bureau

11-02-2026 | 10:17:00
LYNX heeft na een pitchtraject Lemon Scented Tea geselecteerd als strategisch en creatief bureau.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.