Publicis Creative en Eneco ontwikkelen Eneco GasBespaarBubbel

Om het bewustzijn te vergroten rondom de gasbesparing met een hybride warmtepomp, hebben Eneco en Publicis Creative de handen ineengeslagen en de Eneco GasBespaarBubbel ontwikkeld. De GasBespaarBubbel is een interactieve experience die middels een grote bubbel laat zien hoeveel gas er bespaard kan worden. Vervolgens kun je de grootte van de GasBespaarBubbel vergelijken met objecten in en rond je eigen huis, een olifant of een vuurtoren.  Eneco is hiermee de eerste energieleverancier in Nederland die door gebruik van augmented- en mixed reality-technologie gasbesparing inzichtelijk maakt, met als doel mensen te motiveren een duurzame stap te zetten.

Hybride warmtepompen zijn vandaag de dag een van de meest overwogen en in het oog springende oplossingen om stappen te zetten richting verduurzaming. En juist omdat de impact op gasbesparing met een hybride warmtepomp zo groot is, tot wel 70 procent, vraagt Eneco op deze innovatieve manier aandacht hiervoor.

Lennard Freij en Sandor Wouters, Senior Creatives bij Publicis Creative: "Veel mensen zijn zich nauwelijks bewust van hun gasverbruik. Dus als we Nederlanders vertellen dat je met een hybride warmtepomp tot 70 procent gas kunt besparen, blijft dat nog steeds maar een getal, erg abstract. Met de introductie van de Eneco GasBespaarBubbel maken we die besparing visueel en tastbaar. Want als je letterlijk voor je neus ziet hoe groot die bubbel kan zijn, de GasBespaarBubbel van de gemiddelde Nederlander is zo’n 10 meter hoog, dan voel je pas echt hoeveel je kunt besparen. Met de GasBespaarBubbel bouwen we voort op de ‘We doen het nu’-campagne, waarin we ook echt de focus leggen op het ‘doen’. Door gebruik te maken van de laatste VR en AR-technologie spreekt de impact meer tot de verbeelding en voelen mensen nog meer de noodzaak om te verduurzamen."

Marga Jordaans, senior marketingcommunicatie & contentspecialist bij Eneco: "Onze ambitie is om in 2035 klimaatneutraal te zijn. Daarvoor heeft Eneco het One Planet Plan ontwikkeld. De GasBespaarBubbel is een ervaring die hier goed bij aansluit. We verwachten mensen hiermee te motiveren om met hun gasverbruik aan de slag te gaan. En dat hoeft natuurlijk niet alleen met een hybride warmtepomp te zijn. Er zijn veel manieren om je gasverbruik te verminderen. Maar met een hybride warmtepomp zet je wel meteen een impactvolle stap in je gasbesparing."

De campagne wordt onder andere ondersteund op de eigen kanalen van Eneco, social advertising, branded content en inzet van content creators die de bubbel kunnen ervaren middels mixed reality en AR-experience. Nederlanders kunnen vanaf nu zelf hun eigen Eneco GasBespaarBubbel opblazen via hun telefoon (webAR) of desktop (via eneco.nl/gasbespaarbubbel) en zien hoeveel gas zij kunnen besparen met een hybride warmtepomp.

www.publicisgroupe.nl

www.eneco.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

[Vacatures] Boomerang (part of Publicis Groupe) zoekt een Senior Strateeg

23-01-2026 | 08:49:00
Boomerang (part Publicis Groupe) is per direct op zoek naar Senior Strateeg • Amsterdam

[Vacatures] Boomerang (part of Publicis Groupe) zoekt een Head of Content Creation

23-01-2026 | 07:20:00
Boomerang (part of Publicis Groupe) is per direct op zoek naar Head of Content Creation - Amsterdam

[Vacatures] Boomerang (part of Publicis Groupe) zoekt een Creative Director (Dutch)

22-01-2026 | 16:12:00
Boomerang (part of Publicis Groupe) is per direct op zoek naar Creative Director (Dutch)

Bauer Media Outdoor met SUPR Spot Postcode Loterij

31-12-2025 | 13:20:00
Nationale Postcode Loterij is, dankzij Publicis Groupe en Bauer Media Outdoor, de eerste adverteerder die die zichtbaar is bij Jumbo Korneef op SUPR Spot locaties

25 opmerkelijke account wins in 2025

31-12-2025 | 12:45:00
Door het jaar heen publiceert Marketing Report over vele tientallen account wins


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[The List] Wunder

23-01-2026 | 13:38:12
Wunder is een creatief geleid en strategisch gedreven branding bureau uit Amsterdam.

[Vacatures] Fightclub zoekt een Performance Strategist Breda

23-01-2026 | 13:21:23
Fightclub is per direct op zoek naar Performance Strategist - Breda

WPP centraliseert productie-units in WPP Production

23-01-2026 | 12:01:00
WPP heeft aangekondigd voor zijn creatieve tak de collectieve productie per 23 februari 2026 samen te brengen in WPP Production. Het label Hogarth vervalt daarmee

Maarten Nefkens keert terug bij ACE als Strategy Director

23-01-2026 | 11:52:50
Neeltje Prevo is gestart als Account Director

[Vacatures] Fightclub zoekt een SEA Specialist

23-01-2026 | 10:47:00
Fightclub is per direct op zoek naar SEA Specialist - Breda
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.