Pink Chip van DeGiro en UN Women (AKQA Amsterdam) en Literacy Pen van Media.Monks in Cannes Shortlists

De campagne Pink Chip van DeGiro en UN Women die door AKQA Amsterdam is ontwikkeld, is opgenomen in de shortlists voor een Leeuw in de categorie Titanium, Fintech (Innovatie) en Glass: The Lion for Change bij de Cannes Lions International Festival of Creativity 2024.

Voor de categorie Fintech is de campagne zeker van de winst, aangezien er geen andere genomineerde is in deze categorie. In de categorie Titanium zijn er in totaal 20 genomineerden en in de categorie Glass: The Lion for Change 17.

De campagne gaat in op de kracht van vrouwelijk leiderschap om af  te rekenen met vooroordelen die nog steeds daarover bestaan. Samen met UN Women Nederland is onder de noemer de Pink Chip Index een index gelanceerd door DeGiro voor bedrijven met vrouwelijke CEO's om beleggen in bedrijven die geleid worden door vrouwen te promoten. Slechts 6 procent van de wereldwijd beursgenoteerde bedrijven wordt door een vrouw geleid.  

Media.Monks

Verder is Media.Monks genomineerd met de Literacy Pen-campagne voor de World Literacy Foundation voor een Leeuw in de categorie Early Stage Technology. Daar moet Media.Monks het opnemen tegen inzendingen uit Canada en Peru.

De campagne die Media.Monks heeft ontwikkeld, behelst een device dat vastgezet kan worden bij elke pen met een lichtgevend ergonomisch design waarbij via spraak woorden omgezet worden in tekst, zodat gebruikers die kunnen gebruiken om woorden te leren schrijven. De campagne is bedoeld om aandacht te vragen voor de naar schatting 773 miljoen analfabeten die er wereldwijd bestaan.

Het Cannes Lions International Festival of Creativity 2024 wordt van maandag 17 tot en met vrijdag 21 juni gehouden. In aanloop daartoe werden enkele shortlistlijsten geopenbaard; alle overige shortlists volgen rond 17 juni 2024.

Behoudens de campagnes van AKQA Amsterdam en Media.Monks zijn er geen andere Nederlandse genomineerden in de thans geopenbaarde shortlists opgenomen.

www.akqa.com

www.media.monks.com

www.canneslions.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Cannes Lions maakt Juryvoorzitters 2026 bekend

04-02-2026 | 14:51:00
Het Cannes Lions International Festival of Creativity, dat plaatsvindt van 22 tot en met 26 juni 2026, heeft de juryvoorzitters voor 2026 aangekondigd.

RA*W opent inschrijving Cannes Summer Course 2026

04-12-2025 | 13:00:00
De organisatie wil jonge creatieven meer tijd geven om met hun bureau het gesprek aan te gaan over deelname en de benodigde investering.

Cannes Lions presenteert jury voor LIONS Scholarship 2026

26-11-2025 | 11:00:34
Vanuit Nederland is alleen Sadira E. Furlow, Global Chief Brand and Comms Officer bij Tony’s Chocolonely, onderdeel van het panel.

Lex Bradshaw-Zanger wordt Academy Dean bij Cannes Lions

17-11-2025 | 12:20:00
De Brand Marketing Academy helpt marketingprofessionals hun strategische en creatieve vaardigheden te verdiepen en verbinding te maken met vakgenoten

Cannes Lions introduceert de Creative Brand Lion

13-11-2025 | 11:46:58
Omdat commerciële creativiteit wereldwijd business blijft veranderen, erkennen de Awards in 2026 baanbrekend werk met de Creative Brand Lion
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Remco Marinus: Een idee met een gat erin

06-02-2026 | 11:25:23
Adverteerders zoeken resultaat.
Snel. Zonder gedoe. Met een creatief idee dat je mediacentjes harder laat renderen.

Bob Koigi: Creatieve strategie centraal in Super Bowl 2026

06-02-2026 | 09:46:52
Nu Super Bowl LX nadert, lijkt merkreclame bijna net zo competitief te worden als de wedstrijd zelf.

Claire van Thiel stapt over naar Closed on Monday

06-02-2026 | 08:25:27
Ze maakt de overstap van TBWA\Neboko en gaat zich richten op het verder aanscherpen van de merkstrategie van het bureau.

[Vacancy] Revitalize zoekt een Creative Project Lead (nieuw bureau)

05-02-2026 | 15:33:00
Revitalize is per direct op zoek naar Creative Project Lead (nieuw bureau)  • (32 - 40 uur p/w) - Amsterdam

[Vacatures] Dentsu Creative Amsterdam zoekt een AI Art & Video Director

05-02-2026 | 09:25:00
Dentsu Creative Amsterdam is per direct op zoek naar AI Art & Video Director - Full-time · Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.