
Outbrain neemt Teads over; Altice krijgt groot belang in Outbrain
Technologisch platform Outbrain neemt Teads over voor 1 miljard dollar; 725 miljoen dollar wordt daarbij cash betaald. Teads is een wereldwijd omnichannel videoplatform dat sinds 2017 in handen is van Altice en destijds voor 307 miljoen dollar werd overgenomen. Altice krijgt na de transactie 42 tot 47 procent van Outbrain in handen
Altice
Altice is een Frans media- en telecombedrijf dat in handen is van de Franse mediamagnaat Patrick Drahi. Onder Altica vallen onder meer ook het Franse SFR, Meo, Moche en Uzo in Portugal, HOT in Israël. In maart kondigde Altice aan de Franse zenders als BFM en RMC te verkopen.
De verwachting is dat de overname in het eerste kwartaal van 2025 zal plaats vinden en dat is afhankelijk van toestemming van mededingingsautoriteiten.
Fusie
Deze overname, gevolgd door een fusie, leidt volgens de bedrijven tot een end-to-end omnichannel advertentieoplossing voor het open internet. De gecombineerde onderneming zal adverteerders toegang bieden tot uiteenlopende consumentmedia-ervaringen, variërend van Connected tv tot online winkelen.
David Kostman, de huidige CEO van Outbrain, zal de rol van CEO van het gecombineerde bedrijf op zich nemen. Asaf Porat wordt COO en zal de integratie van de twee bedrijven leiden. Altice, de huidige eigenaar van Teads, zal twee bestuursleden benoemen voor het gecombineerde bedrijf..
Lagere resultaten
Teads draaide wereldwijd in 2023 een jaaromzet van 600,9 miljoen euro met een operationele winst van 124,3 miljoen euro; dat was wel 3,7 procecnt minder omzet en 16,8 procent minder operationeel resultaat. Teads heeft 32 kantoren in 55 landen.
Ook bij het op de Amerikaanse Nasdaq beursgenoteerde Outbrain daalde de wereldwijde omzet in 2023 met 5,67 procent naar 935,8 miljoen dollar. Outbrain draaide een operationeel verlies van 8,6 miljoen dollar, wat wel een verbetering is ten opzichte van 2022 toen nog 13,5 miljoen aan verlies moest worden ingeboekt; dankzij financiele producten wist het bedrijf in 2023 een netto winst in te boeken van 10,2 miljoen euro.
Eigenaren Outbrain
Oprichter Yaron Galai bezit 7,4 procent van Outbrain, waarbij opvalt dat Bertelsmann een belang van 7,37 procent van Outbrain heeft. Shlomo Dovrat is via het Israëlische fintechbedrijf Viola Ventures met een belang van 12 procent de grootste aandeelhouder van Outbrain. Outbrain is in 2006 door Yaron Galai en Ori Lahav opgericht, twee Israëlische tech-ondernemers. Bij de transactie zullen de aandelen van de huidige eigenaren van Outbrain worden verwaterd, waarmee Altice de grootste individuele aandeelhouder wordt.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Teads-overname door Outbrain feit
Roy Vervenne (Teads) over connected tv en outstream adverteren
Tessa Johanneke van den Dool stapt over naar Teads
Teads publiceert trendrapport: Tech Themes 2025
Teads en VIDAA gaan samenwerken voor CTV Homescreen
Gepubliceerd door: David de Jong