NPO Start en Videoland doen mee aan NMO Kijkonderzoek

NPO Start en Videoland doen vanaf de lancering van fase 2 van het NMO Kijkonderzoek mee aan de meting van de streamingdiensten. Het Nationaal Media Onderzoek (NMO) is bezig om fase 2 te lanceren van het NMO Kijkonderzoek waarbij het kijkgedrag op alle devices wordt gemeten en niet langer alleen op het tv-toestel.

NMO bevestigt desgevraagd dat de NPO met NPO Start en de betaalde versie NPO Plus mee zal doen aan de tweede fase van het NMO Kijkonderzoek. Het kosteloze NPO Start bevat beperkte reclame van goede doelen. NPO Plus is de betaalde, reclamevrije versie van NPO Start. 

Previews en bereikcijfers per dienst

De manier van meten zal zo zijn dat previews (programma’s die eerder op de streamingdienst te zien zijn dan op lineaire tv) en de hele streamingdienst zullen worden gemeten. In de metingen zal onderscheid komen tussen ad tier (SAVOD) en premium tier (reclameloze versies). Dit is volgens NMO in ontwikkeling en hierover zal NMO meer bekend maken bij de lancering.

De streamingdiensten zullen op platformniveau met waarschijnlijk bereikcijfers in de rapportages komen. Streamingdiensten die niet participeren komen als VOD-overig (totaalcijfer van alle overige diensten gezamenlijk) voor in de rapportages. Catch-up wordt al gemeten in de huidige methodiek van het NMO Kijkonderzoek tot 28 dagen (op grote schermen) na lineaire uitzending.

Test

Er wordt thans getest met en gediscussieerd over fase 2 van het NMO Kijkonderzoek om te bezien wat er precies zal worden gerapporteeerd. Programmarapportages van streamingdiensten zijn volgens een zegsman van NMO wel een wens, maar zullen niet worden gerapporteerd.

Videoland en Ad Alliance

Ton Rozestraten, CCO van RTL Nederland en CEO van Ad Alliance (Nederland) bevestigt tegenover Marketing Report dat Videoland (van RTL Nederland) zal meedoen aan het NMO Kijkonderzoek en daartoe de previews alsmede het (totale) kijkgedrag op alle devices gemeten zal worden.

De grote internationale streamingdiensten als Netflix, Disney+ (Walt Disney Company) HBO Max (Warner Bros. Discovery), Prime Video (Amazon) en SkyShowtime (van Paramount en Comcast) hebben zich altijd afzijdig gehouden om aan het NMO Kijkonderzoek deel te nemen.

Ton Rozestraten gaf in een onlangs verschenen interview aan maandelijks met Warner Bros. Discovery en The Walt Disney Company te spreken en bezig te zijn hen te overtuigen opdat HBO Max en Disney+ mee doen met het NMO Kijkonderzoek, maar zijn naast technische aanpassingen, afhankelijk van toestemming vanuit hun hoofdkantoren in de Verenigde Staten. Ton Rozestraten verwacht dat HBO Max en Disney+ eind 2025, begin 2026 aan het NMO Kijkonderzoek zullen participeren.

Internationale streamers afzijdig

Marketing Report heeft een aantal streamingdiensten gevraagd of ze zullen meedoen, maar deze hebben nog niet gereageerd. Tot nu toe zijn Amerikaanse streamingdiensten afhoudend als het gaat om meedoen aan bereiksonderzoeken. NMO gaf aan dat er tussen NMO, brancheorganissatie Screenforce en verschillende streamingdiensten constructieve gesprekken gaande zijn. Ook deze diensten kunnen volgens NMO gemeten worden.

In de loop van september zal NMO naar verwachting fase 2 van het NMO Kijkonderzoek presenteren.

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

NMO Luistercijfers juni 2025: Qmusic marktleider

09-07-2025 | 19:50:00
Marketing Report heeft de juni 2025-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Hieruit blijkt dat Qmusic het marktleiderschap heeft behouden in alle doelgroepen. Bij de meeste radiostations is er sprake van stabilisatie met wat lichte schommelingen

Spotta en GfK presenteren folderbereik in gratis webinar

07-07-2025 | 11:48:15
Spotta organiseert op 4 september samen met GfK een webinar over het bereik van folders in Nederland.

[DutchMedia Podcast] Patricia Sonius te gast over NMO

20-06-2025 | 10:11:00
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite

NMO Luistercijfers mei 2025: Qmusic overal marktleider

06-06-2025 | 15:31:13
Marketing Report heeft de mei 2025-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Hieruit blijkt dat de ingevoerde minutenregistratie nauwelijks effect heeft op de cijfers

Marc Visch krijgt kritiek op NMO terug als een boemerang

23-05-2025 | 19:00:00
Marc Visch, hoofdredacteur en directeur van RTV Drenthe, krijgt in feite zijn kritiek (via Linkedin) op het NMO Luisteronderzoek  als een boemerang terug van het Nationaal Media Onderzoek
 

 

Gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.