Natwerk maakt merkcampagne voor ERU

Dat loopt lekker gesmeerd

Het Nederlandse kaasmerk Koninklijke ERU lanceert een merkcampagne waarin de hectische gezinsochtend centraal staat. Met deze campagne wordt het merk, dat vorig jaar tweehonderd jaar bestond, nieuw leven ingeblazen. In de campagne staat het door Nederlanders geliefde product Goudkuipje centraal.

Nieuw leven in een iconisch merk

Audrey van Ham, CEO van ERU: “ERU is het nummer 1 smeerkaasmerk van Nederland, maar heeft al een tijd niets meer van zich laten horen. Met deze campagne willen we het merk ERU en het product Goudkuipje weer stevig op de kaart zetten in Nederland, zodat het weer top-of-mind is bij Nederlanders.” 

Hiervoor is onder andere een merkbelofte ontwikkeld door reclamebureau Natwerk: Dat loopt lekker gesmeerd. De strategie speelt in op het drukke, chaotische leven van ouders met schoolgaande kinderen.

Audrey van Ham: “We willen laten zien dat je met ERU snel, maar ook met kwaliteit, iets op tafel kunt zetten, of het nu gaat om een lunch voor je kinderen of een borrelhapje voor gasten.”

Tom te Buck, strateeg bij Natwerk: "Een iconisch merk als ERU nieuw leven inblazen, dat is de droom van ieder reclamebureau. Het merkidee is gestoeld op gemak, omdat dit een van de belangrijkste redenen is voor mensen om smeerkaas te kopen. Maar het is ook een product waar plezier van af moet stralen. Daarom hebben we de belofte Dat loopt lekker gesmeerd expres groots neergezet, een grote belofte voor een klein kuipje smeerkaas. Daarmee brengen we humor in het merk, een effectief wapen om het merk weer op de kaart te zetten.”

Maak kennis met de familie Reems

In de campagne staat de familie Reems centraal. Een gezin met zes kinderen, geen standaard reclamegezin. Creatives Sjors Roovers en Lex Segers (Natwerk): “Goudkuipje is een iconisch merk waarmee we zelf zijn opgegroeid. We kozen bewust voor een groot gezin, waar de ochtenden extra hectisch zijn. Gelukkig verloopt het smeren van broodjes, bolletjes en crackers soepel met ERU Goudkuipje.”

De campagne wordt door mediabureau Match My Brand 360 graden uitgerold over TV, (digital-)out-of-home, social media en in samenwerking met influencers.

Internationale vertaling

Audrey van Ham: "Naast de campagne is er aandacht voor de uitbreiding naar markten als België en Duitsland. Voor deze landen zal de campagne lokaal aangepast worden, rekening houdend met culturele verschillen en taalbarrières. Hierdoor combineert ERU haar bekende identiteit met maatwerkcommunicatie in nieuwe markten.”

Credits:
Klant: Koninklijke ERU | Bureau: Natwerk | Media: Match My Brand | Productie: Better Call Sol | Regie: Joris Weerts | Sound Design: Bertus Pelser – AMP Amsterdam | Edit: Martin Heijgelaar | VFX / Online: Studio Whoohoo | Grading: De Grot

www.natwerk.nl

[Vacatures] UNLIKE zoekt een Social Advertiser

06-01-2026 | 09:46:00
UNLIKE is per direct op zoek naar Social Advertiser 

[Vacatures] UNLIKE zoekt een Social Media Manager

06-01-2026 | 09:23:00
UNLIKE is per direct op zoek naar Social Media Manager

Natwerk en ARTIS realiseren actie rondom Mook Uhm

31-12-2025 | 17:01:13
Natwerk heeft samen met ARTIS een concept ontwikkeld om de geboorte van het olifantenkalf Mook Uhm te vieren

Natwerk ontwikkelt campagne ‘t Feest begint bij Gall & Gall

06-12-2025 | 02:08:00
Natwerk heeft de feestdagencampagne van Gall & Gall ontwikkeld onder de noemer ’t Feest begint bij Gall & Gall

TBWA\NEBOKO houdt huis bij Effies 2025

13-11-2025 | 22:53:00
Woeaaaaah! Het kan bijna niet anders dan dat TBWA\NEBOKO alle Nederlandse Effie-records heeft gebroken


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

VodafoneZiggo lanceert campagne en andere huisstijl voor Ziggo

12-01-2026 | 15:06:00
VodafoneZiggo heeft een campagne gelanceerd en een andere huisstijl geintroduceerd voor het vaste telecommerk Ziggo

INDIE en Schoonenberg lanceren internationale campagne

12-01-2026 | 14:59:00
De campagne richt zich op de kleine momenten die het leven betekenis geven en die vaak ongemerkt verdwijnen wanneer goed horen niet meer vanzelfsprekend is.

[SHOWREEL] O2H Creative Solutions

12-01-2026 | 14:19:38
O2H Creative Solutions is een creatief bureau dat oplossingen biedt voor effectieve communicatie binnen het volledige buitenreclamelandschap.

N=5 ontwikkelt campagne en visuele identiteit Simon Lévelt

12-01-2026 | 14:07:00
Simon Lévelt lanceert een merkidentiteit en campagne onder de naam Vol van avontuur.

Peter van Wijnaerde: Kun je een CFO met AI maken?

12-01-2026 | 08:00:00
Wat agencies vandaag voelen met AI, voelen vrachtwagenchauffeurs al jaren. Sinds Polen toetrad tot de EU leven ze in een prijzenoorlog die niet te winnen valt
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Laura Heerlien

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.