Natwerk en ARTIS-Micropia vieren 10-jarig jubileum met beschimmelde taart

ARTIS-Micropia viert zijn 10-jarig bestaan op een opvallende manier: met een beschimmelde taart. Dit concept, bedacht en ontwikkeld door creatief bureau Natwerk, markeert de start van een jubileumjaar voor het museum dat wereldwijd bekendstaat als het eerste museum dat volledig gewijd is aan microben. Natwerk werkte voor de campagne samen met onder andere Patisserie Holtkamp Amsterdam en Chuck Studios.

Een creatief concept van Natwerk Natwerk, de creatieve partner van ARTIS-Micropia, stond centraal in de ontwikkeling van het jubileumconcept. Het bureau wilde een beeld neerzetten dat het belang van microben op een visuele manier tastbaar maakt.

Wessel Beumer, Creative Director bij Natwerk. ““Soms kan één beeld genoeg zijn. Een totaal beschimmelde taart spreekt boekdelen om het tienjarig bestaan van dit microbenmuseum te vieren. We wilden iets neerzetten dat het verhaal van microben niet alleen vertelt, maar ook zichtbaar maakt.”

De taart als symbool

Voor de realisatie van de taart werkte Natwerk samen met Patisserie Holtkamp Amsterdam. Jordy Cambach van Holtkamp: “Toen ARTIS langskwam om een taart te maken voor microben waren we meteen enthousiast. Het leuke hieraan is dat we helemaal contra moeten denken. Normaal gesproken wil je juist geen schimmels in je taart hebben voor voedselveiligheid, nu juist wel.” Het resultaat was een beschimmelde taart waarop microben zoals Penicillium en Aspergillus floreren.

Chuck Studios legt het vast

Om de schoonheid van de beschimmelde taart vast te leggen, benaderde Natwerk foodfotografie-specialist Chuck Studios. Hun uitdaging was om de taart, bezaaid met biljoenen microben, op een esthetische en visueel prikkelende manier in beeld te brengen. Met precisie en oog voor detail creëerden zij het opvallende beeld dat nu centraal staat in de campagne.

Microben als onmisbare opruimers

Thomas Swierts, hoofd van ARTIS-Micropia: “Mensen zien microben zoals schimmels vaak als iets vies, maar ze spelen een cruciale rol in onze ecosystemen. Ze breken allerlei materialen af zodat de voedingsstoffen weer beschikbaar worden voor andere organismen en ook wij er uiteindelijk weer profijt van kunnen hebben. Dankzij het grote contrast met een exclusieve taart van Patisserie Holtkamp Amsterdam laten we op een speelse manier zien hoe microben als opruimers in de natuur de kringloop sluitend maken. Want zelfs zo’n heerlijke taart wordt netjes opgeruimd door microben als wij die laten staan.”

Naast de beschimmelde taart, die in ARTIS-Micropia te zien is, organiseert het museum een jaar vol evenementen ter viering van het jubileum. Bezoekers kunnen deelnemen aan lezingen, tentoonstellingen en interactieve activiteiten die de wereld van microben tot leven brengen.

Credits:
Klant: ARTIS, ARTIS-Micropia
Bureau: Natwerk | Creatie: Tim Teunissen & Bob Dijkshoorn | Creatieve Directie: Wessel Beumer | Account: Daphne Weers Linthorst | Productie: Linda Peterse / Jorieke de Jong | Productiemaatschappij: Chuck Studios | Fotograaf/camera: Sasha Horsthuis | Producer: Ellen Timmer | Beeldbewerker/retouch: Tristen Mackenzie | SFX: Leonardo Grassi

www.natwerk.nl

www.chuckstudios.com

www.artis.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

TBWA\NEBOKO houdt huis bij Effies 2025

13-11-2025 | 22:53:00
Woeaaaaah! Het kan bijna niet anders dan dat TBWA\NEBOKO alle Nederlandse Effie-records heeft gebroken

Natwerk wint pitch Slachtofferhulp en start merkcampagne

13-11-2025 | 09:58:00
Natwerk is in september 2025 na een pitch verkozen als creatief bureau van Slachtofferhulp Nederland. Natwerk is direct aan de slag gegaan met de merkpositionering en een campagne voor Slachtofferhulp Nederland

Natwerk en ARTIS lanceren DONKER IN ARTIS!

11-11-2025 | 11:54:00
Terwijl Amsterdam oplicht in feestverlichting, kiest ARTIS bewust voor duisternis.

Marlies van Voorthuizen: Mentale gezondheid luistert nauw

29-10-2025 | 12:01:00
Op World Mental Health Day lanceerden Zilveren Kruis en de KNVB de campagne Trap het gesprek af. In het interview vertelt van Voorthuizen hier meer over

Jurgen Retra: Een klein gebaar zegt meer dan duizend woorden

29-10-2025 | 11:43:00
Op World Mental Health Day lanceerden Zilveren Kruis en de KNVB de campagne Trap het gesprek af. In het onderstaand interview vertelt Natwerk hier meer over

 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Vacatures] De Nieuwe Zaak (DNZ) zoekt een SEA Specialist

21-11-2025 | 12:02:00
De Nieuwe Zaak (DNZ) is per direct op zoek naar SEA Specialist - Hybride, Zwolle

Being There wint pitch en lanceert Europese Melitta-campagne

21-11-2025 | 11:33:23
Always up for good coffee gaat deze maand live in NL, Zweden, Duitsland en Frankrijk en wordt via online kanalen, social en op de winkelvloer uitgerold.

Roorda en CoMensha roepen op om mensenhandel uit te sluiten

21-11-2025 | 11:16:00
Het initiatief vraagt aandacht voor signalen van uitbuiting, omdat slachtoffers vaak onzichtbaar blijven. Veel Nederlanders herkennen deze signalen niet

Glenn da Silva & Bente van Deventer: UNLIKE bouwt merken via social

21-11-2025 | 10:51:25
Glenn da Silva en Bente van Deventer van UNLIKE spreken met Bas Vlugt over de manier waarop social het vertrekpunt vormt voor merkontwikkeling

KPN opent de lijn om te appen met Sint

21-11-2025 | 08:55:21
Via een online ouderportaal kunnen ouders gegevens over hun kinderen invoeren, zoals naam, leeftijd en interesses.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.