N=5 wint D&AD Pencil voor campagne Consumentenbond

Creatief bureau N=5 heeft in Londen een D&AD Wooden Pencil ontvangen voor de campagne Eerlijk Waar?!, ontwikkeld voor de Consumentenbond. De prijs werd toegekend in de categorie Illustratie. De D&AD Awards gelden als een van de meest prestigieuze onderscheidingen binnen de creatieve industrie en worden gezien als kwaliteitsstempel voor sterke concepten en excellente uitvoering.

De campagne maakt deel uit van de merkpositionering Eerlijk is eerlijk van de Consumentenbond en brengt waargebeurde consumentenverhalen tot leven via animatie.

Consumentenverhalen als animatie

De serie bestaat uit geanimeerde video’s van 90 seconden, gebaseerd op meldingen via het platform Meldpunt Eerlijk. De verhalen, die als telefoongesprekken worden gepresenteerd, worden geïllustreerd en geanimeerd tot korte films. De aanpak levert herkenbare content op die met name goed presteert op sociale media.

Paul Wagemaker, creatief directeur N=5: "Met deze serie laten we zien dat content niet kort en vluchtig hoeft te zijn om aandacht te grijpen – en vast te houden. Juist door langere formats te combineren met verhalen en een beeldtaal die vanuit de doelgroep zelf komen, hebben we een brug geslagen tussen inhoud en entertainment. Een tof voorbeeld van wat het kan opleveren als klant en bureau hetzelfde voor ogen hebben en durven te vertrouwen op creativiteit."

Relevantie onder jongere doelgroepen

De campagne richt zich expliciet op millennials en Gen Z en is community-gedreven opgezet. Hiermee weet de Consumentenbond een jonger publiek aan zich te binden. Eerlijk Waar?! won eerder ook bij de ADCN, Lovie Awards en Content Marketing Awards.

www.nis5.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

N=5, HOWDY en Patta ontwikkelen campagne Mentrum

15-05-2025 | 13:25:00
Campagne ‘De Rugzak van Amsterdam’ maakt psychische kwetsbaarheid zichtbaar.

N=5 en KVK zetten jonge ondernemers in de spotlight

17-04-2025 | 14:12:05
Op Koningsdag organiseren KVK en bureau N=5 de activatie Kraampje van Koophandel, waarmee kinderen op de vrijmarkt in Amsterdam ondersteuning krijgen bij hun eerste stappen als ondernemer.

Beyoncé x Levi's | Heineken | KitKat

14-04-2025 | 09:04:00
Anne Stokvis (N=5): Beyoncé x Levi's | Heineken | KitKat

DDB en Fitzroy aan kop bij Esprix-uitreiking

11-04-2025 | 15:09:54
Tijdens de Esprix-uitreiking op 15 mei in het STRAAT Museum in Amsterdam ontvangen 26 campagnes in totaal 32 bekroningen.

Anne Stokvis over Holland & Barrett, SXSW London en Beyoncé

01-04-2025 | 07:51:00
Wij spreken Executive Creative Director en partner Anne Stokvis over onder meer de skincare-campagne van Holland & Barrett, SXSW London en Beyoncé.

Gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.