N=5 wint D&AD Pencil voor campagne Consumentenbond

Creatief bureau N=5 heeft in Londen een D&AD Wooden Pencil ontvangen voor de campagne Eerlijk Waar?!, ontwikkeld voor de Consumentenbond. De prijs werd toegekend in de categorie Illustratie. De D&AD Awards gelden als een van de meest prestigieuze onderscheidingen binnen de creatieve industrie en worden gezien als kwaliteitsstempel voor sterke concepten en excellente uitvoering.

De campagne maakt deel uit van de merkpositionering Eerlijk is eerlijk van de Consumentenbond en brengt waargebeurde consumentenverhalen tot leven via animatie.

Consumentenverhalen als animatie

De serie bestaat uit geanimeerde video’s van 90 seconden, gebaseerd op meldingen via het platform Meldpunt Eerlijk. De verhalen, die als telefoongesprekken worden gepresenteerd, worden geïllustreerd en geanimeerd tot korte films. De aanpak levert herkenbare content op die met name goed presteert op sociale media.

Paul Wagemaker, creatief directeur N=5: "Met deze serie laten we zien dat content niet kort en vluchtig hoeft te zijn om aandacht te grijpen – en vast te houden. Juist door langere formats te combineren met verhalen en een beeldtaal die vanuit de doelgroep zelf komen, hebben we een brug geslagen tussen inhoud en entertainment. Een tof voorbeeld van wat het kan opleveren als klant en bureau hetzelfde voor ogen hebben en durven te vertrouwen op creativiteit."

Relevantie onder jongere doelgroepen

De campagne richt zich expliciet op millennials en Gen Z en is community-gedreven opgezet. Hiermee weet de Consumentenbond een jonger publiek aan zich te binden. Eerlijk Waar?! won eerder ook bij de ADCN, Lovie Awards en Content Marketing Awards.

www.nis5.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

N=5 ontwikkelt vervolgcampagne voor De FinancieringsGids

24-07-2025 | 12:50:00
Met deze campagne bouwen de betrokken partijen verder aan het vergroten van de bekendheid en het inzicht in financieringsmogelijkheden voor ondernemers.

N=5 en Breaker spelen in op internetcultuur

10-07-2025 | 15:39:26
Bekende GIF-personages worden losgemaakt uit hun eindeloze loops, waarmee Breaker voor het eerst in 24 jaar afstapt van de bekende knijpverpakking.

N=5 ontwikkelt Stats for Equality-campagne voor PwC

08-07-2025 | 15:20:12
Met realtime data en statistieken wil het bedrijf, samen met reclamebureau N=5, hardnekkige vooroordelen in het vrouwenvoetbal doorbreken.

Sink or Swim: Puck de Mol van Otterloo en Tristan Albers

11-06-2025 | 10:55:00
Veel bureaus kiezen ervoor om starters meteen volop aan het werk te zetten, in de hoop dat ze blijven drijven.

N=5 ontwikkelt tweede campagne KVK rondom Handelsregister

10-06-2025 | 17:34:00
Onder de titel Anders overkomen laat de campagne zien welke gevolgen onjuiste bedrijfsgegevens kunnen hebben.

Gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.