Mirte Stut start maatschappelijk bureau Yugen

Merkstrateeg Mirte Stut heeft Yugen opgericht. Een bureau dat zich richt op bedrijven en organisaties die maatschappelijk van betekenis willen zijn en zichtbare impact willen maken. Mirte Stut was vanaf 2013 als zelfstandig mediastrateeg actief via haar eigen label Amsterdam Aan Zee.

Yugen wil bedrijven helpen met het claimen en waarmaken van hun maatschappelijke positie en belofte. Intern en extern.  Yugen gaat samenwerken met een mix aan vakspecialisten op de

Gebieden merkstrategie, organisatiecultuur en maatschappelijke impact. Onafhankelijk brandconsultant Marc Oosterhout -één van de oprichters van N=5, voorzitter SIRE en crowd funding platform Voor de kunst en bestuurslid Natuurmonumenten, nu werkzaam onder de naam Eastwood. The art of positioning ondersteunt Yugen als ambassadeur.

Marc Oosterhout: “Een commerciële organisatie kan niet meer succesvol zijn zonder oog te hebben voor de wereld om ons heen. Steeds meer bedrijven moeten hun license to operate verdienen. Ik denk dat het initiatief van Mirte, Yugen hier krachtig invulling aan geeft”

Transformeren

Mirte Stut: “Veel bedrijven willen en of moeten transformeren maar worstelen ook met vragen: Wat wordt je toekomstproof strategie en richtinggevende verhaal passend bij de beweging die je wilt maken? Welke relevante rol pak je in de maatschappij en hoe maak je dit concreet, zowel in de organisatie als naar buiten? Yugen helpt om meer betekenis en impact – ‘positieve veranderkracht’ noemen wij dat – te realiseren. Zowel intern als extern.”

Binnen = Buiten

Yugen wil verandering realiseren van binnenuit, zichtbaar tot ver buiten de kantoormuren. Van strategie tot zichtbare impact. Yugen realiseert dit door de combinatie van drie kennisdomeinen en disciplines. Mirte Stut: “We zaaien merkstrategie, planten organisatiecultuur en oogsten maatschappelijke impact. Want echte impact maak je pas als je strategie en verhaal ook in de organisatie verankerd wordt, de hele organisatie meebeweegt én resultaten voor mensen, natuur en maatschappij concreet zichtbaar, tastbaar en meetbaar zijn. Ook belangrijk voor het aantrekken van talent en andere stakeholders.”

Coalitie van experts

De experts die voor Yygen werken zijn naast Marc Oosterhout en Mirte Stut, merkstrateeg Trudelies van der Poel, organisatiestrategen Annemarie Bleeker en Derk van der Pol, en impactstrategen Christine Swart en Madelon Engelen van Firma Twist.

www.bureauyugen.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

GTIA: AI vergroot druk op tech-partners

13-05-2026 | 09:53:00
Slechts 19 procent van de IT service providers kwalificeert zich als AI-driven: organisaties met formeel AI-leiderschap

Foodmaker breidt uit naar 700 Jumbo-winkels

12-05-2026 | 10:09:00
De introductiecampagne en PR zijn verzorgd door Numen. Topschaatsers Kjeld Nuis en Joy Beune zijn het gezicht van de landelijke uitrol.

Remi Kuchler: PR draait steeds meer om geloofwaardigheid

11-05-2026 | 16:01:00
We spreken hem over PR, positionering, media en de invloed van AI op communicatie.

ACE PR wint Center Parcs pitch

11-05-2026 | 08:36:00
De samenwerking volgde op een pitchtraject in maart en richt zich op het versterken van de positie van Center Parcs als lifestylemerk

MediaMarkt en Hibou/x bouwen digital human

08-05-2026 | 08:42:00
De avatar moet consumenten ondersteunen bij het zoeken, vergelijken en kiezen van producten via conversational search.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

VIA Nederland met programma op Clipper-schip tijdens Cannes Lions

15-05-2026 | 15:42:00
VIA Nederland zal tijdens de Cannes Lions op het schip Clipper Stad Amsterdam in Cannes tijdens het Cannes Lions-festival voor de kust een programma brengen over creativiteit, branding en creatieve technologie met sprekers uit de reclame, technologie, design en media

MediaMarkt lanceert internationale WK-campagne met Jürgen Klopp

15-05-2026 | 15:12:00
MediaMarkt heeft een internationale campagne gelanceerd rond het aankomende WK Voetbal

Cees Faes: You Dutch? Lots of Dutch girls inside

14-05-2026 | 17:55:00
Er schieten momenteel meer AIO-bureaus (AI Optimization) uit de grond dan proppers op de strip van Lloret de Mar in 1998

Andy Mosmans: (N)Odido

13-05-2026 | 11:46:00
Odido wilde laten zien dat het anders kon. Beter. Menselijker. Totdat de werkelijkheid zich meldde.

Dentsu bundelt media en creatie voor influencermarketing

13-05-2026 | 10:39:30
Dentsu Influence brengt teams en disciplines samen, van SEO en Branded Content tot Social Commerce, Brand Activations en Gaming
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.