[Marketing Report Cannes 2024] Vivian Kowalski en Marieke Kraanen (Somention): We pleiten voor jong talent in Cannes

New Business Radio zendt een week lang uit vanaf Cannes Lions - het grootste reclamefestival op aarde. Iedere dag ontvangen we toonaangevende gasten uit de wereld van media en marketingcommunicatie. De uitzendingen zijn dagelijks live te beluisteren en als podcast op de website van Marketing Report.

We spreken Vivian Kowalski, Executive Creative Director, en Marieke Kraanen, Art Director van Somention, over de evolutie van marketing bij Cannes, de invloed van social media, en het belang van jonge talenten in de reclamewereld.

Marieke Kraanen: "Cannes is oorspronkelijk ontstaan vanuit de traditionele reclame, maar eigenlijk zie je hier op de boulevard alleen maar Meta, TikTok, Pinterest en andere social kanalen. Wij zijn natuurlijk een social bureau, dus ik vind dat heel tof. Ik vraag me soms af of de mensen die hier rondlopen überhaupt weten wat bepaalde TikTok-termen inhouden. Ik zag allemaal goodybags met teksten in Gen-Z taal. Op een tasje stond bijvoorbeeld: 'It's giving Cannes', wat betekent dat het een goede vibe brengt, een toffe ervaring is. Ik vind het heel grappig dat dat op die tasjes staat, want waarschijnlijk weet de helft niet eens wat het betekent."

Vivian Kowalski: "Ik vind het eigenlijk zonde dat hier nog zo weinig jonge mensen rondlopen. Jonge Honden en RA*W zijn topinitiatieven, maar ik zie hier vooral C-level en bureaudirecteuren rondlopen. Zij begrijpen soms niet wat er in de wereld van social gebeurt, terwijl dat wel de toekomst is waar we naartoe gaan op het gebied van marketing. Dus daar wil ik voor pleiten, dat we niet alleen maar op C-level hier met elkaar aan het kletsen zijn, maar juist jonge mensen in de spotlight zetten."

Luister het interview hier: 

www.somention.com

OranjeBitterBallenBorrel – meld je gratis aan!

De OranjeBitterBallenBorrel is onze geweldige afsluiting van Cannes 2024. Op donderdag 20 juni in en bij het café van de Embassy of Dutch Creativity. De OranjeBitterBallenBorrel begint om 18:00 uur en valt daarmee samen met het laatste uur uitzending van Marketing Report Radio vanuit Cannes. Meld je hier GRATIS aan.

www.canneslions.com

www.newbusinessradio.nl

Lees ook:

Cannes Lions presenteert juryline-up 2026

17-04-2026 | 11:01:17
Volgens de organisatie weerspiegelt de samenstelling van de jury hoe het vakgebied zich ontwikkelt.

ACC brengt Cannes Lions opnieuw naar België met St-Canneke

14-04-2026 | 15:59:00
ACC organiseert voor de twaalfde keer St-Canneke, het event waarin de inspiratie van Cannes Lions wordt vertaald naar de Belgische creatieve sector.

Darre van Dijk over ADCN, SAN en Cannes Lions

27-03-2026 | 07:46:00
Marketing Report is in Amsterdam.. We spreken met Darre van Dijk, Chief Creative Officer van TBWA\NEBOKO. Aanleiding zijn de nominaties voor de ADCN Awards en SAN Accenten én de blik vooruit op Cannes Lions

OranjeBitterBallenBorrel opent Cannes seizoen 2026

25-03-2026 | 09:30:00
OranjeBitterBallenBorrel opent Cannes seizoen 2026. Tussen de tropische planten van Hotel Jakarta in Amsterdam leek het even of Cannes naar Amsterdam was gekomen

Cannes Lions maakt Juryvoorzitters 2026 bekend

04-02-2026 | 14:51:00
Het Cannes Lions International Festival of Creativity, dat plaatsvindt van 22 tot en met 26 juni 2026, heeft de juryvoorzitters voor 2026 aangekondigd.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

AI AM breidt uit en wijst op AI-achterstand Nederland

23-04-2026 | 15:42:12
Volgens de initiatiefnemers wijst die groei op een bredere uitdaging: de adoptie van AI in Nederland blijft achter door een gebrek aan infrastructuur.

Dorst & Lesser verzorgt socialstrategie Center Parcs

23-04-2026 | 15:17:53
De samenwerking richt zich op het verbreden van de merkperceptie, waarbij het merk zich positioneert als meer dan een familieresort.

Coen Zuijdervliet: Reet, kak, bil (of gewoon goede reclame?)

23-04-2026 | 10:12:30
Er lijken de laatste tijd wat ongeschreven reclameregels te sneuvelen. En eerlijk? Dat is verfrissend.

SteamTalmark start wervingscampagne Veiligheid & Service

23-04-2026 | 09:50:00
In de campagne staan huidige medewerkers centraal, die potentiële collega’s uitnodigen om als buddy mee te lopen en het vak van dichtbij te ervaren.

Stukje van mij Global Grand Effie Contender

23-04-2026 | 07:19:00
KPN heeft met de campagne Stukje van mij een nominatie gekregen als Global Grand Effie Contender tijdens de Global Best of the Best Effie Awards 2025. Eerder werd de campagne al bekroond bij de Effie Europe Awards
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.