[Marketing Report Cannes 2024] Vivian Kowalski en Marieke Kraanen (Somention): We pleiten voor jong talent in Cannes

New Business Radio zendt een week lang uit vanaf Cannes Lions - het grootste reclamefestival op aarde. Iedere dag ontvangen we toonaangevende gasten uit de wereld van media en marketingcommunicatie. De uitzendingen zijn dagelijks live te beluisteren en als podcast op de website van Marketing Report.

We spreken Vivian Kowalski, Executive Creative Director, en Marieke Kraanen, Art Director van Somention, over de evolutie van marketing bij Cannes, de invloed van social media, en het belang van jonge talenten in de reclamewereld.

Marieke Kraanen: "Cannes is oorspronkelijk ontstaan vanuit de traditionele reclame, maar eigenlijk zie je hier op de boulevard alleen maar Meta, TikTok, Pinterest en andere social kanalen. Wij zijn natuurlijk een social bureau, dus ik vind dat heel tof. Ik vraag me soms af of de mensen die hier rondlopen überhaupt weten wat bepaalde TikTok-termen inhouden. Ik zag allemaal goodybags met teksten in Gen-Z taal. Op een tasje stond bijvoorbeeld: 'It's giving Cannes', wat betekent dat het een goede vibe brengt, een toffe ervaring is. Ik vind het heel grappig dat dat op die tasjes staat, want waarschijnlijk weet de helft niet eens wat het betekent."

Vivian Kowalski: "Ik vind het eigenlijk zonde dat hier nog zo weinig jonge mensen rondlopen. Jonge Honden en RA*W zijn topinitiatieven, maar ik zie hier vooral C-level en bureaudirecteuren rondlopen. Zij begrijpen soms niet wat er in de wereld van social gebeurt, terwijl dat wel de toekomst is waar we naartoe gaan op het gebied van marketing. Dus daar wil ik voor pleiten, dat we niet alleen maar op C-level hier met elkaar aan het kletsen zijn, maar juist jonge mensen in de spotlight zetten."

Luister het interview hier: 

www.somention.com

OranjeBitterBallenBorrel – meld je gratis aan!

De OranjeBitterBallenBorrel is onze geweldige afsluiting van Cannes 2024. Op donderdag 20 juni in en bij het café van de Embassy of Dutch Creativity. De OranjeBitterBallenBorrel begint om 18:00 uur en valt daarmee samen met het laatste uur uitzending van Marketing Report Radio vanuit Cannes. Meld je hier GRATIS aan.

www.canneslions.com

www.newbusinessradio.nl

Lees ook:

RAW organiseert treinpitch naar Cannes voor KWF

28-05-2026 | 08:00:00
RAW organiseert ook dit jaar een treinpitch naar het Cannes Lions International Festival of Creativity. Tijdens de reis werken deelnemers van de RAW Cannes Summer Course 2026 aan een briefing van KWF

VIA Nederland met programma op Clipper-schip tijdens Cannes Lions

15-05-2026 | 15:42:00
VIA Nederland zal tijdens de Cannes Lions op het schip Clipper Stad Amsterdam in Cannes tijdens het Cannes Lions-festival voor de kust een programma brengen over creativiteit, branding en creatieve technologie met sprekers uit de reclame, technologie, design en media

Jerome Kuijken: LinkedIn aan de Côte d’Azur

13-05-2026 | 15:34:06
Cannes. Nog iets meer dan een maand en dan mogen we weer. En wat heb ik er weer zin in.

DEPT keert terug naar Cannes met Secret Garden

12-05-2026 | 15:27:00
DEPT keert tijdens Cannes Lions 2026 terug met de Secret Garden, een besloten ontmoetingsplek vlak naast de Croisette.

Cannes Off the Grid keert terug tijdens Cannes Lions

11-05-2026 | 15:17:00
Met Cannes Off the Grid ontstaat ruimte voor kleinschalige gesprekken, inspiratie en inhoudelijke verdieping buiten de bekende festivallocaties.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

KesselsKramer in voorlopige surseance

29-05-2026 | 14:19:00
Het Amsterdamse creatieve bureau KesselsKramer is door de rechtbank Amsterdam op 27 mei 2026 voorlopige surseance van betaling verleend. Mr. Els Doornhein van De Vos& Partners Advocaten is als bewindwoerder aangesteld

[Vacatures] CS Digital Media zoekt een Websitebeheerder / Webflow Developer

29-05-2026 | 10:56:00
CS Digital Media is per direct op zoek naar Websitebeheerder / Webflow Developer - Parttime

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een Junior Social Media Manager

29-05-2026 | 10:01:00
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar Junior Social Media Manager - Fulltime · Amsterdam

[Vacatures] ACE zoekt een Senior Social Creative

29-05-2026 | 09:18:00
ACE is per direct op zoek naar Senior Social Creative - Fulltime · Amsterdam

FCB Amsterdam ontwikkelt WK-campagne voor Kansspelautoriteit

28-05-2026 | 14:51:19
De Kansspelautoriteit lanceert richting het WK voetbal 2026 de campagne Laat je niet zoek spelen.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.