Markeffect en KNVB brengen spreiding voetbalfans in kaart

KNVB Expertise, het kennis- en innovatiecentrum betaald voetbal, heeft samen met de 34 betaald voetbalclubs en marktonderzoeksbureau Markeffect een kaart ontwikkeld waarop te zien is waar seizoenkaarthouders van Nederlandse BVO’s wonen. De data is gebaseerd op de postcodes van supporters en gekoppeld aan de gemeentelijke inwonersaantallen van het CBS (2023).

Uit de gegevens blijkt dat in alle 342 Nederlandse gemeenten mensen wonen met een seizoenkaart. In absolute aantallen telt Rotterdam de meeste seizoenkaarthouders (9017). Relatief gezien staat Edam-Volendam bovenaan, waar 7,7 procent van de inwoners een seizoenkaart bezit.

Inzicht in spreiding per gemeente

De interactieve kaart toont per gemeente de drie clubs met de meeste seizoenkaarthouders. Bij gelijke aantallen krijgt de club die alfabetisch vooraan staat voorrang. Het percentage per club wordt berekend op basis van het aantal seizoenkaarthouders ten opzichte van het gemeentetotaal.

Datavisualisatie met kleurdichtheid

Gemeenten waarin het grootste deel van de seizoenkaarthouders tot één club behoort, worden in kleur weergegeven met verschillende dichtheden: van 70 tot 100 procent. Gemeenten zonder duidelijke clubvoorkeur of met te weinig gegevens blijven grijs.

De volledige kaart is te bekijken via KNVB Expertise.

www.markteffect.nl

Lees ook:

Helft Nederlanders open voor AI in klantcontact

20-03-2026 | 12:29:00
De acceptatie is echter afhankelijk van het vermogen om klantvragen daadwerkelijk op te lossen. Dat blijkt uit de Nationale Voice Monitor

Voetbalkaart: dit zijn de voetbalhotspots van Nederland

17-03-2026 | 10:34:00
De KNVB heeft in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen de Voetbalkaart van Nederland gepresenteerd.

Zichtbaarheid is geen toeval maar een keuze

06-03-2026 | 08:00:00
Wie investeert in een campagne, wil weten of die werkt. Toch wordt vaak aangenomen dat livegang automatisch betekent dat een campagne ook landt.

[Vacatures] Markteffect zoekt een Kwalitatief Research Expert

05-03-2026 | 07:20:00
Markteffect is per direct op zoek naar een Kwalitatief Research Expert - Eindhoven

eNPS of MTO: wat past bij jouw organisatie?

04-03-2026 | 08:00:00
Organisaties willen weten hoe het gaat met hun medewerkers. Begrijpelijk, want betrokken medewerkers zijn bepalend voor prestaties en cultuur.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Hotel L'Amour en HEMA winnen Ster Gouden Loeki

26-03-2026 | 22:57:00
HEMA en Hotel L'Amour hebben met hun kerstcommercial de Ster Gouden Loeki gewonnen. Het Ronald McDonald Kinderfonds en TBWA\NEBOKO wonnen de Ster Gouden Loeki voor goede doelen

Wenneker Amsterdam ondersteunt Kipling-campagne

26-03-2026 | 17:13:23
Voor de uitwerking werkte Wenneker Amsterdam samen met bureau Good, regisseur Rogier Smalhout en fotograaf Ines Vansteenkiste-Muylle.

Creative Family zet in op offline community building

26-03-2026 | 17:00:53
Offline community building krijgt meer aandacht in een marketingwereld die sterk leunt op performance, automatisering en schaalbare content.

Timothy Kasri: Het vinden van de juiste locatie is essentieel

26-03-2026 | 15:51:00
Hard Cut is een maandelijkse column van creative video agency Bruut, waarin ’t team interessante en opvallende insights uit de (content)industrie deelt

WPP Media maakt adidas-campagne met Brainpower

26-03-2026 | 15:04:00
WPP Media’s StudioM heeft voor adidas een campagne ontwikkeld rond de Superstar sneaker.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.