KPN komt met addressable reclame

Jochem de Jong, vice-president Partnerships, tv & entertainment, onthult plannen in de DutchMedia Podcast.

KPN gaat later dit jaar addressable reclame introduceren bij het tv-aanbod van RTL Nederland en Talpa Network. Dit heeft Jochem de Jong, vice-president Partnerships, tv & entertainment bekendgemaakt in de DutchMedia Podcast.

Na langdurige trials en uitstel ging bij VodafoneZiggo adressable reclame in oktober 2024 van start bij de twee grote commerciële Nederlandse mediagroepen. Eerder, in februari 2021, stopte KPN nog met trials omdat het bedrijf andere prioriteiten had.

Volgens Jochem de Jong kwam er een duidelijke vraag uit de markt en is het met het Android-product KPN TV+ makkelijker geworden de reclame te implementeren. Het is de bedoeling de reclame via zowel de box als app-versie van KPN TV+ beschikbaar te stellen. Een exacte introductiedatum kon KPN nog niet geven. KPN is met RTL Nederland,  Talpa Network en andere partijen in gesprek over een introductie.

Reclames gericht op de kijker

Het is de bedoeling dat bij de deelnemende lineaire zenders de reguliere reclames worden overschreven door addressable commercials. Daarbij wordt een specifieke reclame per huishouden uitgezonden, en daarmee wordt gerichtheid geboden voor advertenteerders. Targetten kan op onder meer 25-59-jarigen, op inkomen, op gezinnen en per provincie/regio. De data zijn afkomstig van de klantendatabase van de distributeur.

Jochem de Jong benadrukt dat klanten zelf eerst toestemming moeten geven. Wie ervoor kiest, kan reclames te zien krijgen die meer relevant zijn.

In een artikel van oktober 2024 beschreef Marketing Report hoe VodafoneZiggo, Talpa Media en Ad Alliance adressable reclame hebben ingericht en hoe NMO Kijkonderzoek daarmee omgaat.

Ad Alliance en Talpa Media

Ad Alliance (RTL Nederland) en Talpa Media (Talpa Network) zijn om een reactie gevraagd. Talpa Media heeft bevestigd dat er al een tijd gesprekken met KPN plaatsvinden over dit onderwerp.

overons.kpn

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

ACM: DPG Media krijgt vergunning voor overname RTL Nederland

27-06-2025 | 11:26:00
De Autoriteit Consument & Markt heeft DPG Media toestemming gegeven om RTL Nederland over te mogen overnemen van het beursgenoteerde RTL Group (van Bertelsmann)

The Family ontwikkelt campagne Ik leerde je NIX

27-06-2025 | 09:48:00
De campagne, met de titel Ik leerde je NIX, richt zich op ouders en benadrukt hun rol in het voorkomen dat jongeren voor hun achttiende alcohol drinken.

Reinier Steures: Creativiteit vraagt om structuur

25-06-2025 | 08:30:00
Reinier Steures zit ontspannen in de bioscoop van Bruut wanneer hij met Peter Wybenga in gesprek gaat over recente ontwikkelingen bij het bureau.

Pim de Bilde: Virtual production voorkomt verrassingen

24-06-2025 | 11:19:00
Pim de Bilde, Creative Producer, legt aan Peter Wybenga uit hoe zijn team met geavanceerde technieken risico’s tijdens opnames voorkomt

Paul Boots: Spelen is creëren bij IRON Films

24-06-2025 | 11:05:00
Hij vertelt aan Peter Wybenga hoe de filmwereld dankzij technologische ontwikkelingen sneller en creatiever is geworden

Gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.