Kees Wilbrink: Interactiviteit is sleutel tot effectieve OOH

[Interview] Chief Commercial Officer Ocean Outdoor over publiekseffect en sociale impact

Op het dek van een indrukwekkend schip tijdens SAIL Amsterdam spreekt David de Jong met Kees Wilbrink, Chief Commercial Officer bij Ocean Outdoor Netherlands. De sfeer is feestelijk, het weer werkt mee en Wilbrink voelt zich zichtbaar in zijn element. “Het lijkt een soort Cannes, maar dan nautisch.”

Hoewel Ocean Outdoor aanwezig is op SAIL, speelde Wilbrink zelf geen directe rol in die organisatie: “Dat is het werk van mijn collega Jorinde Hehanussa, die verantwoordelijk is voor partnerships. Maar er is een logische connectie. We hebben een goede relatie met de gemeente Amsterdam, die dit evenement aandrijft. En de naam Ocean past natuurlijk perfect in dit decor.”

Erkenning vanuit de markt

Wanneer het gesprek serieuzer wordt, blikt Wilbrink terug op waar hij het afgelopen jaar trots op is. “Wij werden media-exploitant van het jaar in een marktonderzoek. Dat is een mooie waardering vanuit de branche en een erkenning van het werk dat ons team elke dag met enthousiasme verzet. Blijkbaar doen we echt de goede dingen.”

Een specifiek voorbeeld van succesvolle samenwerking noemt Wilbrink met gepaste trots: “We hebben samen met Westfield Mall of the Netherlands, ons labs team en Netflix een campagne gedaan waarbij de hele mall tijdelijk werd omgedoopt tot de Wednesday Mall of Misery. Alles werd aangepast aan de serie Wednesday, van schermen tot de inrichting. Dat is wat mij betreft out of home magic.”

Toekomst: innovatie en interactiviteit

Voor de komende periode ligt de focus bij Ocean Outdoor op kwalitatieve groei en innovatie.

“We blijven investeren in ons netwerk, vooral in grote schermen op premium locaties. Daarbij zetten we steeds meer in op interactiviteit. Niet alleen hoe consumenten reageren op schermen, maar vooral hoe die interactie zich vertaalt naar sociale media.”

Volgens Wilbrink schuilt de kracht van interactieve schermen juist in het online delen ervan. “Mensen reageren direct op wat ze zien en delen dat massaal. Het effect is vergelijkbaar met iemand die naar boven kijkt: voor je het weet, doen anderen mee. Dat sociale effect werkt ontzettend goed.”

Kijk deze video hier

www.oceanoutdoor.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Xavier Tilman: Niet de uitkomst, maar de reis verbindt

15-01-2026 | 14:17:00
Als vader van jonge kinderen kijk ik met andere ogen naar de tijd waarin we leven. Niet vanuit angst, maar vanuit verantwoordelijkheid.

Marc van Hamelen: Back to branding

22-12-2025 | 12:58:00
Trends en ontwikkelingen zijn vaak cyclisch. Trends uit eerdere tijdperken komen op deze manier vaak weer terug, of op zijn minst echo’s daarvan

ABN Amro: Buitenreclame komt tot bloei in digitale tijdperk

18-12-2025 | 11:09:00
ABN Amro heeft in zijn sectoranalyse gesteld dat digitale buitenreclame een opmerkelijke opmars meemaakt. Schermen duiken op in winkelcentra, bushokjes en treinstations

Ocean Outdoor krijgt DOOH-contract bij Gunwharf Quays

18-12-2025 | 09:56:34
Met het contract breidt het mediabedrijf zijn aanwezigheid uit op belangrijke retail- en vrijetijdslocaties aan de Engelse zuidkust.

[Vacatures] Ocean Outdoor zoekt een Designer (o.a. 3D & Concept)

10-12-2025 | 08:36:00
Ocean Outdoor is per direct op zoek naar Designer (o.a. 3D & Concept) - Marketing


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Crocodile Agency maakt vervolg Cup-a-Soup-campagne

19-01-2026 | 16:00:00
In de campagne gaat het personage manager Sjors met pensioen en maakt plaats voor zijn opvolger Davy.

Jolyn van Doorn: Koopmans draait om samen aan de bak gaan

19-01-2026 | 15:01:00
Marketing Report houdt een serie interviews met Brand Managers van aansprekende, bekende merken.

Joe Public vervolgt campagne Het blijft mensenwerk voor KPMG

19-01-2026 | 14:16:00
In het vervolg staan opnieuw medewerkers centraal en laat het bedrijf zien hoe menselijkheid een rol speelt in het werk van accountants en consultants.

Creatieve sector schaart zich achter campagne 113 Fonds

19-01-2026 | 12:22:00
De campagne is ontwikkeld in samenwerking met onder meer The Committed Agency, Martin van Zwol, Merlin Studio en Nozem Films.

Myrthe van den Elsen: Autodrop is rebels en absurd lekker

19-01-2026 | 11:35:17
Marketing Report houdt een serie interviews met Brand Managers van aansprekende, bekende merken.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.