Just Another Media Company failliet

Het Amsterdamse bedrijf Just Another Media Company is op 28 mei 2024 door de rechtbank failliet verklaard. Ook de BV van Rumag en Based World is daarbij failliet verklaard. Onder Just Another Media Company vallen activiteiten van onder meer Just Another Network, Axed, Doelpnt, ComplexNL, ParraTV, RapNieuwsTV, Chicklit, Fucking Femine, Skoften, Sowhat en Darum (51 procent).

De bedoeling van het bedrijf was bereik te genereren bij de generaties Y en Z, waarbij talent, content, bereik, data en sales onder een dak zou vallen. Circa 140 personeelsleden werken bij het bedrijf dat zich als buy and build profileerde.

Sylvain Caris van HJ Advocaten & Mediators is als curator aangewezen om het faillissement af te handelen en te bezien of er met een verkoop van het gehele bedrijf of onderdelen alsnog middelen opgehaald kunnen worden door de schuldeisers. Doorgaans is de Belastingdienst de grootste en preferente schuldeiser. De curator doet verder onderzoek naar de staat van de financiën en komt daarna – net als bij alle faillissementen - met openbare periodieke verslagen over de afwikkeling.

Naar verluid waren de eigenaren/financiers niet langer bereid om de schulden te voldoen, verdere financieringen te verstrekken en werd er onvoldoende marge gehaald om te voldoen aan de verwachtingen.

Het bedrijf is eigendom van onder meer capitalbedrijf DGI Ventures alsmede privé-investeerders. Bij de oprichting in juli 2021 hebben Bert Habets (thans CEO van ProSiebenSat.1 Media, ex-RTL Nederland en ex-RTL Group CEO), Valentijn Bras (Scoupy) en Ralph de Vries (onder meer Wasteless) geïnvesteerd in het bedrijf evenals Marko van Kampen en Fares Masharawi (Parra TV), Danny Membre (RUMAG), Ferdi Buijsrogge (DGI, RUMAG), Humberto Tan en Kees de Koning (TopNotch).

Michel Palmen die op 1 april 2024 het bedrijf verliet om voor zichzelf te beginnen, was vanaf 1 juli 2021 betrokken als Agency Director en van augustus 2023 tot 1 april 2024 Managing Director. Sindsdien hebben Patrick Klink en Matthijs Buitenhuis van het bureau ONBRDNG gezamenlijk tijdelijk de rol van Managing Director op zich genomen.  

Voor het onderdeel Darum dat voor 51 procent eigenaar is van Just Anoter Media Company, is door de curator aangeboden om het 51 procentsbelang van Darum terug te kopen. De bv van Darum is daarbij niet failliet verklaard.

www.justanothernetwork.com

www.rechtspraak.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

[Vacatures] Somention zoekt een Community Manager

25-04-2025 | 08:46:00
Somention is per direct op zoek naar een Community Manager - Rotterdam

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Visual Designer bij De Telegraaf

24-04-2025 | 09:21:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Visual Designer bij De Telegraaf - Fulltime

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Social Media Presentator & Redacteur

24-04-2025 | 09:07:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Social Media Presentator & Redacteur - Parttime/ Fulltime

Immoscoop en Roularta bundelen krachten in vastgoedmarkt

24-04-2025 | 09:04:00
Roularta Media Group en het Vlaamse vastgoedplatform Immoscoop gaan een strategisch partnerschap aan.

[Screenforce] Disney onthult vier streaming-kijkersgroepen

24-04-2025 | 08:28:00
Wereldwijd onderzoek van Disney onthult vier streaming-kijkersgroepen.
 

Gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.